کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. با میوه های لکه دار چه کنیم

با میوه های لکه دار چه کنیم

بازدید : 427

1

با میوه‌های لکه دار چه کنیم؟

همانطور که آگاهید میوه ها دارای خواص و فراوانی بوده وهموراه می بایست مورد مصرف قرار گیرند، اما سوالی که مطرح می شود این است که ایا استفاده از میوه و سبزیجات لکه دار مضر است؟

اغلب افراد به دنبال میوه و یا سبزیجاتی بوده که بدون لکه باشد، جراکه وجودنرمی و لکه در میوه این تصور را در ذهن ما ایجاد میکند که میوه تازه نیست و یا ممکن است ناسالم باشد. لذا اغلب سبزیجات و میوه های لکه دار دور ریخته می شوند.

با میوه‌های لکه دار چه کنیم؟

به تازگی محققان دانشگاه کالیفرنیا جنوبی  دریافته اند میوه های لکه دار به هیچ عنوان مضر و ناسالم نبوده و این تصویر می بایست از ذهن مردم پاک شود. پژهشگران ذعان داشته اند پاتوژن و یا عومل بیماری زایی که میوه ها را تحت تاثیر قرار میدهند، بر روی انسان بی اثر است و لکه های ایجاد شده بر روی آن حاصل مبارزه گیاه با همین عوامل می باشد.

گیاهان نیز همانند انسان ها به بسیاری از باکتری و قارچ ها همزیستی دارند، برخی از این میکروب ها میتواند بر روی گیاهان موثر باشد در حالی که بر روی انسان تاثیری ندارد. حتی ممکن است در یخچال نیز با میوه ها همراه باشد.

اغلب میکروب هایی که سبب نرم شدن میوه شده، بعد از  جدا شدن آن از درخت میوه را مورد حمله قرار میدهند. همچنین در هنگامی که میوه در مرحله انتقال زخمی می شود، قارچ نکروتیک وارد آن شده و با از بین بردن سلول ها، مواد مغزی میوه را جذب کرده و موجب قهوه ای شدن میوه می شوند.

با میوه‌های لکه دار چه کنیم؟

با توجه به اینکه  بافت مرده این قسمت از میوه تجزیه می شود مزه بدی را به خود می گیرد. اما بعد از جداسازی این ناحیه، میتوان از میوه استفاده کرد.

البته مواردی مانند باکتری باکتری E.coli یا سالمونلا تغیری در میوه ایجاد نمی کند، پس بهتر است قبل از استفاده میوه ها به دقت و به خوبی شسته شوند.

با میوه‌های لکه دار چه کنیم؟

 

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
  آواتار
  سعید خدایی (آذربایجان شرقی / مراغه)
  1397/4/30
  '15:29
  اطلاعات بسیار مفیدی بود. ممنون
ارائه چندین راهکار جهت محدود کردن تماشا تلویزیون برای کودکان

ارائه چندین راهکار جهت محدود کردن تماشا تلویزیون برای کودکان

تلویزیون تماشا کردن کودکان در شبانه روز ممکن است خیلی بیشتر از آن که فکرش را بکنید، زمان ببرد. می‌توانید از راهکارهای زیر برای کم کردن [...]

بیشتر بخوانید »
تاریخچه برند گوچی

تاریخچه برند گوچی

این برند با یونیسف در زمینه حمایت از زنان و کودکان قرار داد بست.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE