خواص آیه وان یکاد
جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. گوناگون

خواص آیه وان یکاد

بازدید : 52٫882
rateraterateraterate

وان یکاد آیه 51 و 52 سوره‌ی قلم می‌باشد که به آیه چشم زخم نیز معروف است.

و ان یکاد یکی از آیه های پر برکت قرآن است که برخی مفسران، این آیه را دربارهٔ چشم زخم می دانند. به گفته‌ مرتضی مطهری ، هیچ آیه‌ای به اندازه‌ی (و ان یکاد) برای مردم مسلمان تبدیل به شعار نشده است.

و ان یکاد آیه 51 و 52 سوره قلم است.

برخی از حرزها آیاتی از قرآن‌ کریم هستند ، مانند (آیت‌الکرسی) و آیه (و ان یکاد) و (چهارقل) که این آیات با برکت را آیات‌ الحرز می‌نامند . حرز در لغت به معنای محافظ می‌باشد.

وان یکاد آیه 51 و 52 سوره‌ی قلم می‌باشد که به آیه چشم زخم نیز معروف است.

و ان یکاد چیست ؟ (و ان یکاد یعنی چه)

ذکر و ان یکاد یکی از آیه های پر برکت قرآن است که برخی مفسران، این آیه را و ان یکاد چشم زخم می دانند. و ان یکاد یکی از محبوب ترین و پر کاربرد‌ترین آیه‌ها در بین مردم است به طوری‌که فواید همراه داشتن و ان یکاد بر مسلمانان اثبات شده است. به همین منظور بارها شاهد این بوده ایم که ذکر و ان یکاد به صورت‌های مختلفی همچون کتیبه‌های تزئینی بر سردر منازل آویخته شده است.
در واقع و ان یکاد  آیه‌ 51 و 52 سوره قلم است که به گفته‌ مرتضی مطهری ، هیچ آیه‌ای به اندازه‌ی (و ان یکاد) برای مردم مسلمان تبدیل به شعار نشده است.

تفسیر و ان یکاد و شان نزول آن

در پاسخ به این سوال که ایه وان یکاد چه زمانی بر پیامبر نازل شد داستان‌هایی روایت شده است که به آن میپردازیم.
از نگاه مفسران دینی ، این آیه در باب چشم زخم کافران نسبت به پیامبر (ص) می‌باشد . که اشاره می‌شود کافران می‌خواستند پیامبر اعظم (ص) را با قدرت چشمان خود از بین ببرند. {الکشاف، ج4، ص597 - مجمع‌البیان، ج10، ص512}
همچنین نقل از وحید الله وردی آمده است که منظور از نگاه در این آیه ، نگاه غصب‌آلود دشمنان نسبت به پیامبر اکرم (ص) می‌باشد .مثل این مثل که می‌گوییم فلان کس آنقدر بد به من نگاه کرد که انگار می‌خواست مرا با نگاهش بخورد یا بکشد !

خرید اینترنتی وان یکاد

کامل‌ترین مجموعه‌ی زیورآلات با حکاکی آیه شریف و ان یکاد در جواهربازار ثبت شده و قابل ارائه هستند.
برای مشاهده محصولات ، دسته‌بندی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

روایات خواندنی در باب چشم نظر و ذکر و ان یکاد

اینکه واقعا و ان یکاد چشم زخم را از بین می‌برد یا خیر، روایاتی از زبان شهید مطهری نقل شده که به آن میپردازیم. ایشان در خصوص حقیقت فواید همراه داشتن و ان یکاد و تاثیر آن بر چشم زخم فرمودند که اگر چشم زخم حقیقت داشته باشه به معنای رایج امروزی نیست که همه مردم دارای چشم شور هستند بلکه ممکن است فردی در شهر وجود داشته باشد که این خاصیت در نگاه و چشم آن ها وجود دارد.
حال اگر بعضی از مردم دارای چنین خصلتی باشد که به اصطلاح چشمشان شور است و به مردم نظر میکنند، آیا ذکر و ان یکاد الذین کفروا برای جلوگیری از تاثیرات چشم نظر موثر است؟
همانطور که در تفاسیر آیه و إن یکادالذین کفروا آمده است، ذکر و ان یکاد دلالت بر این موضوع دارد که کافران پس از شنیدن قرآن، در صدد بودند تا با چشم زخم به پیامبر صدمه بزنند که در آن هنگام آیه و ان یکاد بر پیامبر نازل شد.
همچنین از دیگر اشارات شهید مطهری به مقوله فواید همراه داشتن وان یکاد و تاثیرات آن بر دفع چشم بد، این است که ذکر و ان یکاد در بین مردم کاربرد بسیار زیادی دارد چنان که وقتی به خانه هر کس چه آشنا و چه غریبه نگاهی بیندازیم، تابلوهایی با طرح های و ان یکاد نصب کرده اند که حاکی از آن است که مردم به چشم شور اعتقاد داشته و از این آیه به عنوان سپر دفاعی استفاده میکنند و کمتر خانه‌ای را میبینید که چنین چیزی در آن نباشد.

تاثیر وان یکاد بر چشم زخم

درباره خواص و ان یکاد و تاثیر آن بر چشم زخم ، از حسن بصری نقل شده است که دوای چشم زخم ، قرائت آیه و ان یکاد است. { مجمع‌البیان، ج‌ 10، ص‌ 513‌؛ الکشاف، ج‌ 4، ص‌ 597‌ - دشتی، دائرةالمعارف قرآن کریم، ص429}
همچنین رسول اکرم(ص) فرمود: «چشم زخم واقعیت دارد و مرد را در قبر و شتر را در دیگ قرار میدهد»، (بحارالانوار، ج 63، ص 26)
در واقع منظور از این که فرمودند "شتر را در دیگ قرار می‌دهد" کنایه از این است که شتر در اثر چشم نظر بیمار شده و صاحبش آن را ذبح می‌کند.
به همین منظور برای محافظت از چشم زخم ایه وان یکاد را می‌توان به اشکال مختلفی همچون گردنبند و ان یکاد ، نگین حکاکی و ان یکاد و کتیبه های مختلف استفاده کرد و از خواص و ان یکاد بهره گرفت.

خواص آیه وان یکاد

و ان یکاد برای چیست و فواید همراه داشتن و ان یکاد چه چیزی است؟ این آیه پربرکت برای دفع چشم زخم توصیه شده است .از این رو به آن و ان یکاد چشم زخم هم گفته می‌شود.
حضرت علی(ع) در باب صحت داشتن چشم زخم فرمودند: «اَلعَینُ حَقّ وَ الرَقّی حَقّ؛ چشم زخم حق است و توسل به دعا برای دفع آن نیز حق»
هیچ منعی در آن نیست که دعا و توسل به فرمان خدا جلوی تاثیر نیروی مغناطیسی چشم‌ها را بگیرد، همانطور که دعا در عوامل مخرب دیگر اثر دارد و آن‌ها را به امر خداوند خنثی می‌نماید.
برای بهره‌مندی از فضیلت ذکر و ان یکاد ، می‌توانید آن را بر روی کاغذ ، پارچه ، نقره ، سنگ و ... حکاکی کنید و همراه داشته باشید. 
همچنین از نظر اعتقادی ، آویختن تابلوهایی از جنس‌های مختلف همچون سرمه دوزی وان یکاد با طرح و نقش‌های زیبا بر دیوار منزل یا محل کار نیز بسیار مرسوم و محبوب است .

خواص گردنبند و ان یکاد

دعای و ان یکاد فواید غیر قابل انکاری در زمینه رفع چشم نظر و چشم زخم دارد که در ابتدای مقاله روایات زیادی را در مورد فواید همراه داشتن وان یکاد ذکر کردیم.
استفاده از پلاک‌هایی از جنس نقره ، طلا ، استیل یا ... برای کودکان یا بزرگسالان به منظور بهره‌مندی از خواص آیه پربرکت و ان یکاد ، بسیار محبوب است . حتی یکی از هدایای بسیار مرسوم خرید پلاک و ان یکاد نوزاد می‌باشد .
همچنین می‌توانید آیه و ان یکاد الذین کفروا را بر روی سنگ‌های معدنی مختلفی همچون حدید ، عقیق و غیره حکاکی کنید و به صورت گردنبند و مدال همراه داشته باشید. این‌گونه می‌توانید از خواص سنگ‌های معدنی مختلف هم بهره‌مند شوید و به اصطلاح با یک تیر چند نشان بزنید!
اگر قصد خرید اینترنتی وان یکاد دارید سایت جواهربازار محصولات بسیار متنوع و قیمت مناسب در زمینه حکاکی و ان یکاد آماده ارائه به مخاطبین عزیز را دارد.

داستان‌های تاریخی اسلام در باب حقیقت چشم نظر

موضوع چشم نظر از جمله پدیده‌هایی است که دقیقا به طور علمی بیان نشده و حقیقت وجود آن از نظر منابع علمی شناسایی نشده است اما با توجه به تفسیر و ان یکاد و روایت‌هایی که از ذکر و ان یکاد بیان شده است، وجود چشم نظر را نمی‌توان نادیده گرفت و از آن گذر کرد.
شاید همه‌ی ما علائمی از وجود چشم نظر را در زندگی روزمره خود احساس کرده باشیم و در صدد رفع این علائم اقداماتی انجام دهیم. همانطور که در فرمایشات پیامبر گفته شده ذکر و ان یکاد فواید زیادی جهت رفع چشم زخم دارد، به همین جهت همه‌ی ما از انواع تابلوهای و ان یکاد در منازل خود استفاده می‌کنیم. حتی استفاده از گردنبند و ان یکاد نیز به دلیل سهولت استفاده رواج زیادی دارد و اینگونه همراه داشتن و ان یکاد راحت‌تر انجام می‌پذیرد.
 اما داستانی جالب از حضرت یعقوب وجود دارد که در سوره یوسف آیه 67 آورده شده است. " پسران من، هنگامی که به مصر رسیدید همگی از یک در وارد نشوید و از درهای مختلف درآیید و بدانید که از خدا چیزی شما را بی­‌نیاز نمیکند که  جز خداوند هیچ کس فروانروای عالم نیست. من بر او توکل می‌کنم و باید صاحبان مقام توکل هم بر او اعتماد کنند. "
برخی مفسران عقیده دارند که این آیه مصداق وجود چشم نظر است زیرا برادران یوسف بسیار زیبارو و خوش قامت بودند و از طرفی تعدادشان زیاد بود به همین جهت حضرت یعقوب می‌ترسید که اهالی مصر آنها را چشم بزنند بنابراین به ایشان توصیه کرد تا از درهای مختلف وارد شوند.
در خصوص در امان ماندن از آثار چشم زخم هیچ راه مادی و دارویی وجود ندارد اما در روایات متعدد گفته شده آیه و ان یکاد چشم زخم را خنثی کرده و از آن جلوگیری می‌کند.
در روایتی آمده است که امام حسن و امام حسین در اثر چشم نظر بیمار شدند و پیامبر ص برای درمان آن دو بزرگوار طبق توصیه جبرئیل از حرز و دعای خاصی استفاده کرد که مصداق فواید همراه داشتن وان یکاد می‌باشد.

تفسیری دیگر در باب آیه و ان یکاد

در نگاه شهید مطهری، چشم زخم حقیقتی است تردیدناپذیر. البته ایشان برای توضیح پذیرش چشم زخم به جسمانی بودن یا روحی و نفسانی بودن این مساله توجه دارند و آن را در چند لایه مختلف بررسی می‌کنند، زیرا مثلا ممکن است دانشمندان جدید کشف کنند که در برخی چشم‌ها اشعه‌ای هست که اثرات سوء دارد، خصوصا اگر با یک نگاه مخصوص باشد.
اگرچه این حرف در گذشته‌های دور قابل پذیرش نبوده ولی با پیشرفت‌های امروزی، راحت می‌توان این امر را پذیرفت. بالاتر از اهمیت شعاع چشم، مساله نفوس است. تاثیر اعمال روحی را حتی در درمان یا عدم درمان بیماری‌ها می‌توان یافت. بنابراین، افکار و نیات و اندیشه‌های انسان می‌تواند بر بدن او تاثیر بگذارد. هر چه روح قوی‌تر باشد، بدن را بیشتر تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بالاتر از این دو، روان انسان است که نه‌تنها در بدن او موثر است بلکه در یک انسان دیگر نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد یعنی فکر یک انسان می‌تواند در بدن انسان دیگر تاثیر بگذارد. مصداق امروزی این باور، هیپنوتیزم و واقعیت‌های رخ داده در این کار است. هر قدر انسان مقابل مقاومت کمتر و ضعف بیشتری داشته باشد، دیگران راحت‌تر بر او اثر می‌گذارند.

دستبند نقره و ان یکاد بچه گانه

دستبند نقره و ان یکاد بچه گانه
خرید

  865٫000   781٫000 تومان

حراج ویژهزمان باقی‌مانده فقط

روز

/

ساعت

:

دقیقه

:

ثانیه

متن و ان یکاد با ترجمه فارسی

در مطالب قبلی ذکر کردیم که آیه و ان یکاد در کدام سوره است. اکنون به متن و ان یکاد کامل و ترجمه فارسی آن میپردازیم.
متن کامل آیه و ان یکاد به شرح زیر می‌باشد.
و إن یکادالذین کفر‌وا لیزْلقونک بابْصار‌همْ لما سمعوا الذکر‌ و یقولون إنه لمجْنون و ما هو إلا ذکر‌ للْعالمین .
و آنان که کافر شدند ، هنگامی که قرآن را می‌شنوند ، با [نگاه‌ها و] چشم‌هایشان تو را به زمین زنند و می‌گویند : او مجنون است ؛ حال آن‌که آن [قرآن] جز اندرزی برای جهانیان نیست.
هنگامی که به و ان یکاد با ترجمه فارسی نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که افرادی وجود داشته اند که به اصطلاح شور چشم بودند و قصد آسیب رساندن به پیامبر را داشته‌اند حال آنکه پیامبر را نمی‌توان با این روش‌ها آسیب رساند .

فایل صوتی وان یکاد

برای آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند ذکر و ان یکاد را به صورت صوتی گوش نمایند ، امکان دانلود فایل صوتی وان یکاد را فراهم آوردیم.
در این فایل نحوه صحیح قرائت و ان یکاد با صوت بسیار دلنشین آماده شده است .انشالله گوش جان بسپارید و لذت ببرید.

کلمات کلیدی :
نگین تک عقیق خراسان خطی و ان یکادنگین تک یشم و ان یکادانگشتر نقره عقیق ومن یتق الله نادعلی آیت الکرسی چهارقل چهارده معصوم مردانهمدال نقره و ان یکادهمه زیورآلات با حکاکی و ان یکاد
کد امنیتی»»

  تجربیات (نظرات مشتریان)

  آواتار
  مژگان رئوفی (آذربایجان شرقی / اسکو)
  1401/10/11
  '10:42
  لطفا پلاک و ان یکاد نوزاد هم بیارین
  انشالله به زودی.
  آواتار
  همتا (فارس / سپیدان)
  1401/10/10
  '21:19
  سوره وان یکاد صوتی بسیار دلنشین بود سپاس
  آواتار
  جعفرپور (فارس / میانشهر)
  1401/10/9
  '14:7
  تفسیر و ان یکاد خیلی زیبا بود از خواندنش لذت بردم
  آواتار
  سیروس مفتخری (بوشهر / بندر ریگ)
  1401/10/8
  '20:26
  چه مقاله خوبی درباره خواص و ان یکاد نوشتید من همیشه نوشته هاتونو میخونم و واقعا تاثیر گذار هستن
  آواتار
  گیسو نیکویی (کهگیلویه و بویراحمد / سی سخت) خریدار این محصول
  1401/10/7
  '13:7
  چند وقت پیش یه گردنبند و ان یکاد خیلی خوشگل خریدم یکی دوستانم دید و خیلی خوشش اومد بهش هدیه دادم.
  آواتار
  رحمان کریم پور (آذربایجان شرقی / بناب)
  1401/10/6
  '19:4
  آیه و ان یکاد حکاکی خیلی زیبایی داره .به عنوان تابلو های تزئینی یا قاب های حکاکی شده برای تزیین منازل خیلی کاربردیه
  آواتار
  حمیده رجایی (زنجان / خدا بنده) خریدار این محصول
  1401/10/5
  '2:19
  سلام من مدال و ان یکاد ساده با نگین عقیق زرد خریدم خیلی راضی بودم دقیقا مطابق با عکسش بود ممنون ازتون
  آواتار
  نازنین معلم (آذربایجان شرقی / بناب) خریدار این محصول
  1401/10/4
  '3:1
  پلاک و ان یکاد نقره توی سایتتون دیدم خیلی خوشم اومد و خریدمش دلم میخواد زودتر برسه
  آواتار
  مشیری (خراسان رضوی / بردسکن)
  1401/10/3
  '20:5
  قیمت وان یکاد نقره به صورت دستبند برای نوزاد چقدره؟
  از طریق لینک زیر می‌توانید دستبند و ان یکاد بچگانه و قیمت را مشاهده فرمایید.
  آواتار
  زکریا (خوزستان / باغ ملک)
  1401/10/2
  '20:59
  انگشتر یشم زنانه که روش و ان یکاد حکاکی شده باشه میخوام میشه برام لینک نمونه های مجود را بفرستید؟
  در حال حاضر انگشتر یشم با حکاکی و ان یکاد موجود نیست انشالله به زودی فعال می‌شود.
  آواتار
  آیدا مشهدی (همدان / ملایر)
  1401/10/1
  '8:27
  مدال ظریفی میخوام که روش آیه و ان یکاد کامل حک شده باشه بدون سنگ باشه فقط نقره
  از طریق لینک زیر می‌توانید تمامی نمونه های موجود با حکاکی و ان یکاد را مشاهده نمایید.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/مدال-و-ان-یکاد/
  آواتار
  تهمینه جمالی (مازندران / بلده)
  1401/9/30
  '19:55
  گردنبند و ان یکاد طلا دارم همیشه گردنمه اما شنیدم حکاکی و ان یکاد روی سنگ ها بهتره میخوام یه مدال عقیق هم بخرم.
  آواتار
  مبینا عاشوری (خراسان رضوی / مه ولات)
  1401/9/29
  '15:43
  اگه و ان یکاد بخوانیم و همراه خود داشته باشیم دیگه چشم بد به ما نفوذ نمیکنه و به چشم زخم مبتلا نمیشیم.
  آواتار
  میمنت (اصفهان / علویجه)
  1401/9/28
  '6:10
  پلاک و ان یکاد قیمت چند است آیا حکاکی و ان یکاد روی سنگ عقیق یمن هم دارید
  شروع قیمت پلاک‌های و ان یکاد از 145000 تومان می‌باشد. بله نمونه های متنوعی از حکاکی و ان یکاد بر روی سنگ عقیق موجود می‌باشد.
  آواتار
  اصغر حمیدی (گیلان / خمام)
  1401/9/27
  '10:16
  و ان یکاد معنی فارسی جالبی داشت هیچ وقت به ترجمه این ذکر ارزشمند دقت نکرده بودم
  آواتار
  رسپینا حجازی (سیستان و بلوچستان / مهرستان) خریدار این محصول
  1401/9/26
  '23:1
  برای خواهرم که تازه به دنیا اومده یه دستبند و ان یکاد نقره خریدم خیلی گوگولی و نازه ممنون از جواهر بازار و پرسنل زحمت کشتون.
  مبارکتون باشه .آرزوی بهترین ها برای شما سرکار خانم حجازی.
  آواتار
  پیمان جعفری (بوشهر / اهرم)
  1401/9/25
  '1:21
  دستبند چشم زخم ایه وان یکاد چه مواردی موجود دارین ؟ دنبال یه هدیه خاص با حکاکی وا یکاد هستم لطفا راهنمایی بفرمایید
  تنوع مدال‌ها و انگشترهای سایت با حکاکی و ان یکاد بسیار بالاست .در این زمینه می‌توانید با کارشناسان جواهربازار تماس بگیرید.
  آواتار
  اشرف میرزایی (خوزستان / سوسنگرد)
  1401/9/24
  '8:37
  مدال و انگشترهای سایت شما با طرح های و ان یکاد خیلی متنوع و زیبان انشالله بتونم یه مدال خاص انتخاب کنم و اولین خریدمو با وان یکاد انجام بدم.
  آواتار
  سمیرا اصغری (لرستان / دلفان) خریدار این محصول
  1401/9/23
  '23:12
  همراه داشتن وان یکاد خیلی بهم حس آرامش میده ممنون از جواهر بازار که مدال های زیبا و قیمت مناسب داره.
  مبارکتون باشه سرکار خانم اصغری.
  آواتار
  شیرین اعلمی (خوزستان / آبادان) خریدار این محصول
  1401/9/22
  '19:47
  پلاک و ان یکاد طلا رو دارم میخوام نقره هم سفارش بدم از سایتتون خیلی خوشگل بودن
  مبارکتون باشه سرکار خانم اعلمی .
  آواتار
  حامد نایینی (بوشهر / آبپخش)
  1401/9/21
  '7:14
  کاش و ان یکاد صوتی هم اضافه کنین ممنون
  به زودی فعال می‌شود.
  آواتار
  سوسن غزنوی (خوزستان / شوشتر)
  1401/9/20
  '13:57
  من مدال و ان یکاد در خواب هم همراه خودم دارم احساس آرامش بهتری دارم و راحت تر می‌خوابم.
  آواتار
  آناهیتا ماجدی (خراسان رضوی / تربت حیدریه)
  1401/9/19
  '20:45
  ایا روی سنگ یشم هم و ان یکاد حکاکی میشود؟ انگشتری با این محتوا دارید؟
  بله حکاکی و ان یکاد بر روی سنگ های مختلفی همچون عقیق ، حدید و یشم انجام می‌شود.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/انگشتر-یشم-و-ان-یکاد/
  آواتار
  ساسان الله وردی (خوزستان / لالی)
  1401/9/18
  '13:13
  من یه انگشتر و ان یکاد ساده خریدم خیلی قشنگ و شیکه دقیقا همونیه که میخواستم خدا بهتون برکت بده ممنون از سایت خوب و پر محتوای جواهر بازار
  آواتار
  مهری نادری (آذربایجان شرقی / عجبشیر)
  1401/9/17
  '16:21
  سلام امکان حکاکی و ان یکاد ترجمه فارسی هم وجود دارد؟
  سلام وقت بخیر لطفا با واحد پشتیبانی سایت از طریق تلفن های ذکر شده در تماس باشید .
  آواتار
  افراسیاب (اردبیل / سرعین)
  1401/9/16
  '16:42
  سلام مدال های و ان یکاد قیمت شون چند است ؟
  سلام مدال‌های و ان یکاد از 133000 تومان شروع می‌شوند.
  برای مشاهده نمونه های کامل تر بر لینک زیر کلیک نمایید.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/مدال-و-ان-یکاد/
  آواتار
  خسرو بهرامی (اصفهان / جرقویه سفلی)
  1401/9/15
  '22:31
  و ان یکاد معنی جالبی داره هیچ وقت به ترجمش دقت نکرده بودم.
  آواتار
  مهران ترابی (البرز / طالقان)
  1401/9/14
  '1:9
  قیمت وان یکاد نقره داخل سایتتون خیلی عالی بود واقعا آفرین به جواهر بازار که ایتقدر تنوع و مدل های جور وا جور داره کامل ترین سایتی هستید که همه سلیق ها رو در نظر میگیره.
  آواتار
  کامیلا بهروزی (مازندران / میاندورود)
  1401/9/13
  '23:51
  به نظر من همیشه باید و ان یکاد بخوانیم هم ثواب داره و کلی خاصیت
  آواتار
  رادمنش (زنجان / زنجان)
  1401/9/12
  '7:38
  ببخشید و ان یکاد برای نوزاد چه محصولاتی دارین؟
  دستبند های نقره با حکاکی و ان یکاد در مدل های مختلف موجود است.
  آواتار
  منیژه معین دوست (بوشهر / دشتستان)
  1401/9/11
  '16:22
  چقدر طرح های و ان یکاد موجود در سایت زیبا و متنوع بودن. قصد خرید گردنبند و ان یکاد دارم نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم از بس همه شون زیباست.
  آواتار
  جمیله دانشور (تهران / نسیم شهر)
  1401/9/10
  '22:39
  حکاکی و ان یکاد سنگ هم دارین؟ مثلا وان یکاد عقیق یا حدید؟
  بله نگین های متعددی با حکاکی و ان یکاد موجود است که می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و نمونه‌های موجود را مشاهده نمایید.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/نگین-تک-و-ان-یکاد/
  آواتار
  رامتین هیراد (آذربایجان شرقی / شبستر)
  1401/9/9
  '4:44
  و ان یکاد فواید بی نظیری داره که یکی از اون ها رفع چشم نظره . من همیشه یه پلاک و ان یکاد نقره گردنم میندازم.
  آواتار
  مرتضی جهانی (مرکزی / مهاجران) خریدار این محصول
  1401/9/8
  '16:59
  سلام قیمت پلاک و ان یکاد از چه حدودی شروع میشه؟
  شروع قیمت مدال‌های وان یکاد از 133000 تومان می‌باشد.
  آواتار
  زینب حسینی (هرمزگان / بشاگرد) خریدار این محصول
  1401/9/7
  '9:7
  از فواید همراه داشتن وان یکاد همیشه شنیدیم که برای چشم نظر خیلی خوبه.
  آواتار
  صوفیا (اصفهان / بهارستان) خریدار این محصول
  1401/9/6
  '1:2
  دستبند و ان یکاد چشم نظر خریدم برای بچه ی خواهرم خیای زیبا بود مرسی
  مبارکتون باشه.
  آواتار
  علیرضا قلیپور (گیلان / لاهیجان)
  1401/9/5
  '18:27
  پلاک و ان یکاد نوزاد هم دارین نقره باشه؟
  پلاک وان یکاد برای نوزاد نداریم ولی دستبند های نقره با حکاکی و ان یکاد موجود می‌باشد که مناسب نوزادان است.
  آواتار
  اسما نهبندانی (آذربایجان شرقی / ورزقان)
  1401/9/4
  '12:23
  درباره همراه داشتن و ان یکاد از قدیم همیشه توصیه میشده و اینکه محافظت کننده است و همیشه باید همراهمون باشه.
سبد خریدثبت سفارشE