جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. متفرقه »
 4. کودک »
 5. روش ها صحیح برای برخورد با قهر کردن کودکان

روش ها صحیح برای برخورد با قهر کردن کودکان

بازدید : 913

1

روش ها صحیح برای برخورد با قهر کردن کودکان

یکی از رفتارها کودکان که والدین با آن مواجه می شوند قهر کردن می باشد که در صورت تکرار از کودک والدین باید آن را جدی بگیرند و برای رفع آن بکوشند در ادامه شما را با روش های صحیح و موثر برخورد با قهر کردن کودکان آشنا می کنیم :

قهر کردن در کودکان بصورت شایع می باشد و آنها بیشتر برای بدست آوردن چیزی و خواسته ای این رفتار را انجام می دهند و در صورتی که والدین به این رفتار واکنش صحیحی نشان ندهند برای کودک این کار عادی می شود و آن را مدام تکرار می کند.

روش ها صحیح برای برخورد با قهر کردن کودکان

بهترین کار در مقابل قهر کردن کودکان:

بهترین کار در مقابل قهر کردن کودکان، بی توجه ماندن به رفتار او و ماندن بر سر حرفتان می باشد و به او نشان دهید با قهر کردنش حکم و حرف شما تغییری نمی کند.

در مقابل قهر او عصبانی نشوید، مقابله به مثل نکرده و طوری رفتار کنید که انگار متوجه قهر او نمی باشید و به زندگی روزمره تان ادامه دهید و به کودکتان هم بگویید هر وقت قهرش تمام شد و تصمیم گرفت حرف شما را انجام دهد می تواند به خانواده برگردد و در هر صورت نظرتان ثابت خواهد ماند و تغییری در حرفتان ایجاد نمی شود.

روش ها صحیح برای برخورد با قهر کردن کودکان

قهر کردن کودکان  با والدین نشانه چیست؟

قهر کردن رفتاریست که کودک از والدین یا اطافیان خود یاد می گیرند و اصولا برای براورده شدن خواسته هایشان این عمل را تکرار می کنند، به همین دلیل بهتر است شما بعنوان والدین شرطی زدایی کنید یعنی وقتی  کودکتان کار اشتباهی انجام می دهد مانند قهر کردن به آن توجه نکنید درمقابل رفتارهای خوبش تشویقش کنید و به آن پاداش دهید.

گاهی کودکانی که دچار کمبود محبت می شوند برای جلب توجه نظر اطرافیان و والدین به این رفتار روی می آورند و به همین دلیل از خود بپرسید که آیا در رابطه دیگر رفتارهایش به او توجه داشته اید؟ به مرور زمان به کودکتان یاد بدهید برای بدست آوردن چیزی بهتر است صحبت کند و با قهر کردن چیزی بدست نمی آورد .

باید به الگوهایی تربیتی که به کودکانمان آموزش می دهیم توجه کنیم زیرا آنها در این سنین در حال الگو برداری از اطرافیان می باشند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
  آواتار
  ع رامندی (قزوین / بوئین زهرا)
  1397/1/11
  '21:27
  خیلی خیلی مفید و علمی بود.مطالب علمیتان را بیشتر کنید.
مجله تخصصی جواهربازار شماره 902

مجله تخصصی جواهربازار شماره 902

تاریخ انتشار : 1398/4/18 صاحب امتیاز : جواهربازار

بیشتر بخوانید »
تاریخچه یکی از زیباترین الماس ها آبی Hope

تاریخچه یکی از زیباترین الماس ها آبی Hope

معروف ترین الماس آبی جهان الماس Hope است که  از نظر قدمت با الماسهای کوه نور ودریای نور برابری می کند به طور کلی این 3 الماس متعلق به اولین [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE