جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

یاقوت سرخ و نحوه استخراج آن

بازدید : 9٫874
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

یاقوت سرخ ، سنگی بسیار پر انرژی بوده و نیروی شفابخشی و پاکسازی بالایی را داراست.یاقوت سرخ را با نام روبی (Ruby) نیز می شناسند. که برگرفته از واژه لاتین روبئوس (Rubeus) می باشد. و در زبان هندی باستان روبی به عنوان Ratnaraj نامیده می شود که به معنای پادشاه سنگهای قیمتی می باشد.

یاقوت سرخ ، سنگی بسیار پر انرژی بوده و نیروی شفابخشی و پاکسازی بالایی را داراست.

یاقوت سرخ را با نام روبی (Ruby) نیز می شناسند. که برگرفته از واژه لاتین روبئوس (Rubeus) می باشد. و در زبان هندی باستان روبی به عنوان Ratnaraj نامیده می شود که به معنای پادشاه سنگهای قیمتی می باشد.

همواره از این سنگ در تاج و تخت پادشاهان استفاده میشده و مورد علاقه برای حاکمان بوده.
 در قدیم بر این عقیده بودن که اگر خورشید بر دل سنگی بتابد یاقوت ایجاد می شود.یاقوت های درشت که خلوص بالایی داشته باشند بسیار کمیاب هستند و قیمت این سنگها از الماس هم بیشتر بوده.
 استخراج یاقوت سرخ از رسوبات رودخانه‌ امری محال نیست چون همانطور که می‌دانید اولین الماس دنیا در هندوستان و در زیر رسوبات رودخانه کشف شد. 
هنوز هم این نوع استخراج در جهان کاربرد دارد. 
در رودخانه ها شما می‌توانید انواع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را پیدا کنید، پس انواع گوهر در رودخانه وجود دارد مثل الماس، یاقوت سرخ، یاقوت کبود، تورمالین، عقیق، کوارتز و … خیلی گوهرهای دیگر.
در این ویدیو، استخراج یاقوت از معادن اولیه را مشاهده می کنید، که این سنگ را می توان از شکاف و کانال های ریز و حفره های کوچک بدست آورد. برای اینکار هزینه بالایی لازم است و ترجیحا به صورت ابتدایی از معدن ثانویه استخراج می شود.
 این روش همان شستن شن و ماسه‌ی رسوبی کف رودخانه برای یافتن این گوهر است. 
ذخایر مهم یاقوت در برمه، ویتنام، تایلند، پاکستان، سریلانکا و تانزانیا می‌باشد که مهمترین آنها معدن موگوک Mogok در برمه است.
 یاقوت هایی که رنگ قرمز خاصی دارند بسیار با ارزش می باشند. 
یاقوت سرخ رنگ کوراندوم است، که بعد از الماس سخت ترین کانی می باشد. 
کوراندوم نیز از کانی های سنگ های آذرین است.

استخراج یاقوت سرخ


خواص درمانی یاقوت سرخ :
آویز یاقوت سرخ ، باعث جلوگیری از لخته شدن خون در بدن می شود و از سکته جلوگیری می کند. و از ابتلا به بیماری های ویروسی خطرناک و واگیردار جلوگیری می کند.
اگر به طور دائم یاقوت سرخ را همراه خود داشته باشید، در چشم مردم با هیبت جلوه گر می شود و درآمدش رونق می گیرد. 
همچنین باعث افزایش حس شجاعت می شود و نماد شانس، وفاداری، ثروت و برکت است.
یاقوت سرخ ، به وجود آورنده خوشبختی، عشق ورزی و آرامش در فرد می شود. 
برای دختران جوان و دم بخت، خوشبختی به همراه می آورد. 
یاقوت سرخ ،غم را دور میکند و شادی را می آورد و انرژی های مثبت را جذب می کند، به همین سبب یاقوت را دلیلی برای شادابی و آرامش می دانند.
یاقوت سرخ ، سنگی بسیار پر انرژی بوده و نیروی شفابخشی و پاکسازی بالایی را داراست. مفید برای تنظیم گردش خون و دستگاه گوارش و بیماری هایی چون رعشه، صرع، میگرن است و اعصاب را آرام می نماید.همچنین برای تسکین دردهای روماتیسمی و مفصلی، درد های جراحی و نقرس بسیار موثر است. 
برای رفع شوره سر، حساسیت های پوستی و رفع جوش های صورت کاربرد دارد، و برای بیماری های تیروئید، لوزالمعده، لکنت زبان و تارهای صوتی مفید می باشد.
برای بیماری های خونی سفارش شده است.
 در زمینه ناباروری و ناتوانی جنسی به کار می رود و درد قاعدگی را کاهش می دهد.
و در آخر، یاقوت سرخ برای درمان بیماری های قلبی و مبتلایان به سرطان خون استفاده شده است، و عامل تصفیه و تنظیم فشارخون است.

کلمات کلیدی :
تمام محصولات با نگین یاقوت سرخ
  آواتار
  سید نوید
  1402/12/13
  مطلب بسیار مفید و جالبی است
  آواتار
  آرش تدین (تهران / تهران)
  1399/5/17
  مطلب زیبا و اموزنده ای است با تشکر