جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

سنگ موزانایت و خواص آن

بازدید : 51٫660
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سنگ موزانایت از نظر ظاهری شباهت بسیاری به الماس دارد ولی از نظر قیمتی ارزش پایین تری دارد.سنگ موزانایت بیشتر در آزمایشگاه ها تولید می شود . از نظر خواص درمانی شباهت زیادی به زمرد دارد. این سنگ پاک کننده و تطهیر کننده روح بشمار می رود.

سنگ موزانایت اولین بار در ایالت آریزونا کشف شد که شکل ظاهری نگین های آن بصورت ریز و درشت بوده و سنگی کمیاب و نادر است.

ترکیب شیمیایی سنگ موزانایت , سیلیکون کاربید (sic) است.
برای اینکه بتوان در جواهرات از آن استفاده کرد, در آزمایشگاه ها آن را تحت فشار بیشتری نسبت به الماس تولید می کنند.
شکل و ساختار کریستالی سنگ موزانایت ، مشابه الماس است با این تفاوت که از الماس سخت تر و مقاوم تر می باشد. (سختی آن 9.25 است.)
باتوجه به اینکه نگین موزانایت نسبت به الماس، ارزان تر و درخشان تر است بنابراین در خرید جواهرات جایگزین مناسبی برای الماس بحساب می آید.
ارزش اقتصادی الماس حدودا 7 برابر موزانایت ثبت شده است. نکته مهم اینجاست که قیمت الماس را براساس قیراط آن اندازه گیری می کنند درصورتیکه برای اندازه گیری موزانایت از میلی متر استفاده می شود. (الماس یک قیراطی حدودا اندازه یک موزانایت 6.5 میلی متری می باشد.)

کاربرد سنگ موزانایت

خواص و فواید روحی سنگ موزانایت :
شکل ظاهری سنگ موزانایت کاملا بی رنگ است ولی باتوجه به منبع نور اطراف خود، رنگ های رنگین کمانی زیبایی از خود نشان می دهد. بدلیل این رنگهای متفاوتی که از آن پخش می شود، به آن پاک کننده و تطهیر کننده روح نیز می گویند.

خواص و فواید جسمی سنگ موزانایت :
خواص درمانی موزانایت مشابه سنگ زمرد است که برای افزایش شانس و سلامتی قلب و همچنین افزایش قدرت چاکراهای بالا و پایین کاربرد دارد.
برای بیمارانی که مشکل جسمی و روحی و حتی افسردگی حاد دارند، سنگ موزانایت مفید فایده می باشد.

نگهداری و شارژ سنگ موزانایت :
این سنگ از لحاظ نگهداری به شرایط خاصی نیاز ندارد و برای تمیز کردن نگین آن، کافی است یک مسواک یا برس نرم به همراه مواد شوینده ملایم یا پاک کننده های بدون بو، آرام بر روی نگین کشیده شود و با آب سرد شستشو داده و درآخر توسط پارچه میکروفیبر خشک کرد.
سنگ موزانایت از نظر ظاهری شباهت بسیاری به الماس دارد ولی از نظر قیمتی ارزش پایین تری دارد.

بهترین محصولات با نگین موزانایت اصل

قیمت موزانایت چقدر است؟

در حال حاضر تعداد 96 محصول موزانایت در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات موزانایت از حدود 940٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول موزانایت با قیمت 67٫000٫000 تومان به فروش می‌رسد.

نگین / سنگ موزانایت برای چه ماهی است؟

بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد موزانایت برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
جدول کامل سنگ ماه تولد

دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت موزانایت اصل و خواص آن

درباره خواص موزانایت و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های موزانایت و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره موزانایت را بصورت صوتی گوش کنید:
کلمات کلیدی :
همه محصولات با نگین موزانایت
  آواتار
  مجتبی
  1399/7/12
  بسیار عالی منم تازه خریدم و استفاده کردم ممنون از مطالب پر رونقتون
  آواتار
  محمدرضا
  1399/4/5
  بسیارعالی وتوضیحات آن کافی بود...ممنون
  آواتار
  حمیدرضا خسروی (اصفهان / اصفهان)
  1398/10/3
  استفاده کردم خصوصا اینکه تازه متوجه شدم که موزانایت هم معدنی است و پس از استخراج روی آن کارهایی انجام میشود.