جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

سنگ آمیترین و ویژگی های آن

بازدید : 8٫118
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سنگ آمیترین در حقیقت نوعی کوارتز رنگی ماکروکریستالی بوده که در برخی از مناطق آن را با نام تریستین می‌شناسندسنگ آمیترین ، سنگی قیمتی است که از ترکیب دورنگ آمتیست و سیترین ایجاد می‌شود. رنگ بنفش و زرد موجود در این سنگ نشان‌دهنده وجود آهن در آن می باشد. تفاوت میان آمیترین، آمتیست و سیترین تنها در میزان ناخالصی‌های اکسید آهن در آن‌ها نشات می‌گیرد.

سنگ آمیترین در حقیقت نوعی کوارتز رنگی ماکروکریستالی بوده که در برخی از مناطق آن را با نام تریستین می‌ شناسند

رنگ زرد در سنگ‌های قیمتی بسیاری نظیر الماس، یاقوت، تورمالین و ...معمولا متمایل به سبز است. همچنین گوهرهای بریل و توپاز نیز اغلب به رنگ‌های طلایی شناخته شده اند. اگرچه آمتیست فراوانی بیشتری داشته اما از طرفی سیترین به ندرت یافت می‌شود. لذا با توجه به کمیابی سیترین، ذخایر سنگ آمیترین نیز بسیار محدود است.

منابع و خاستگاه سنگ آمیترین

بزرگ‌ترین معدن آمیترین در قرن هفدهم و در کشور بولیوی کشف شد. گفته شده این سنگ از زمانی مورد توجه قرار گرفت که شاهزاده آناهی، همسر پادشاه اسپانیا پس از ازدواجش این گوهر را به وی هدیه داد.

امروزه نیز معدن اصلی این سنگ قیمتی توسط Minerales y Metales del Oreinte اداره و استخراج می‌شود. هرچند این معدن برای مدت‌های طولانی به بومیان بولیوی متعلق داشته است. البته ذخایر دیگری از این گوهر ارزشمند در سال 1980، در کشور برزیل یافت شد.

رنگ سنگ آمیترین

 رنگ سنگ آمیترین :

اغلب نگین و یا سنگ آمیترین به رنگ زرد و بنفش دیده‌شده و دارای اشباع متوسطی هستند. در این سنگ تغییرات نگهانی رنگ از بنفش به زرد به چشم می‌خورد و نگین‌هایی با تقسیم‌بندی 50/50 مطلوب‌ترین گونه این گوهر به شمار می‌روند.

درخشندگی و وضوح سنگ آمیترین :

نگین‌های آمیترین نیز مانند سایر انواع گوهرهای خانواده کوارتز شفاف، تمیز و واضح بوده و پس از جلا به درخشندگی شیشه‌ای دست پیدا می‌کنند.

خواص گوهر شناختی سنگ آمیترین :

فرمول شیمیایی SiO2Y، سیلیکون دی‌اکسید
ساختار بلوری منشور سه‌گوش و شش‌گوش
رنگ دورنگ، ارغوانی- بنفش زرد- قهوه‌ای (رگه‌های سفیدرنگ)
سختی 7 در مقیاس موس
شاخصه انکسار 1.54 تا 1.553
تراکم 2.65
شفافیت شفاف
درخشندگی شیشه‌ای

کاربرد سنگ آمیترین


خواص درمانی بلورهای متغیر، افسانه‌ای و متافیزیکال سنگ آمیترین

با توجه به اینکه سنگ آمیترین ترکیبی از دو سنگ آمتیست و سیترین بوده، میتوان گفت خواص و برخی از ویژگی‌های هر دو مورد را دارا می‌باشد.
این گوهر سنگ متولد فوریه و نوامبر بوده و به نمادهای بروج ماهی و سرطان تعلق دارد.

بعدها کلکسیونرهای سنگ‌های جواهر از سنگ آمیترین برای خواص درمانی تحت عناوین شفاگر بودن، جادویی استفاده می‌کردند.

آمیترین در درمان سردرد، مشکلات پانکراس، کمردرد و اعتیاد به الکل مؤثر است.

امروزه بنا بر گفته محققان این سنگ دارای خواص دو سنگ آمتیست و سیترین می‌باشد؛ یعنی از یک سو متابولیسم بودن را متعادل کرده و از طرف دیگر سیستم عصبی فرد را تقویت کرده و غده هیپوفیز مغز را فعال می‌سازد. همچنین این گوهر می‌تواند در درمان بیماران مبتلا به صرع کمک کرده و مشکلات ناشی از ناهماهنگی و اختلالات خواندن را برطرف سازد.

این سنگ می‌تواند کمک بسیاری به بیماری‌های دستگاه گوارش، کبد، طحال، روده، کلیه کند همچنین کمک شایانی در درمان ناشنوایی دارد.

این سنگ با دو نوع ارتعاش خاص بر روی روح و روان اثرات مثبتی بر جای گذاشته و تاثیرات منفی را از بین می‌برد.

سنگ آمیترین در انجام مدیتیشن کاربرد بسیاری دارد.

شارژ سنگ آمیترین

نحوه شارژ و نگهداری سنگ آمیترین

جهت تخلیه و شارژ این سنگ می‌توانید آن را برای مدت یک ساعت در معرض تابش خورشید قرار داده. بهتر است هر هفته یک بار و بعد از انجام هر مدیتیشن ان را با آب جاری بشویید.

 

سنگ آمیترین در حقیقت نوعی کوارتز رنگی ماکروکریستالی بوده که در برخی از مناطق آن را با نام تریستین می‌شناسند

بهترین محصولات با نگین آمیترین اصل

  قیمت آمیترین چقدر است؟

  در حال حاضر تعداد 2 محصول آمیترین در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات آمیترین از حدود 248٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول آمیترین با قیمت 248٫000 تومان به فروش می‌رسد.

  نگین / سنگ آمیترین برای چه ماهی است؟

  بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد آمیترین برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
  جدول کامل سنگ ماه تولد

  دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت آمیترین اصل و خواص آن

  درباره خواص آمیترین و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های آمیترین و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره آمیترین را بصورت صوتی گوش کنید:
  کلمات کلیدی :
  همه محصولات با نگین آمیترین
   آواتار
   آمنه شفیعی (اصفهان / اصفهان)
   1397/11/23
   ممنون از شما به خاطر این اطلاعات ارزشمند, عالی بود.
   آواتار
   بویری (تهران / تهران)
   1397/11/23
   خیلی عالی بود ممنون از شما به خاطر این اطلاعات ارزشمند