جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

آلیاژ مس و خواص جذاب آن

بازدید : 2٫416
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

آلیاژ مس تاریخچه قدیمی دارد و استفاده از آن در جواهرسازی به زمان‌های خیلی دور باز می گردد.آلیاژ مس یک ماده معدنی ضروری در زندگی ما و بقیه موجودات است. این ماده یک آلیاژ فلزی با رنگ قرمز یا نارنجی و یا حد وسط بین این دو رنگ است.ابتدا آهن و طلا در هنر جواهرسازی مرسوم بود اما به مرور زمان مس و نقره نیز کاربرد فراوانی یافت..

آلیاژ مس تاریخچه قدیمی دارد و استفاده از آن در جواهرسازی به زمان‌های خیلی دور باز می گردد.

آلیاژ مس تاریخچه قدیمی دارد و استفاده از آن در جواهرسازی به زمان‌های خیلی دور باز می گردد.

تاریخچه استفاده از فلزات در جواهرسازی به زمان های خیلی دور باز می گردد. بیش از 6000 سال پیش از میلاد مسیح، اجداد ما در بین النهرین، مصر، یونان و روم از فلزات در مصارف گوناگون از جمله
جواهرسازی
استفاده می کردند. ابتدا آهن و طلا در هنر جواهرسازی مرسوم بود اما به مرور زمان آلیاژ مس و نقره نیز کاربرد فراوانی یافت.

کاربرد های مختلف آلیاژ مس

آلیاژ مس یک ماده معدنی ضروری در زندگی ما و بقیه موجودات است. آلیاژ مس یک آلیاژ فلزی با رنگ قرمز یا نارنجی و یا حد وسط بین این دو رنگ است.
آلیاژ مس خالص بسیار نرم و قابل انعطاف است و کاربرد های فراوانی دارد از جمله : پول، هدایت گرما در دستگاه های پزشکی، پوششی برای لوازم تزئینی و .... .
سومین فلز بازیافتی را به مس اختصاص می دهند به این علت که بدون از دست دادن کیفیت اولیه، قابل استخراج مجدد است. بطور کل بیش از 80درصد از آلیاژ مس، معدن های استخراج شده از معادن دنیا، هنوز در چرخه استفاده می باشند.

جواهرات زیبا با آلیاژ مس

بدن انسان از مس برای استحکام استخوان ها، تقویت سیستم عصبی، عضلانی و گردش خون استفاده می کند، از این رو،
جواهرات مسی
بسیار پر طرفدار می باشند.
آزمایش ها نشان داده است که خواص درمانی بیشمار مس درصورتیکه با پوست در تماس باشند، بسیار بیشتر می شود.
آلیاژ مس یک فلز بادوام است و با مراقبت از آن، عمر طولانی دارد، در جواهرات گاهی از آن به عنوان پایه استفاده می شود که در بالای آن فلز دیگری مانند نقره یا پلاتین قرار گرفته
است.

نگهداری آلیاژ مس

گاها زیورآلات مسی سبز رنگ می شوند که این بخاطر تعرق بدن انسان می باشد و این رنگ سبز به روی پوست نیز منتقل میگردد.
شستشو پوست با آب و صابون به بر طرف کردن رنگ سبز روی پوست کمک می کند و اگر خود زیورآلات شما نیز سبز شده است باید به فکر پیدا کردن ماده ای اسیدی در آشپزخانه خود باشید.
موادی مثل آبلیو و یا سس کچاپ کمک زیادی به شما خواهند کرد. حدود 20 دقیقه در این مواد بخوابانید و سپس از مسواکی نرم کمک بگیرید در نهایت خواهید دید که زیورآلات با آلیاژ مسی شما تمیز و شفاف می گردد. این روش ها بسیار آسان و ارزان می باشد و نکته دیگر برای نگهداری بهتر از این دسته جواهرات آن است که در هنگام ورزش و خواب، آن ها را در بیاورید تا در تماس با عرق شما به مدت طولانی نباشند.
کلمات کلیدی :
محصولات با فریم مس