جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

خواص درمانی مرجان فسیلی و تاریخچه آن

بازدید : 10٫592
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :


مرجان‌ فسیلی نوعی از سنگ‌های قیمتی بوده که توسط مرجان‌های باستانی تشکیل‌شده‌اند. البته نام صحیح این سنگ‌ها، مرجان‌های آهکی یا مرجان‌های فسیلی آهکی است، چراکه در حین شکل‌گیری بقایای مرجان با آهک انواع کلسدونی و کوارتز میکرو کریستالی تبدیل می‌شوند

مقدمه و تاریخچه

هنگامی‌که مرجان‌های ماقبل تاریخ در طی مراحل فسیل شدن به آهک تبدیل‌شده، مرجان‌های فسیلی با سخت شدن ذخایر باقیمانده از آب‌های غنی‌شده با سیلیس شکل‌گرفته‌اند. کل فراینده ذکرشده در شرایط خاص زمین‌شناسی رخ می‌دهد و حدود 20 میلیون سال زمان می‌برد.

مرجان‌های موجودات دریایی هستند که اسکلت و استخوان آن‌ها باگذشت زمان به فسیل تبدیل‌شده و شکلی به‌صورت گل به خود می‌گیرد.

البته توجه داشته باشید مرجان‌های فسیلی را نباید با مرجان‌های صخره‌ای اشتباه گرفته شود. این نوع مرجان، نوعی مرجان آهکی یا کلسدونی بوده که بر اساس ترکیبات دی‌اکسید کربنی شکل می‌گیرد.


در برخی از مواقع این مرجان‌ها به‌عنوان مکمل‌های دارویی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. مرجان‌های فسیلی در کودهای صنعتی و یا فیلترهای تصفیه آب نیز کاربرد دارند، چراکه می‌توانند ناخالصی شیمیایی مانند کلر و فرمالدئیداز بین ببرد.

 loadingImage...

منابع اصلی مرجان فسیلی

تقریبا اکثر منابع این سنگ قیمتی در امریکا اندونزی یافت می‌شود. در برخی از مناطق آمریکا نیز همچون فلوریدا از این سنگ به‌عنوان "سنگ‌رسمی فلوریدا" یاد می‌شود.

تاکنون نیز بهترین و باکیفیت‌ترین نوع این سنگ در اندونزی یافته می‌شود، چراکه اغلب مرجان‌های فسیلی موجود در این منطقه از قدمتی 20 میلیون ساله برخوردار هستند.

رنگ مرجان فسیلی

مرجان‌های فسیلی در رنگ‌های متنوعی از سفید و صورتی گرفته تا قهوه‌ای، مشکی، سیاه، قرمز یا زرد دیده‌شده است. رنگ این سنگ‌های بر اساس هوا آزاد و اکسیداسیون و مواد معدنی اصلی می‌تواند متغیر باشد.

مرجان فسیلی و درخشش

اغلب مرجان‌های فسیلی مات بوده و در برخی از مواقع می‌تواند دارای درخشندگی ناچیزی باشد. اگرچه بعد از تراش و جلا دادن این سنگ می‌توانید درخشش و شفافیت کمی به دست آورد.

ویژگی‌های مرجان فسیلی

فرمول شیمیایی

SiO2،دی‌اکسید سیلیکون

ساختار بلوره

شش‌ضلعی، منشور شش‌ضلعی

رنگ

اغلب خاکستری، بیشتر رنگ‌ها، رنگارنگ و طرح دار

سختی

6 و نیم تا 7 بر اساس مقیاس موس

ضریب شکست

1.530 تا 1.540

تراکم/ چگالی

2.60 تا 2.64

شفافیت

مات

 loadingImage...

ویژگی‌های درمانی، متافیزیکی، و اسطوره‌ای مرجان فسیلی

 ازآنجاکه مرجان فسیلی را می‌توان ترکیبی از مرجان و عقیق دانست خواص متافیزیک آن نیز بسیار قوی می‌باشد.

این سنگ به‌منظور ایجاد تغییر استفاده می‌شود. همچنین از مرجان فسیلی جهت بهبود و افزایش گردش خون و همچنین قابلیت درمانی برای اختلالات پانکراس را دارا می‌باشد

استفاده از عقیق فسیلی برای کسانی که از بیماری‌های چشمی، پوست و شکل رنج می‌برند توصیه‌شده است و حتی موجب افزایش طول عمر نیز می‌شود.

مرجان فسیلی به جهت خواص جادویی، قدرتمند و مقدس اش از ابتدای شروع هزاره اول، در بین مردم بسیار محبوب بوده است.

در افسانه‌های نیز آمده است که رومیان باستان شاخه از مرجان را در گردن فرزندان خود آویزان می‌کردند تا به این طریق، از فرزندان خود محافظت کنند.


در اوایل قرن 20، مردم ایتالیا از مرجان برای محافظت از چشم بد بهره می‌بردند و ایتالیایی‌ها از آن برای افزایش قدرت باروری استفاده می‌کنند.

مردمان ایتالیا در اوایل قرن 20 میلادی از مرجان فسیلی به‌منظور دفع چشم بد استفاده می‌کردند.

این سنگ مربوط به چاکرای ریشه و طحال است که انرژی و گرما بسیاری تولید می‌کنند.

loadingImage...

مراقبت و نظافت مرجان فسیلی

همان‌طور که گفته شد مرجان‌های فسیلی ترکیبی از عقیق و مرجان می‌باشد و لذا از مقاومت بالایی تیز برخوردار بوده و دوام بالایی دارند.

به‌منظور شارژ این سنگ قیمتی می‌توان از آب گرم و پارچه‌ای نخی کمک بگیرید.

اگرچه این سنگ در برخی از مواقع از استحکام خوبی برخوردار است اما گونه‌ای دیگر از مرجان‌های فسیلی به‌راحتی و در اثر برخورد با سایر نگین‌های قیمتی می‌شکنند لذا توصیه می‌شود این سنگ را به‌دوراز سایر جواهرات خود نگهداری کنید.

همچنین توجه داشته باشید تا حد امکان از تماس این سنگ با پاک‌کننده‌ای اولتراسونیک خودداری نمایید.

خواص درمانی مرجان فسیلی و تاریخچه آن

بهترین محصولات با نگین فسیل دریایی اصل

  قیمت فسیل دریایی چقدر است؟

  در حال حاضر تعداد 2 محصول فسیل دریایی در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات فسیل دریایی از حدود 306٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول فسیل دریایی با قیمت 640٫000 تومان به فروش می‌رسد.

  نگین / سنگ فسیل دریایی برای چه ماهی است؟

  بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد فسیل دریایی برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
  جدول کامل سنگ ماه تولد

  دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت فسیل دریایی اصل و خواص آن

  درباره خواص فسیل دریایی و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های فسیل دریایی و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره فسیل دریایی را بصورت صوتی گوش کنید:
  کلمات کلیدی :
  همه محصولات با نگین فسیل دریایی