جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چطور کودک خود را از شیر بگیریم

چطور کودک خود را از شیر بگیریم

بازدید : 473

1

چطور کودک خود را از شیر بگیریم؟

مادرانی که قصد از شیر گفتن کودک خود را دارند باید زمان مناسبی را برای این‌کار در نظر بگیرند.

کودک را نبایست یک دفعه از شیر بگیرید.
چسب زخم زدن و تلخ کردن سر پستان، فلفل زدن به ان برای شیر گرفتن کار صحیحی نمی باشد زیرا در روحیه او تاثیر منفی می گذارد. بنابراین مادران در این زمینه می‌بایست صبر فراوانی داشته باشند.چطور کودک خود را از شیر بگیریم؟
مادرانی که قصد شیر گرفتن کودک را خود را دارند می‌بایست زمان مناسبی را برای این کار در نظر بگیرند، کودک حداقل 1 سال می‌بایست شیر خورده باشد و پس از آن در صورتی که کودک شیرخوار به اندازه کافی می‌تواند از غذای کمکی و شیر با لیوان تغذیه گردد.
همچنین مادر می‌تواند کم کم شروع به کاسته شدن تعداد دفعات شیردهی کند.
لازم به ذکر است بهترین بد ترین فصل برای گرفتن شیر فصل تابستان می‌باشد زیرا کودک دچار مشکلات گوارشی شده و تاثیر بدی بر سلامت جسمی کودک می گذارد.چطور کودک خود را از شیر بگیریم؟
برای این کار حداقل 1 ماه زمان نیاز است و در این مدت می‌بایست تعداد دفعات شیر دهی و زمان آن کم تر گردد به طور مثال اگر در هر شیردهی کودک 10 دقیقه شیر می‌خورد زمان را به 5 دقیقه کاهش دهید.
جدا کردن کودک از شیر مادر می‌بایست زمانی انجام گردد که دور از هرگونه استرس و ناراحتی برای کودک و مادر باشد.
به طور مثال در زمان جابه جایی منزل، تغییر شغل و یا مراحل تکاملی رشد کودک همچون دندان در آوردن، نبایست به هیچ وجه تداخل داشته باشد در غیر این صورت قطع شیر دهی سخت و با مشکل دچار می‌شوید.
به طور معمول از میزان وابستگی کودک مشخص می گردد که می‌توان شیردهی را کاهش و متوقف ساخت یا نه در زمانی که قصد این کار دارید مادر می‌بایست حواس کودک را با بازی کردن یا اسباب بازی خریدن حواس کودک را پرت کند.
همچنین اگر کودک مادر را برای شیر خوردن طلبید می‌بایست مادر به او بگوید شب هنگام خواب به تو شیر می‌دهم و یا زمان دیگر را به او بگوید.
بعد از گرفتن شیر به طور کامل کودک نیاز به محبت و نوازش بیشتری دارد.چطور کودک خود را از شیر بگیریم؟

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
در شرایط روانی نامناسب چه طور به آرامش برسیم

در شرایط روانی نامناسب چه طور به آرامش برسیم

پژوهشگران می گویند فرد بعد از یک شرایط روانی برای اینکه به آرامش برسد میتواند در معرض تابش نور آبی قرار گیرد و به شرایط بهتری دست یابد.

بیشتر بخوانید »
موزه جواهرات سلطنتی ایران قسمت دوم

موزه جواهرات سلطنتی ایران قسمت دوم

جواهرات سلطنتی ایران قسمت دوم این ویدئو ، بخش دوم ویدئوی جواهرات سلطنتی ایران است که به همت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE