جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. آموزشی »
  4. تاریخچه و خواص سنگ آمازونیت

تاریخچه و خواص سنگ آمازونیت

بازدید : 424

خلاصه ای از خواص سنگ آمازونیت

خلاصه ای از خواص سنگ آمازونیت

سنگ آمازونیت معمولا در رنگ‌های آبی، سبز روشن متمایل به آبی دیده می‌شود و با توجه به‌ظاهر زیبا و جذابی که دارد موردتوجه عموم مردم قرارگرفته است. این سنگ که در ابتدا به سنگ اماوزن شناخته می‌شد، در برخی از موارد با یشم سبز و یا نفریت لذا در برخی از مناطق آن را با یشم کلرادو و یا یشم قله سفید می‌شناختند.

بر اساس باورهای مردم این سنگ برای اولین بار در نزدیکی رودخانه آمازون (که در برزیل جریان دارد) دیده‌شده است. لذا نام آن را آمازونیت نامیدند. البته بعدها محققان ادعا داشتند که هیچ گنه از ذخایر فلدسپار سبز در منطقه آمازون یافت نشده است. درنتیجه این سنگ بعدهای به یشم نفریت شهرت پیدا کرد. این سنگ به‌طور طبیعی علاوه بر آمازون در سایر مناطق کشور برزیل نیز کشف می‌شود.

آمازونیت نوعی از فلدسپار سبزرنگ و ریزدانه هست. فلدسپار گروهی نسبتا همگن از تکتوسیلیتات صخره‌ای شکل بوده که تقریبا 60 درصد پوسته زمین را شامل می‌شوند. علی‌رغم زیاد فلدسپارها، تعداد محدودی از آنها را می‌توان یافت که به کیفیت سنگ‌های جواهر دست پیدا کنند.

منابع و خاستگاه آمازونیت

این سنگ تنها در برخی از نقاط جهان کشف می‌شود. منطقه ایلمن در روسیه برای مدت‌ها تنها منبع آمازونیت به شمار می‌رفت تا اینکه منابع دیگری از این سنگ در ایالت متحده آمریکا، استرالیا، ماداگاسکار و برزیل کشف گردید.

درخشندگی و وضوح آمازونیت

سنگ آمازونیت معمولا به‌صورت مات دیده‌شده است چراکه نوع شفاف آن بسیار کمیاب و با ارزش می باشد. هر این سنگ بعد از جلا و پرداخت به درخشندگی مومی دست پیدا می کند.

خلاصه ای از خواص سنگ آمازونیت


خواص گوهرشناختی آمازونیت

فرمول شیمیایی

KALSiO8 سیلیکات آلومینیوم پتاسیم

ساختار بلوری

سه‌گانه، منشوری

رنگ

سبز، آبی، خاکستری و چندگانه (رگه‌های سفید)

شاخصه‌ی انکسار

1.522 تا 1.530

تراکم

2.56 تا 2.58

کلیواژ

کامل

شفافیت

تراشفاف تا مات

رخشندگی

شیشه‌ای

گونه های سنگ جواهر آمازونیت و سنگ‌های مشابه

همان‌طور که گفته شد گوهر آمازونیت از گوهر فلدسپار ها هستند که دو گروه فلدسپار به فلدسپار پتاسیم (ارتوکلاز و میکروکلین) و فلدسپار پلاجیوکلاس تقسیم‌بندی می‌شوند.
از این بین آمازونیت سبز رنگ میکروکلین است که بسیار کمیاب می باشد.
آمازونیت های شباهت بسیاری به یشم، عقیق آبی، سرپانتین، فیرزوه و یا سنگ دلربا دارند.

خواص درمانی بلورهای متغیر، افسانه ای و متافیزیکال سنگ جواهر آمازونیت

بلور های آمازونیت دارای انرژی بسیاری بوده و سبب تحریک قدرت و بنیه فیزیکی در انسان می‌شود. گفته‌شده این سنگ قادر به تسکین کلیه چاکراهای بدن را داشته و خواص معجزه‌آسایی بر روی چاکرای قلب و گلو از خود بر جای می‌گذارد.

این گوهر ارتباطات عاطفی در زندگی را بهبود بخشیده و موجب برانگیخته شدن خلاقیت، بصیرت و دید هنری فرد می‌شود. سنگ آمازونیت مناسب برای متولدین برج دلو می‌باشد و افرادی که از آن استفاده می‌کنند از خوش‌شانسی خوش‌اقبالی زیادی برخوردارند.

در گذشته نیز افراد از این سنگ به‌منظور درمان بسیاری از بیماری‌ها و دردها کمک می‌گرفتند. گفته‌شده هر چه رنگ سنگ عمیق‌تر و پررنگ‌تر باشد، از کیفیت بیشتری برخوردار است.


خلاصه ای از خواص سنگ آمازونیت
مراقبت‌ها و شستشوی سنگ جواهر آمازونیت

به منظور تخلیه و شارژ این سنگ می‌توانید آن را با آب جاری و صابون شست و به مقدار یک یا دو ساعت در معرض تابش خورشید قرار دهید. البته توجه داشته باشید تا حد امکان آن را در معرض گرمای شدید قرار ندهید. چراکه ممکن است دچار تغییر رنگ شود. همچنین توصیه‌شده از تماس مواد شیمیایی قوی با این سنگ قیمتی خودداری کنید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
اوناکیت Unakite

اوناکیت Unakite

اوناکیت (Unakite) نام سنگی آذرین بوده که نام آن از واژه یونانی (epidosis) به معنی با هم در حال رشد گرفته شده است. این سنگ قیمتی در واقع ترکیبی از [...]

بیشتر بخوانید »
اینفوگرافیک اونیکس

اینفوگرافیک اونیکس

برخی افراد بر این باورند که اونیکس نوعی عقیق سیاه است در اینجا متذکر می‌شویم که این سنگ هیچ ارتباطی با عقیق ندارد و تفاوت‌های زیادی بین [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE