ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی

ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی

بازدید : 228

1

ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی

پزشکان ادعا کردند فقط با 25 دقیقه ورزش روزانه می توان با افسردگی مبارزه کرد.
بنابر گفته محققان ورزش کردن می‌تواند استرس و عصبانیت فرد را کاهش داده و احساس سلامت فیزیکی او را بهبود ببخشد. لذا به گفته آنها می بایست از فعالیت های پزشکی بیشتر از گذشته، در درمان افسردگی و نا امیدی استفاده شود.

به گفته روانشناسان ورزش درمانی می‌تواند در درمان افسردگی، به جای استفاده از داروهای پزشکی مورد استفاده قرار گرفته و یا در کنار درمان دارویی قرار گیرد.

بنابراین بیمارانی که به دلایل مختلف نمی‌توانند از درمان دارویی برخوردار باشند، با ورزش کردن کمک بسیاری به خود می کنند.

ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی

امروزه استفاده از داروهای پزشکی برای مبتلایان به افسردگی بازخورد خوبی در جامعه نداشته و به همین دلیل برخی از بیماران، از مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای شیمیایی خودداری می کنند.

ورزش کردن می‌توانند به عنوان مکملی برای درمان دارویی در نظر گرفته شود. از طرفی به بیماران کمک کرده تا تمرکز بیشتری بر روی روند درمانی خود داشته باشند.

انجام فعالیت در طول روز سبب شده استرس، ناامیدی و عبانیت کمتری از سوی افراد مبتلا به این بیماری بروز داده شود انجام فعالیت های ورزشی می تواند تاثیرات مثبتی را بر روی سیستم انتقال پیام داشته باشد و از این طریق با بیماران مبتلا به افسردگی کمک می کند رفتار طبیعی و مثبت خود را مجددا به دست آورند.

محققان با بازبینی تحقیقات گذشته متوجه شده اند، معمولا درمان های دارویی و رفتاری در دسترس بیماران قرار نمی‌گیرد. لذا این افراد به کمک ورزش می‌توانند علائم این بیماری نظیر ترس و تپش قلب خود را کاهش دهند.

ورزش کردن، یک راه حل مناسب برای درمان افسرگی

بعد از 25 دقیقه ورزش کردن روحیه افراد بهبود پیدا کرده و سطح استرس آنها کمتر می شود، همچنین فرد احساس می کنند انرژی بیشتری برای انجام امور روزانه دارد. از طرفی این مورد شما را تشویق کرده تا انجام فعالیت های ورزشی را در روزهای بعدی نیز ادامه داده و یک برنامه ورزشی مناسب برای خود داشته باشید. انجام این روند موجب شده شما اهداف مشخصی در زندگیتان مشخص کرده و با بیماری های روحی و روانی تان مبارزه کنید.

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
چطور در طول روز بدن را سم زدایی کرد؟

چطور در طول روز بدن را سم زدایی کرد؟

اندام‌های اصلی بدن با داشتن آب کافی می‌توانند سموم را از بدن دفع کنند.

بیشتر بخوانید »
تصاویر ساعت و انگشترهای برخی از وزشکاران ایران

تصاویر ساعت و انگشترهای برخی از وزشکاران ایران

انگشتر آقای فرهاد مجیدیانگشتر آقای غلام پیروانیانگشتر آقای وحید شمساییانگشتر آقای سعید معروفانگشتر آقای مهدی طارمیانگشتر آقای علی [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE