جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار/
  2. کتابخانه/
  3. متفرقه

علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

بازدید : 819
علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

تغییر فصل و تغییر آب و هوا موجب شده انسان ها در عادات زندگی خود نیز تغییراتی ایجاد کنند. این تغییرات در برخی از مواقع بر روی سلامت پوست و مو نیز نیز تاثیر گذار است.

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص گردید ریزش مو در اواخر تابستان وپاییز به اوج خود می رسد. البته این پدیده ها در هر سن و زمانی شایع است، اما در دو فصل تابستان و پاییز بیشتر می شوند.

در این بررسی متخصصان آمریکایی با استفاده از ابزار گوگل تراند که در زمینه استخراج داده و جستجو سلیقه افراد کاربرد دارد، به تحقیق و جستجو پرداخته اند و اطلاعات ثبت شده از تاریخ ژانویه 2004 تا اکتبر 2016 را در دو نیم کره زمین بررسی نمودند.

 علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

متخصصان در بررسی این اطلاعات دریافتند در هر دو نیم کره زمین، در فصول تابستان و پاییز موارد بیشتری از جستجوها به ریزش مو مربوط می شود.

کارشناسان فرضیه ای مطرح کرده اند که بر اساس آن موی سر به منظور حفظ سر از اشعه خورشید، لازم است پوست را از آفتاب سوختگی حفظ کند. با شروع پایین و خنک شدن هوا این نیاز کاهش پیدا کرده و ریزش مو افزایش پیدا می کند.

البته مطالعات نشان داده تغییرات شاخص اشعه فرابنفش نیز میتواند در ریزش مو نقش داشته باشد. اما همچنان نیاز است تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
فواید بی نظیر حنا برای تقویت موی سر

فواید بی نظیر حنا برای تقویت موی سر

حنا یک درمان طبیعی ضد ریزش مو و حفظ سلامت مو است. کوتیکول های مو را درمان می کند در نتیجه در بهبود سلامت ریشه مو نیز موثر است که این امر مانع [...]

بیشتر بخوانید »
چگونه از نازک شدن موهای خود جلوگیری کنید

چگونه از نازک شدن موهای خود جلوگیری کنید

نازک شدن ساقه‌های مو مشکل اکثر افراد می‌باشد که دلایل گوناگونی همچون آلودگی هوا، کمبود ویتامین، شست وزیاد و غیره دارد، که برای درمان آن [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE