جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

بازدید : 670

1

علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

تغییر فصل و تغییر آب و هوا موجب شده انسان ها در عادات زندگی خود نیز تغییراتی ایجاد کنند. این تغییرات در برخی از مواقع بر روی سلامت پوست و مو نیز نیز تاثیر گذار است.

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص گردید ریزش مو در اواخر تابستان وپاییز به اوج خود می رسد. البته این پدیده ها در هر سن و زمانی شایع است، اما در دو فصل تابستان و پاییز بیشتر می شوند.

در این بررسی متخصصان آمریکایی با استفاده از ابزار گوگل تراند که در زمینه استخراج داده و جستجو سلیقه افراد کاربرد دارد، به تحقیق و جستجو پرداخته اند و اطلاعات ثبت شده از تاریخ ژانویه 2004 تا اکتبر 2016 را در دو نیم کره زمین بررسی نمودند.

 علت ریزش مو در فصل پاییز چیست

متخصصان در بررسی این اطلاعات دریافتند در هر دو نیم کره زمین، در فصول تابستان و پاییز موارد بیشتری از جستجوها به ریزش مو مربوط می شود.

کارشناسان فرضیه ای مطرح کرده اند که بر اساس آن موی سر به منظور حفظ سر از اشعه خورشید، لازم است پوست را از آفتاب سوختگی حفظ کند. با شروع پایین و خنک شدن هوا این نیاز کاهش پیدا کرده و ریزش مو افزایش پیدا می کند.

البته مطالعات نشان داده تغییرات شاخص اشعه فرابنفش نیز میتواند در ریزش مو نقش داشته باشد. اما همچنان نیاز است تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
با موی خیس خوابیدن چه به سر موهایتان می آید

با موی خیس خوابیدن چه به سر موهایتان می آید

بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها عادت دارند با موی خیس بخوابند اما این یک اشتباه است این مورد علاوه بر بیماری منجر به ازبین رفتن زیبایی مو و [...]

بیشتر بخوانید »
خواص بی نظیر و شگفت انگیز آب هویج

خواص بی نظیر و شگفت انگیز آب هویج

هویج یکی از گیاهان مملوء از خواص معدنی بوده که ممکن است محبوب و مورد علاقه برخی از افراد نباشد.از این روی متخصصان نوشیدن آب هویج را توصیه [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE