جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. گوهرشناسی
 4. احادیث و روایات

ستاره داوود و تاریخچه و خواص بی نظیر آن

بازدید : 13٫684
rateraterateraterate

ستاره داوود یا ستاره سلیمان نبی (ع) هزاران خواص دارد و البته اساتید اهل فن به این طلسم اکسیر اعظم نیز می گویند

ستاره داوود یا ستاره سلیمان نبی (ع) هزاران خواص دارد و البته اساتید اهل فن به این طلسم اکسیر اعظم نیز می گویند

ستاره داوود (معروف به خاتم ستاره سلیمان)، ستاره شش پری است که آن را در زبان عبری מגן דוד (ماغن داوید سپر حضرت داوود) و در انگلیسی Star of David (ستاره داوود) می نامند، یکی از نشان های باستانی و سنتی یهودیان است که به دوران حضرت داوود می رسد و گفته می شود که علامتی منقوش بر سپر جنگی این نخستین پادشاه یهود بوده است.

دعای شش پر ستاره داوود (معروف به خاتم ستاره سلیمان)، ستاره شش پری است که  آن را در زبان عبری מגן דוד (ماغن داوید سپر حضرت داوود) و در انگلیسی Star of David (ستاره داوود) می نامند، یکی از نشان های باستانی و سنتی یهودیان است که به دوران حضرت داوود می رسد و گفته می شود که علامتی منقوش بر سپر جنگی این نخستین پادشاه یهود بوده است.

یک یهودی فلسفه دان به نام فرانتس روزنتسوایگ (1929-1886) متولد کتسل آلمان، کتابی دارد به نام «ستاره نجات» که در آن سیر یهود در مکان و زمان را با استفاده از این ستاره داوود نشان داده است.هر پر ستاره داوود یک اسم دارد: خداوند، جهان و انسان از یکسو و آفرینش، تجلی و نجات از سوی دیگر.در نظر او اینها مفاهیمی واقعی هستند: خداوند در جهان به وسیله انسان به واقعیت می پیوندد. تجلی خدا در انسان رویدادی واحد و یکباره نیست بلکه آن نیز سیری دنباله دار است که انسان را وا می دارد تا برای همه بشریت نجات را به جهان آورد. راه یهودیت از آغاز به وسیله تاریخ و روح یهودی که در آن فعالیت می کند، تعیین شده است.
بعضی از علمای یهود هم اعتقاد دارند که این نماد شش گوشه، شکلی است که از یک مرکز شکل گرفته و وجود یافته است. مرکز شکل نمایش دهنده بعد معنوی جهان است که توسط ابعاد مادی احاطه شده است. همچنین شش گوشه می تواند نشانگر شش روز کاری هفته باشند که طی آن ها خداوند جهان را آفریده است. در این تفسیر مرکز شکل، سبت (شنبه، روز استراحت و دعای یهودی ها) خواهد بود که شش روز دیگر هفته را در تعادل قرار می دهد.

تاریخچه ستاره داوود

دو مثلث به دوگانگی درونی انسان تعبیر شده است: خیر در برابر شر، روح در برابر جسم و غیره. در عین حال گفته می شود که دو مثلث، نمادی از رابطه دو طرفه قوم یهود و خدا است. مثلث رو به بالا، نشان دهنده کارهای خوبی هستند که به سمت بالا جریان می یابند و به نوبه خود خیر را از سمت خداوند به سمت پایین جاری می کنند. این جریان دوم، با یک مثلث به سمت پایین نشان داده می شود.از لحاظ تاریخی این ستاره را به داوود نبی منتسب دانسته اند که پیشینه و قدمت «ماغن داوید» به آغاز پادشاهی حضرت داوود در اورشلیم می رسد و بنابراین، سه هزار سال سابقه تاریخی دارد.علمای یهود قائلند که داوود نبی(س)در جنگ ها این ستاره را به نشانه تحت حمایت بودن قادر متعال بودن خود بر سپرش نقش می کرده است. یعنی که خداوند از هر شش جهت (شمال، جنوب، شرق، غرب، بالا و پایین) بر کهکشانها و زمین احاطه دارد و از همه این جهات نیز از او و قومش محافظت می کند. به همین دلیل یهود به این ستاره داوود Magen David نیز می گویند.
طلسم ستاره سلیمان نبی (ع)یا ستاره داوود ، هزاران خواص دارد و البته اساتید اهل فن به این طلسم اکسیر اعظم نیز می گویند.
از جمله خواص ستاره داوود می توان به:
افزایش مال و ثروت
افزایش رزق و روزی
جلب قلوب بین دیگران و جلب عشق و محبت
از بین برنده سحر و جادو، اشاره کرد.

آیات نورانی قرآن کریم که بر روی لوح ستاره داوود حک شده است :
ولقدْ آتیْنا داوود وسلیْمان علْما ۖ وقالا الْحمْد لله الذی فضلنا علیٰ کثیر منْ عباده الْمؤْمنین ( سوره نمل آیه 15 )
و ورث سلیْمان داود و قال یا ایها الناس علمْنا منْطق الطیْر و اوتینا منْ کل شیْ‏ء إن هذا لهو الْفضْل الْمبین ( سوره نمل آیه 16 )
و حشر لسلیْمان جنوده من الْجن و الْإنْس و الطیْر فهمْ یوزعون «17»
و برای سلیمان، سپاهیانش از جن و انس و پرنده گردآمدند، پس از تشتت و بی‌نظمی بازداشته می‌شدند (تا در رکابش باشند)
این آیات شریف لوح اعظم ستاره داوود (ع) بر روی سنگ حدید حک شده است و همراه داشتن آن برای حفاظت شدن در برابر خطرات وشیطان و آفت ها مناسب است.همچنین سبب شرف و بزرگی در دنیا و آخرت میگردد.
نگین تک عقیق خراسان خطی ستاره داوودهمه محصولات با حکاکی ستاره داوود
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1398/12/8
  '23:41
  درودبسیار متن مفید و عالی بود متشکرم
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت سفارشE