جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

سنگ آزوریت و تاریخچه جالب آن

بازدید : 10٫074
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سنگ آزوریت یکی از گونه‌های نایاب سنگ معدن مس باکیفیت سنگ‌های جواهر است.سنگ آزوریت نام یکی از سنگ‌های جواهر بوده که در حقیقت یکی از نایاب‌ترین گونه‌های سنگ معدن مس محسوب می‌شود. این سنگ یکی از دو گونه سنگ معدنی کربات مس است(نوع دیگری از مرمر سبز می‌باشد). آزوریت از سنگ مرمر سبز کمیاب‌تر و درنتیجه از ارزش بیشتری نیز برخوردار می‌باشد.

تاریخچه و مختصری از سنگ آزوریت

سنگ آزوریت یکی از گونه‌های نایاب سنگ معدن مس باکیفیت سنگ‌های جواهر است.

نام این گوهر زیبا از لغت فارسی (لاجورد) گرفته‌شده است، که به رنگ آبی‌رنگ میان آن اشاره دارد. این سنگ قیمتی از سختی کمی برخوردار بوده و لذا در جواهرسازی بسیار کم استفاده می‌شود. درواقعسنگ آزوریت زیبا معمولا مورد توجه کلکسیون داران قرار می‌گیرد.

تاریخچه سنگ آزوریت

منطقه کوچکی در شرق فرانسه به نام چسی ، یکی از منابع اصلی سنگ آزوریت را در خود جای‌داده است. مردمان قرون‌وسطی از این سنگ به‌منظور تولید رنگ‌دانه‌ها جهت رنگ‌آمیزی پارچه استفاده می‌کردند.

منابع سنگ‌ آزوریت و خاستگاه آن

امروزه این سنگ را در منطق مختلفی از جهان می‌توان یافت. اما مردمان مناطق یوتا، آریزونا و نیومکزیکو در ایالات‌متحده بیشتری خواهان  این سنگ قیمتی را تشکیل می‌دهند.

همان‌طور که اشاره شد معدن اصلی این سنگ در منطقه چسی فرانسه می‌باشد. از طرفی منابع دیگری از آن را در مکزیکو، نامیبیا، مراکش و استرالیا قرار دارد.

رنگ سنگ آزوریت معمولا بارنگ آبی شناخته‌شده است ، اما اغلب سبز در ترکیب با مالاکیت سبز دیده می‌شود ، این یعنی در این سنگ ترکیب بسیار زیبایی از رنگ سبز و آبی را می‌تواند دید.

شکل و رنگ سنگ آزوریت

شفافیت و درخشندگی سنگ آزوریت

گوهر آزوریت معمولا به‌صورت مات و یا کدر یافت می‌شود اما بعد از تراش و صیقل همچون مالاکیت زجاجی و شفاف دیده می‌شود. البته گونه شفاف و نیمه شفاف آزوریت بسیار کمیاب و نادر است

ویژگی‌های گوهر شناختی سنگ آزوریت :

 

عناصر سنگ آزوریت

واژه‌شناسی، علوم ماورایی و خواص درمانی سنگ آزوریت

 در برخی از تمدن‌ها سنگ آزوریت را به‌عنوان سنگ بهشت می‌شناختند و بر این اعتقاد بودن که این سنگ می‌تواند موجب برانگیخته شدن استعداد و توانایی‌های روحی، همچنین هوشیاری فرد گردد.
گوهر آزوریت موجب افزایش تفکر شده و خواص آرام‌بخشی فوق‌العاده‌ای دارد. از طرفی سبب افزایش خلاقیت، تقویت بصیرت نیز خواهد شد.

استفاده از این سنگ قیمتی سبب افزایش اعتمادبه‌نفس و همچنین پاکیزگی روح نیز می‌شود.

سنگ آزوریت معمولا در درمان بیماری‌های گردن کاربرد داشته و سبب تسکین گلودرد می‌گردد.

از مشهورترین بیماری‌های فیزیکی که آزوریت در درمان آن بسیار مؤثر است، می‌توان به گلودرد، درد گردن و درد عضلات شانه اشاره کرد. این سنگ همچنین سبب کاهش مشکلات مربوط به تیروئید و حنجره شده و علائم آسم را تسکین می‌بخشد.

فواید سنگ آزوریت

سنگ آزوریت و نگهداری از جواهر

سختی گوهر آزوریت در مقیاس موس حدود 3.5 تا 4 است لذا سنگ نرمی محسوب شده. ازاین ‌رو به راحتی می‌تواند جلا و شکل خود را از دست دهد.

آزوریت نسبت به هوا و گرما حساس بوده است و د صورتی که د، در مدت طولانی تحت گرما قرار گیرد، رنگ خود را از دست می‌دهد.

جهت تخلیه و شارژ این سنگ می‌تواند آن را با آب دمای معمول شکسته و به‌آرامی به پارچه نرم تمیز کنید.

 

شارژ سنگ آزوریت

سنگ آزوریت یکی از گونه‌های نایاب سنگ معدن مس باکیفیت سنگ‌های جواهر است.

بهترین محصولات با نگین آزوریت اصل

  قیمت آزوریت چقدر است؟

  در حال حاضر تعداد 2 محصول آزوریت در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات آزوریت از حدود 126٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول آزوریت با قیمت 188٫000 تومان به فروش می‌رسد.

  نگین / سنگ آزوریت برای چه ماهی است؟

  بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد آزوریت برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
  جدول کامل سنگ ماه تولد

  دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت آزوریت اصل و خواص آن

  درباره خواص آزوریت و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های آزوریت و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره آزوریت را بصورت صوتی گوش کنید:
  کلمات کلیدی :
  همه محصولات با نگین آزوریت