جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

عقیق ژئود و کاربرد آن

بازدید : 15٫259
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

عقیق‌ ژئود اغلب در دل حفره‌های موجود، در سطح زمین تشکیل می‌شوند.



عقیق‌ ژئود از خارج شبیه به یک تکه سنگ به نظر می‌رسند اما در صورتی که عمیق‌تر به این سنگ نگاه کنید، متوجه بلورهای شفاف این سنگ خواهید شد.

عقیق‌ ژئود از خارج شبیه به یک تکه سنگ به نظر می‌رسند اما در صورتی که عمیق‌تر به این سنگ نگاه کنید، متوجه بلورهای شفاف این سنگ خواهید شد.

بلورهای قرارگرفته در دل عقیق ژئود ، بسته به نوع و گونه عقیق می‌توان از جنس‌های کوارتز ، کلسیت ،سلستین و دولمیت باشد.
اغلب ژئود ها در دل حفره‌های موجود، در سطح زمین تشکیل می شوند.
این حفره‌های معمولا توسط حیوانات و یا ریشه درختان ایجادشده‌اند.
شکل‌گیری عقیق‌ ژئود از قطعه‌ای کوچک سنگ آهک و یا آنیدرات شروع شده که در طول زمان آب‌های غنی‌شده به آن نفوذ کرده اند و مواد معدنی اطراف سنگ را سخت و محکم ساخته اند. براثر سخت شدن دائم رسوبات مواد معدنی موجود در آب، در نهایت ساختار بلور شکل و پوسته بیرونی ژئود شکل می‌گیرد .
عقیق‌ ژئود ، پوک سنگ یا زمینسان به سنگ های گرد و توخالی گفته شده که درون آن ها از مواد بلورین پوشیده شده و معمولا در رسوبات صخره های آتش فشانی یافت می شود. این سنگ ها بر اثر رشد بلورهای کانی، در حفره های موجود در سنگ ها به وجود می آیند، که اغلب تو خالی اند. البته در صورتی که رشد بلورهای موجود در عقیق‌ ژئود ها ادامه یابند، ممکن است موجب پر شدن ژئود شود. سنگ های ژئود دارای پوسته آهکی یا سیلیسی هستند و از سختی و مقاومت بالایی در برابر هوازدگی برخودارند.
کوارتز یکی از فراوان ترین کانی ها در بین عقیق‌ ژئود ها بوده و معمولا به رنگ سفید شیری به چشم می خورد.
ایجاد حفره در داخل سنگ های عقیق‌ ژئود می تواند دلایل مختلفی از جمله تشکیل حباب در هنگام سرد شدن سنگ آذرین، لانه حیوانات و پوسیده شدن ریشه درختان در داخل رنگ های رسوبی، داشته باشد. زمانی که آب به داخل این حفره راه پیدا می کند، مواد محلول در آب مانند سیلیسیم و کلسیت، در سنگ رسوب کرده و به دیواره آن می چسبد و سبب ایجاد کریستال ای کوچک در سنگ می شود.

عقیق‌ ژئود و کاربرد آن

این فرآیند برای میلیون ها سال ادامه داشته و درون سنگ ها با کریستال ها زیبا پوشیده می شود. سیلیکات یکی از فراوان ترین مواد معدنی موجود در پوسته زمین بوده به همین دلیل اغلب عقیق‌ ژئود های موجود از سنگ کوارتز می باشند.
اما در کشور اروگوئه ژئود های آمتیست فراوانی یافت شده که طول برخی از آنها به 3 متر نیز می رسد.
این سنگ دارای بسیاری ویژگی های منحصر به فرد است که در هنگام استفاده از جواهرات ژئود حس خواهید کرد. عقیق‌ ژئود به عنوان یک سنگ قدرتمند شناخته می شود که قادر به ایجاد آرامش در فرد می شود همچنین این اعتقاد وجود دارد که عقیق‌ ژئود باعث تقویت ارتباط بدن با جهان اطرافش می شود، همچنین این اعتقاد وجود دارد که عقیق‌ ژئود باعث از بین بردن احساسات بد نظیر حسادت می گردد.
عقیق‌ ژئود باعث ایجاد نیرو، قدرت و غرور می گردد و کمک می کند  تا بر احساس ترس فائق بیایید و اعتماد به نفس بالایی به دست بیاورید.

عقیق‌ ژئود اغلب در دل حفره‌های موجود، در سطح زمین تشکیل می‌شوند.

بهترین محصولات با نگین ژئود اصل

قیمت ژئود چقدر است؟

در حال حاضر تعداد 12 محصول ژئود در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات ژئود از حدود 293٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول ژئود با قیمت 25٫000٫000 تومان به فروش می‌رسد.

نگین / سنگ ژئود برای چه ماهی است؟

بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد ژئود برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
جدول کامل سنگ ماه تولد

دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت ژئود اصل و خواص آن

درباره خواص ژئود و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های ژئود و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره ژئود را بصورت صوتی گوش کنید:
کلمات کلیدی :
همه محصولات با نگین ژئود
  آواتار
  طاهره
  1400/1/4
  ممنون
  مفید،جالب و جدیدبود برام
  تابحال اسمش نشنیده بودم
  آواتار
  لیلا سلیمانی (تهران / تهران)
  1399/4/29
  مطلب جالبی بود متشکرم استفاده کردم
  آواتار
  ع رامندی (قزوین / بوئین زهرا)
  1397/1/11
  از این سنگ موارد دیگرش رو هم بیارید عالی میشه.
  آواتار
  سبا خسروی (اصفهان / نجف آباد)
  1396/12/14
  تصویر سنگ ژئود عالیییییی بود
  آواتار
  ع رامندی (قزوین / بوئین زهرا)
  1396/12/10
  چه جالب بود.اسمش رو نشنیده بودم.
  آواتار
  عاطی شاه (اصفهان / اصفهان)
  1396/12/10
  اطلاعات جالبی بود رنگهای زیبایی هم داره