جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. سنگ قیمتی

با نادر ترین نوع ترمالین آشنا شوید

بازدید : 7٫507
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :


تورمالین‌های سبز رنگ نسبت به سایر نمونه‌های این سنگ قیمتی کمیاب تر بوده و معمولا مناطق شرق آفریقا و در ابعاد و اندازه‌های کوچک یافت می‌شود.

با نادر ترین نوع ترمالین آشنا شویدآنچه سبب کمیابی این گوهر شده، داشتن رنگ سبز خیره کننده و ویژه ای است که در هیچ یک از سنگ های قیمتی دیده نمی شود.
البته شباهت های بسیاری در بین گارنت تساوریت و تورمالین سبز رنگ دیده می شود. هر دو این گوهرها در مناطق مشابهی از تانزانیا یافت شده و رنگ سبز موجود آنها به دلیل وجود کروم و وانادیم می باشد.loadingImage...

اغلب معدنکاران تمام تمرکز خود را بر روی تساوریت قرار داده اند چراکه از ارزش و قیمت بالایی در بازار برخوردار بوده اما تورمالین سبز نیز به مراتب کمیاب تر و از ارزش مشابهی برخوردار است.
همچون سایر گوهر های سبز رنگ مانند مثل زمرد، یک تورمالین خوب به رنگ سبزکمی متمایل به زرد تا آبی می باشد. اگر چه رنگ آبی این سنگ در زیر نور لامپ رشته ای زرد رنگ بیشتر به نظر می آید.
طیف رنگی تورمالین های سبز رنگ از نوعی سبز متدال گرفته، تا انواع کمرنگ تر که این مورد به دلیل وجود کروم در تورمالین می باشد.
loadingImage...
این نوع گوهر در کیفیت های بالا و وزن بیشتر از یک قیراط بسیار نادر هستند، لذا گرد آوردنده های جوهر می بایست بپذیرند که در صورتی که این گوهر را با وزن بیشتر یک قیراط دیدند، احتمالا در کیفیت خوبی قرار نمی گیرد.
یکی از دلایل کمیاب بودن این سنگ قیمتی ان است که دست یابی یه اشباع رنگ سبز در تورمالین های با کیفیت بسیار بالاست به گونه ای که این اشباع رنگ در نمونه های بزرگتر معمولا به صورت رنگ های تیره به چشم خورده و تنها در سنگ های کوچک رنگ سبز زنده به نمایش گذاشته می شوند.


کلمات کلیدی :