جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار/
  2. کتابخانه/
  3. متفرقه/
  4. کودک

چگونه از غیبت کردن فرزندانمان جلوگیری کنیم

بازدید : 762
rateraterateraterate
چگونه از غیبت کردن فرزندانمان جلوگیری کنیم

غیبت کردن یکی از رفتار های نامناسب است که نه خودمان دوست داریم انجام دهیم بلکه دوست نداریم فرزندانمان هم به این رفتار روی بیاورند و آن را در خود پرورش بدهند. در ادامه به این می پردازیم که چگونه از غیبت کردن کودکانمان جلوگیری کنیم؟!

غیبت کردن در سنین 8تا 9سال در کودکان بسیار رایج است و اگر این رفتار بد را در کودکانمان را درمان نکنیم کودکان در بزرگسال دچار مشکلاتی در مسائل عاطفی و احساسی می شوند.

کودکان این رفتار را اغلب برای قدرت و یا غلبه بر دیگران در دید عموم انجام می دهند که بیشتر شناخته  و محبوبترشوند. ولی با این وجود این عادت به مرور زمان در آنها گسترش می یابد و می تواند باعث تخریب شخصیت آنها در برخی مسائل دیگر شوند.

loadingImage...

نگذارید فرزندتان غیبت کند!!

به فرزندانتان بیاموزید که غیبت کردن یا شایعه پراکنی در مورد دوستانش می تواند در آینده نزدیک به خودشان یا دوستانشان آسیب برساند و با کمی گفت و گو با فرزندتان از همان کودکی جلوی این عادت نامناسب و ناخوشایند را بگیرید و با این کار لطف بزرگی را در حقش انجام می دهید.

همچنین می توانید برخی مسائل و مشکلات را به کودکتان معرفی کنید و به او بگویید که به هیچ وجه درباره آنها با دیگران صحبت نکند (چه برای خودش، چه برای دیگران اتفاق افتاده باشد) مسائلی همانند: دروغ پشت سر دیگران،تقلب یا مسائل عاطفی و احساسی...

هم نشینی با دوستان بد!!

اگر کودکتان دوستانی دارد که او را ترغیب به گزافه گویی یا تقلب  و مسخره کردن یا ... می کنند آنها را از هم دور نگه دارید تا آنها از کارها و عادت های بد دور بمانند.

دکتر مک دونالد در این زمینه می گوید که کودکان در سنین کم همیشه دوست دارند در مقابل دوستانشان از خودشان حرف بزنند یا دیگران را مسخره نمایند.

بنابراین یکی از اساسی ترین و مهم ترین عوامل در این موضوع، وجود دوستانی می باشد که باعث ایجاد این رفتارهای بد و نامناسب می شود و یقینا بعد از بوجود آمدن این رفتار نامناسب زمان زیادی را برای ترک این عادت توسط فرزندتان بگذارید.

loadingImage...

به فرزندتان حتما بگویید که هر چیزی در مورد دوستشان می شنوند، حتما حقیقت ندارد چرا که یک شایعه از یک نفر شروع می شود و پس از مدتی اندک به هزاران نفر ممکن است برسد البته با محتوای بیشتر و بدتر و از کجا معلوم است که آیا شایعه حقیقت دارد یا خیر؟! پس او را تشویق به یافتن حقیقت کنید و نگذارید که فرزندتان زود باور باشد .

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE