جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

سنگ آمازونیت و خواص آن

بازدید : 6٫750
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سنگ آمازونیت بر اساس باورهای مردم این سنگ برای اولین بار در نزدیکی رودخانه آمازون (که در برزیل جریان دارد) دیده‌شده استسنگ آمازونیت معمولا در رنگ‌های آبی، سبز روشن متمایل به آبی دیده می‌شود و با توجه به‌ظاهر زیبا و جذابی که دارد موردتوجه عموم مردم قرارگرفته است. این سنگ که در ابتدا به سنگ اماوزن شناخته می‌شد، در برخی از موارد با یشم سبز و یا نفریت لذا در برخی از مناطق آن را با یشم کلرادو و یا یشم قله سفید می‌شناختند.

بر اساس باورهای مردم سنگ آمازونیت برای اولین بار در نزدیکی رودخانه آمازون (که در برزیل جریان دارد) دیده‌ شده است.


لذا نام آن را سنگ آمازونیت نامیدند. البته بعدها محققان ادعا داشتند که هیچ گنه از ذخایر فلدسپار سبز در منطقه آمازون یافت نشده است. درنتیجه این سنگ بعدها به یشم نفریت شهرت پیدا کرد. سنگ آمازونیت به‌طور طبیعی علاوه بر آمازون در سایر مناطق کشور برزیل نیز کشف می‌شود.

آمازونیت نوعی از فلدسپار سبزرنگ و ریزدانه هست. فلدسپار گروهی نسبتا همگن از تکتوسیلیتات صخره‌ای شکل بوده که تقریبا 60 درصد پوسته زمین را شامل می‌شوند. علی‌رغم زیاد فلدسپارها، تعداد محدودی از آنها را می‌توان یافت که به کیفیت سنگ‌های جواهر دست پیدا کنند.

منابع و خاستگاه سنگ آمازونیت:

این سنگ تنها در برخی از نقاط جهان کشف می‌شود. منطقه ایلمن در روسیه برای مدت‌ها تنها منبع آمازونیت به شمار می‌رفت تا اینکه منابع دیگری از این سنگ در ایالت متحده آمریکا، استرالیا، ماداگاسکار و برزیل کشف گردید.

درخشندگی و وضوح سنگ آمازونیت:

سنگ آمازونیت معمولا به‌صورت مات دیده‌شده است چراکه نوع شفاف آن بسیار کمیاب و با ارزش می باشد. هر این سنگ بعد از جلا و پرداخت به درخشندگی مومی دست پیدا می کند.

کاربرد سنگ آمازونیت


خواص گوهرشناختی سنگ آمازونیت:

فرمول شیمیایی

KALSiO8 سیلیکات آلومینیوم پتاسیم

ساختار بلوری

سه‌گانه، منشوری

رنگ

سبز، آبی، خاکستری و چندگانه (رگه‌های سفید)

شاخصه‌ی انکسار

1.522 تا 1.530

تراکم

2.56 تا 2.58

کلیواژ

کامل

شفافیت

تراشفاف تا مات

رخشندگی

شیشه‌ای

گونه های سنگ آمازونیت و سنگ‌های مشابه

همان‌طور که گفته شد گوهر آمازونیت از گوهر فلدسپار ها هستند که دو گروه فلدسپار به فلدسپار پتاسیم (ارتوکلاز و میکروکلین) و فلدسپار پلاجیوکلاس تقسیم‌بندی می‌شوند.
از این بین آمازونیت سبز رنگ میکروکلین است که بسیار کمیاب می باشد.
آمازونیت های شباهت بسیاری به یشم، عقیق آبی، سرپانتین، فیرزوه و یا سنگ دلربا دارند.

خواص درمانی بلورهای متغیر، افسانه ای و متافیزیکال سنگ آمازونیت

بلور های آمازونیت دارای انرژی بسیاری بوده و سبب تحریک قدرت و بنیه فیزیکی در انسان می‌شود. گفته‌شده این سنگ قادر به تسکین کلیه چاکراهای بدن را داشته و خواص معجزه‌آسایی بر روی چاکرای قلب و گلو از خود بر جای می‌گذارد.

این گوهر ارتباطات عاطفی در زندگی را بهبود بخشیده و موجب برانگیخته شدن خلاقیت، بصیرت و دید هنری فرد می‌شود. سنگ آمازونیت مناسب برای متولدین برج دلو می‌باشد و افرادی که از آن استفاده می‌کنند از خوش‌شانسی خوش‌اقبالی زیادی برخوردارند.

در گذشته نیز افراد از این سنگ به‌منظور درمان بسیاری از بیماری‌ها و دردها کمک می‌گرفتند. گفته‌شده هر چه رنگ سنگ عمیق‌تر و پررنگ‌تر باشد، از کیفیت بیشتری برخوردار است.


کاربرد سنگ آمازونیت


مراقبت‌ها و شستشوی سنگ آمازونیت

به منظور تخلیه و شارژ این سنگ می‌توانید آن را با آب جاری و صابون شست و به مقدار یک یا دو ساعت در معرض تابش خورشید قرار دهید. البته توجه داشته باشید تا حد امکان آن را در معرض گرمای شدید قرار ندهید. چراکه ممکن است دچار تغییر رنگ شود. همچنین توصیه‌شده از تماس مواد شیمیایی قوی با این سنگ قیمتی خودداری کنید.

سنگ آمازونیت بر اساس باورهای مردم این سنگ برای اولین بار در نزدیکی رودخانه آمازون (که در برزیل جریان دارد) دیده‌شده است

بهترین محصولات با نگین آمازونیت اصل

  قیمت آمازونیت چقدر است؟

  در حال حاضر تعداد 8 محصول آمازونیت در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات آمازونیت از حدود 152٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول آمازونیت با قیمت 1٫520٫000 تومان به فروش می‌رسد.

  نگین / سنگ آمازونیت برای چه ماهی است؟

  بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد آمازونیت برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
  جدول کامل سنگ ماه تولد

  دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت آمازونیت اصل و خواص آن

  درباره خواص آمازونیت و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های آمازونیت و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره آمازونیت را بصورت صوتی گوش کنید:
  کلمات کلیدی :
  همه محصولات با نگین آمازونیت
   آواتار
   فاطمه مهدوی شیرازی (مازندران / بابل)
   1398/7/27
   سنگ جواهر آمازونیت، چقد جالب و متفاوت هست.