کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم

بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم

بازدید : 445

1

بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم

هر سال با آغاز سال جدید ما ایرانی ها طبق رسومات برای سفره هفت سین سبزه ای تهیه می کنیم.تا شب عید هرچه که فروخته شد و هر چه فروخته نشد روانه سطل آشغال می شود و البته آنها که به فروش می رسد هم در روز 13 فروردین سرنوشتی مشابه دارند تنها با این تفاوت که آنها را به آب روان میسپاریم تا بلا و بیماری از خانه دور شود.
در این مقاله به این شیوه ای جدید میپردازیم که بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم :

 

بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم

برای جلوگیری از هدر رفتن حجم زیادی از غلات و همچنین آب بهتر است برای سبزه عید بجای استفاده از غلات از دانه مانند : عدس، گندم و ... از دانه مرکبات یا هسته خرما و بلوط استفاده کنیم تا بعدها آنها را نهالی ماندگار داشته باشیم.

چطور دانه مرکبات را سبزه عید کنیم ؟

قدیمی ها معتقد بودند ، دانه مرکبات نباید زبان زد تا سبز شود برای احترام گذاشتن به اعتقاد قدیمی ها هم که شد دانه مرکبات را از داخل میوه درآورده و به مدت 48 ساعت آنها را در آب گذاشته و بعد از گذشت دو روز  پوست دانه را گرفته و سپس آنها را مستقیم داخل خاک بگذارید .

خاک مناسب مخلوطی از خاک گلدان، کودگیاهی و پرلیت است و آن هم در ظرفی که روزنه هایی برای خروج آب داشته باشد. باید توجه داشته باشید دانه هر میوه در گلدانی جدا و به عمق 1سانتی از خاک  جا بدهید و بین هر دانه حداقل 10سانتی متری فاصله داشته باشد .

بجای سبزه عید بذر نهال بکاریم

و همچنین برای آبیاری سطح خاک دانه ها بهتر است روی گردان را نایلونی کشیده و در جایی بگذارید که نور غیر مستقیم داشته باشد.باید حواستان به جوانه زدن دانه ها باشد که سطح خاک همیشه مرطوب و نمدار باشد.اگر تا اینجای کار را به درستی انجام داده باشید بعد از گذشت 3 تا 5 هفته اولین نشانه های جوانه ها را مشاهده می کنید و سپس برای رشد بهتر جوانه ها بهتر است آنها را از این پس در محیطی که نور مستقیم خورشید هست بگذارید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
عاج

عاج

عاج اغلب به بلندترین دندان در حیوانات گفته می‌شود که ممکن است طول آن به بیش از 3 متر هم برسد. عاج بعضی از حیوانات از جمله فیل در ساخت [...]

بیشتر بخوانید »
نحوه تراش Rose Cut در سنگ های قیمتی

نحوه تراش Rose Cut در سنگ های قیمتی

در ادامه شما را با نحوه تراش Rose Cut آشنا خواهیم کرد. این روش یکی از اشکال کلاسیک برش الماس بوده که به دلیل شباهتش به غنچه گل، با نام شناخته [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE