جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

زنجیر و تاریخچه آن

بازدید : 1٫900
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

زنجیر یکی از محبوب‌ترین زیورآلاتی است که هم خانم‌ها و هم آقاین توجه ویژه‌ای به آن دارند.زنجیر ها به جای گرد بودن، بصورت تخت نیز می باشند. در این حالت سطح نرم و صاف دارد که نور را خیلی خوب بازتاب می‌دهد. به همین دلیل درخشندگی بسیار زیادی دارد و برای مهمانی‌های شب مناسب است.

زنجیر یکی از محبوب‌ترین زیورآلاتی است که هم خانم‌ها و هم آقاین توجه ویژه‌ای به آن دارند.

زنجیر به رشته ای از حلقه ها، مهره ها و اتصالات اطلاق می شود که معمولا از جنس فلز هستند.

در گذشته زنجیرها نوعی تکنولوژی جدید به حساب می آمدند که جایگزینی قوی برای طناب بودند و زنجیرهای ظریف اغلب برای کارهایی ساده همچون کشیدن آب از چاه استفاده می شدند و زنجیرهای قویتر در کارهایی که نیاز به استحکام بیشتر بود، همچون لنگر کشتی ها مورد استفاده قرار می گرفتند.
و سپس زنجیرها به صنعت ساخت زیورآلات راه یافتند. در ابتدا این پیوندهای ظریف با دست ساخته می شدند ولی اکنون بیشتر طرح های مدرن توسط ماشین آلات خاصی تولید می شوند.
امروزه گردنبند های زنجیری جزو پرطرفدارترین زیورآلات با ماهیت زنجیری هستند، اما استفاده از زنجیر در ساخت دستبند و گوشواره نیز به وفور به چشم می خورد و طرفداران خاص خود را دارد.
یکی از جدیدترین مدل‌ های گردنبند،گردنبندهای زنجیری است.
گردنبندهای زنجیری در مدل‌های گوناگون و فلزات مختلفی همچون پلاتین، نقره استرلینگ و طلاهای رنگی ساخته و عرضه می‌شوند. این مصنوعات طرح‌های متنوعی برای زنان و مردان دارند.

زنجیر نقره طرح ماری و سیاه قلم بر روی چوب

انواع زنجیر در دنیای زیورآلات و بدلیجات را میتوان در گروه های مختلفی دسته بندی کرد.
با گذشت زمان زنجیرهای متفاوت برای انواع سلیقه ها طراحی و خلق گردید که در زیر انواع زنجیر در دنیای زیورآلات و بدلیجات را مورد بررسی قرار داده ایم:
زنجیرهای کلاسیک
زنجیر کابلی
زنجیر رولو Rolo
زنجیر کورب Curb
زنجیر فیگارو
لنگر،رامبو، دریایی
زنجیرهای طرح بافت
زنجیر طرح پاپکورن
زنجیر های طنابی
زنجیر تیغه ماهی
زنجیر حلقه‌ای، همان‌طور که از نامش پیداست با حلقه‌های متعدد ساخته می‌شود. این حلقه‌ها ممکن است دایره‌ای یا بیضی باشند و یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین مدل‌های گردنبند زنجیری است.

زنجیر نقره مرغوب با حک عیار 925 بر روی چوب

کلمات کلیدی :
کلکسیون انواع زنجیرهای نقره