جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چه زمان هایی نباید ورزش کنیم

چه زمان هایی نباید ورزش کنیم

بازدید : 394

1

چه زمان‌هایی نباید ورزش کنیم؟

امروزه ورزش کردن مقوله ای است که با عناوین و اشکال مختلفی انجام می شود. برخی از افراد وزشکار حرفه اند و برخی دیگر آن را به صورت آماتور دنبال می کنند، گروهی دوستدار تماشا مسابقه ها و نمایش های ورزشی بوده و گروهی دیگر زندگی خود را با ورزش کردن می گذرانند.

اما در این بین زمان هایی نیز وجود دارد که نباید ورزش کرد و این امر می تواند برای سلامتی بدن مضر باشد، پس لازم نیست با ورزش نکردن در این مواقع خودتان را سرزنش کنید. در ادامه به معرفی زمان هایی میپردازیم که توصیه شده در این مواقع از انجام حرکات ورزشی خودداری کنید.

هنگامی که حالتان خوب نیست :

زمانی که شما بیمار بوده و یا از نظر جسمی در شرایط خوبی قرار ندارید، توصیه شده از ورزش دور بمانید. در این زمان سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده و ورزش کردن تنها سبب بدتر شدن این موضوع می شود.

چه زمان‌هایی نباید ورزش کنیم؟

در صورتیکه استرش دارید و یا خسته هستید :

شاید در زمان هایی شما حس و حال رفتن به باشگاه را نداشته باشید، در این زمان بدن شما به استراحت نیاز دارد. استراحت در این زمان سبب شده انرژی  به بدن شما بازگردانده شود. پس در صورتی که یک روز به باشگاه نرفتید خود را سرزنش نکنید.

چه زمان‌هایی نباید ورزش کنیم؟

در صورت صدمه دیدن :

زمانی که شما صدمه دیدید به استراحت نیاز دارید تا به صورت کامل التیام پیدا کنید. در این صورت ورزش کردن میتواند صدمات بیشتری به بدن شما وارد کرده و موجب افزایش آسیب دیدگی شما گردد.

 

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
هفته نامه جواهربازار – 30 اردیبهشت 96

هفته نامه جواهربازار – 30 اردیبهشت 96

آموزش رازداری به کودکان چگونه در ماه رمضان از پوست خود مراقبت کنیم؟ معرفی چند روش خانگی برای داشتن موهای براق و صاف

بیشتر بخوانید »
باید و نباید های تغذیه ای بعد از ورزش کردن قسمت دوم

باید و نباید های تغذیه ای بعد از ورزش کردن قسمت دوم

آیا تا کنون به این مسئله فکر کرده اید که بعد از ورزش کردن از خودن چه مواد غذایی می‌بایست پرهیز کنید و در مقابل مصرف چه مواد غذایی توصیه [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE