جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. سنگ قیمتی

کاربرد طلا برای مردمان ایران

بازدید : 1٫445
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

برخی از استفاده‌های عجیب مردمان کشورمان از طلاطلا فلز گران‌قیمت و زیبایی بوده که از گذشته‌ها تا به امروز موردتوجه بشر قرارگرفته و کسانی که وضع مالی بهتری برخوردارند، همیشه سهم بیشتری از آن را ذخیره کرده‌اند. استفاده از این فلز به‌عنوان زینت امری عادی است؛ اما در سال‌های اخیر طلا در جامعه ما کاربردهای عجیب‌وغریب دیگری نیز داشته است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره داشته‌ایم

برخی از استفاده‌های عجیب مردمان کشورمان از طلا

کاربرد طلا برای ایرانی‌ها ، کمربند طلا

در برخی از مناطق ایران، مردان تمایل داشته که برای زنان خود کمربندهایی طلایی بخرند.  یکی از فروشندگان طلا در مرکز تهران می‌گوید: کم برندهای طلای این فروشگاه معمولا توسط مشتری‌های اهل استان‌های جنوبی و برخی از مسافرین خریداری می‌شود.

loadingImage...

استفاده از این کمربندهای طلا برای مشتری‌هایش از 7 الی 8 میلیون گرفته تا 60میلیون تومان خرج برمی‌دارد. گفته می‌شود این کمربندهای طلا به بخشی از فرهنگ و رسوم برخی از شهرها تبدیل‌شده و شاید هم در اکثر مناطق اصلا از وجود چنین کمربندهایی بی‌اطلاع باشند.

کاربرد طلا برای ایرانی‌ها ، بستنی‌های بی‌خاصیتی که جنجال‌ساز شد

در برخی رستوان ها به‌صورت محدود غذاهایی همراه با طلای خوراکی سرو می‌گردد که به گفته کارشناسان تغذیه این طلاهای خوراکی به‌جز افزایش قیمت، هیچ خاصیت دیگری به غذاها اضافه ندارد. برای مثال امروزه میوه، شکلات، دسر و حتی نوشیدنی‌های مختلفی دیده می‌شود که با ورقه‌های طلا پوشیده شده و یا در آن‌ها ذراتی از این فلز دیده می‌شود.

loadingImage...

نکته جالب اینکه طلای خالص به دلیل بی‌اثر بودن می‌تواند بدون جذب شدن از دستگاه گوارش فرد بگذرد. هرچند که طلا نه‌تنها ارزش غذایی ندارد که مصرف آن در برخی از افراد می‌تواند باعث آلرژی و دل‌درد نیز شود.

در حدود چندین سال پیش بود که خبر سرو بستنی 400هزارتومانی در برخی از رستوران‌های مشهور سطح کشور جنجال زیادی به پا کرد. این رستوران از برگه‌های طلا برای تزیین بستنی استفاده می‌کرد؛ درحالی‌که اغلب کشورها فقط از پودر طلا استفاده می‌کنند و ایران دومین کشوری بوده که از برگه‌های طلا استفاده کرده است.

پستانک طلا

این پستانک طلا اولین بار توسط برخی شرکت‌های اروپایی یا آمریکایی باقیمت 500 میلیون تومان تولید شد. این پستانک‌های اعیانی با نگین‌های گران‌قیمت طراحی‌شده است. گران‌ترین این پستانک‌ها از طلای سفید و 278 نگین الماس ساخته‌شده است که ارزش آن 170.000 دلار است؛ نوع این پستانک سیلیکون اصل است. الان اگر به بازارها و طلافروشی‌های ایران هم سری بزنید،حتما با این پستانک‌های طلایی روبه‌رو خواهید شد.

loadingImage...

اما این روزها در بسیاری از طلافروشی‌های سطح شهر می‌توانید این پستانک‌ها را خریداری کنید. پستانک‌هایی که به گفته طلافروشان هیچ کاربردی نداشته و صرفا هدیه‌ای برای نوزادان است. هدیه‌ای که صرفا والدین نوزاد را خرسند می‌کند.

 loadingImage...

 

ماسک‌های طلایی

استفاده از طلا برای ماسک‌های آرایشی بیشتر در کشورهای شرق آسیا مرسوم بوده اما مدتی است که میان زنان ایرانی نیز مشتری پیداکرده است. این ماسک از یک‌لایه بسیار نازک طلای 24 عیار استفاده‌شده است. به گفته سازندگان،این ماسک برای چین‌وچروک‌های موجود بر روی پوست مفید است. سازندگان این ماسک گران‌قیمت معتقدند که این ماسک در آب‌رسانی به پوست کمک می‌کند.

loadingImage...
کلمات کلیدی :