کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. رابطه بین مصرف غذاهای تند و افزایش طول عمر انسان

رابطه بین مصرف غذاهای تند و افزایش طول عمر انسان

بازدید : 352

1

رابطه بین مصرف غذاهای تند و افزایش طول عمر انسان

تا کنون تحقیقات گسترده ای بر روی تاثیرات استفاده از فلفل و غذاهای تند بر روی افزایش طول عمر انسان انجام شده که همه آنها این ارتباط را تایید می کنند.

بر اساس باور پزشکان، مصرف مداوم و همیشگی غذاهای تند می تواند خطر مرگ و میر زودرس را کاهش دهد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته بر روی حدود 500 هزار نفر از افراد کشور چین از آنها سوال شده که چند وقت غذای تند مصرف می کنند. این افراد در شروع بررسی بین 30 تا 79 سال سن داشتند و بعد از گذشت 7 سال و تحت نظر قرار گرفتن آنها، تنها 20 هزار نفر آنها فوت کرده اند.

رابطه بین مصرف غذاهای تند و افزایش طول عمر انسان

متخصصان دریافتند افرادی که در این زمان، یک تا دو بار در طول هفته غذا تند مصرف می کنند احتمال مرگشان 10 درصد کاهش یافته است.

همچنین افرادی که در طول یه هفته سه تا چهار بار غذای تند مصرف می کنند، احتمال فوتشان تا 14 درصد کمتر از سایر افراد است.

البته نویسنده ارشد این تیم تحقیقاتی اذعان داشت : نتایج این بررسی قطعی نیست و نمی توانن به صورت قطعی در ارتباط با رابطه بین استفاده از غذاهای تند و کاهش سطح مرگ و میر اظهار نظر کرد.

اگر چه هنوز محققان دلیل و علت این پدیده را نمی دانند اما مطالعات پیشین بر روی سلول ها و حیوانات به چند مکانیزم محتمل اشاره دارد. برای مثال تحقیقات نشان داده که مصرف این نوع مواد غذایی موجب کاهش التهابات شده و تجزیه چربی را تشدید می کند و سبب تغییر ترکیبات باکتری های معده می شود.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
راهنمای اشتراک گذاری ویدئو

راهنمای اشتراک گذاری ویدئو

برای قرار دادن ویدئو‌های جواهربازار در سایت‌های مختلف ، ابتدا کد ویدئوی مورد نظر خود را در سایز دلخواه کپی کنید. (Copy) [caption id=attachment_592 [...]

بیشتر بخوانید »
انواع مختلف بند ساعت

انواع مختلف بند ساعت

یکی از اجزای مهم در هر ساعت مچی، بند آن است. در حال حاضر بندهای مختلف در بازار عبارتند از : بند‌های چرمی، پلاستیکی(رابر) و فلزی. بندهای چرمی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE