کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چرا باید با برخی از خواسته های کودکان مخلفت کرد

چرا باید با برخی از خواسته های کودکان مخلفت کرد

بازدید : 186

1

چرا باید با برخی از خواسته‌های کودکان مخلفت کرد؟

معمولا توصیه می شود که والدین دلیل مخالفت و نه گفتن به خواسته های فرزندشان را به آنها بگویند. البته ممکن است کودک دلیل و منظور شما درک نکند، اما فراموش نکنید که این امر در تربیت کودکان بسیار مهم بوده و نقش تعیین کننده ای دارد.

همه ما تا کنون با کودکان لجباز مواجه شده ایم. والدین می بایست بدانند که کودکان معمولا با شندین واژه نه واکنش های منفی از خود نشان می دهند. برخی از آنها این کلمه را نشنیده گرفته و برخی دیگر با شنیدن آن خشمگین می شوند.

چرا باید با برخی از خواسته‌های کودکان مخلفت کرد؟

البته توجه داشته باشید زیاد نه گفتن به کودکان سبب شده این کلمه معنی خود را برای وی از دست دهد. لذا توصیه می شود از راه های دیگری برای محدود کردن کودکان یا مخالفت کرد با انها استفاده کنید

برخی از پدر و مادرها سعی می کنند کلیه خواسته کودک شان را برآورده کرده  و با وی مخالفت نکنند. به عقیده انها  محدود کردن فرزند سبب شده که او عقده ای و  افسرده  شود، در حالی که سخت در اشتباهند. کودکان از سن 4 سال معنی نه شنیدن را می دانند و لازم است در برخی از مواقع با خواسته های او مخالفت گردد تا متوجه شود همیشه، همه چیز بر وفق مراد او نیست.

چرا باید با برخی از خواسته‌های کودکان مخلفت کرد؟

افرادی که در زمان کودکی به تمام خواسته هایشان عمل شده، معمولا در بزرگسالی افراد پر توقعی بوده و با توجه به اینکه همواره باب میل انها عمل نمی شوند، به افراد منزوی تبدیل می شوند. ضمن اینکه این افراد در جامعه نیز به عنوان یک فرد خودخواه شناخته خواهند شد.

توجه داشته باشید نه گفتن به برخی از مواقع به کودک میاموزد که در همیشه بر روی یک پاشنه نمی چرخد و شرایط همیشه آن طوری که او انتظار دارد، نیست. در صورتی که کودک این نکته را یاد نگرفته باشند، ممکن است با برخورد با اولین مانع در زندگی خود، شکست خورده و تصور کند دنیا به اخر رسیده و تمام در های خوشبختی به روی انها بسته شده است. لذا نه گفتن در کودکی سبب شده فرد خود را در دوران بزرگسالی با شرایط پیش امده وفق دهند.

چرا باید با برخی از خواسته‌های کودکان مخلفت کرد؟

البته توجه داشته باشید نه گفتن به کودکان انها را سرخورده کرده . منظور از نه گفتن به کودکان به هیچ عنوان به این معنی نیست که با خواسته های کودکان مخالفت کنید بلکه یعنی خواسته های معقول و دست یافتنی انها را براورده کرده و در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید انها را برآورده کنید دلیل و توضیحی در حد فهمش به او بدهید تا فرزندتان حس نکند شما بی دلیل خواسته  او را در کرده و به او اهمیت نمی دهید.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
چگونه با کودکی که حین غذا خوردن بی قراری می کند رفتار کنیم

چگونه با کودکی که حین غذا خوردن بی قراری می کند رفتار کنیم

تقریبا تمام کودکان در بیشتر مراحل هنگام غذا خوردن بی قراری می کنند. احتمال اینکه کودکی در حین غذا همیشه آرامش داشته باشد و غذایش را تمام [...]

بیشتر بخوانید »
چگونه با کودک خود خداحافظی کنیم

چگونه با کودک خود خداحافظی کنیم

والدینی که بچه‌های زیر دو سال داشته، اغلب هنگام خداحافظی با کودک دچار مشکل می‌شوند.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE