جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. گوناگون

عصا و تاریخچه آن

بازدید : 7٫560
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

عصا با تاریخچه کهنی که دارد، آشنا برای عام و خاص می‌باشد.عصا و یا چوب دستی یکی از ابزارهای مفید و کاربردی در موارد گوناگون برای تمامی افراد جامعه می باشد.

عصا با تاریخچه کهنی که دارد، آشنا برای عام و خاص می‌باشد.

استفاده از عصا توسط انسان، قدمتی به درازای تاریخ انسان داشته و انسان نخستین از همان آغاز، به دلایل مختلف از ابزار ویژه ای چون عصا بهره می گرفته است.

اگر پایتان شکسته یا عمل جراحی روی اندام تحتانی انجام داده اید یا سکته مغزی کرده اید، ممکن است لازم باشد از چوب زیر بغل، عصا و یا واکر استفاده کنید. به این وسایل، کمک های راه رفتن Walking   aid هم می گویند.
موضوع زمین خوردن سالمندان و آسیب‌های ناشی از آن بسیار اهمیت دارد. آمار نشان داده حدود ده درصد از افراد بالای شصت و پنج سال از عصا و نزدیک به پنج درصد از آنان هم از واکر استفاده می‌کنند.
استفاده از این وسایل هنگام راه رفتن برای حفظ تحرک و استقلال بسیاری از سالمندان مهم است.
عصا ها می‌توانند به برداشتن وزن از روی اندام تحتانی ضعیف یا دردناک و بهبود تعادل از طریق افزایش سطح اتکا کمک کنند و جهت افزایش تعادل، اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های لمسی سطح زمین در اختیار فرد قرار دهند.
عصا یا چوبدست در گذشته بسیار دور به عنوان سلاح نیز به کار می‌رفته‌است.
همچنین ورزش پرتاب چوبدست، که امروزه به شکل پرتاب نیزه درآمده‌است، ورزشی است به قدمت تاریخ بشر.

عصا آبنوس مرصع کاری صدف بی نظیر


عصا در اساطیر و فرهنگ ملل:

ماجرای حضرت موسی و جادوگران در باب‌های چهارم، هفتم و هشتم از سفر خروج تورات آمده‌است. بر اساس این داستان، ساحران و جادوگران دربار فرعون، از عصا به عنوان ابزار سحر و جادو استفاده می‌کردند.
شیعیان اعتقاد دارند که این عصا از ابتدا متعلق به حضرت آدم بوده و نسل به نسل به مهدی موعود رسیده‌است.
در قرآن مجید به معجزاتی چون تبدیل شدن عصا به مار یا تبدیل شدن به اژدها، شکافتن دریا و جاری کردن چشمه‌ها از سنگ برای عصای حضرت موسی(ع) اشاره شده‌است. عصا در نزد هر دو گروه اهورایی و اهریمنی نماد قدرت بوده‌است است.
بقراط حکیم، پدر طب جهان نیز عصای معروفی داشته‌است که امروزه نقش آن بر روی نشانه مرکز فوریت‌های پزشکی ایران به چشم می‌خورد.

عصا چوبی قهوه ای رنگ با طرح موج دار

کلمات کلیدی :
مشاهده همه عصاهای لوکس