جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. ادعیه مذهبی و حرز

دعای شرف الشمس برای حاجت روایی بسیار توصیه شده و در اسناد مذهبی زیادی به آن اشاره شده است.

بازدید : 3٫354
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

دعای شرف الشمس برای حاجت گرفتن و دور شدن از مشکلات و سختی‌ها فواید زیادی دارد.دعای شرف الشمس برای حاجت روایی در بین مسلمانان زیادی استفاده می‌شود. افراد مومن و متدین بسیاری هستند که از دعای شرف الشمس که بر روی زیورآلات مختلف (مانند انگشتر، مدال، دستبند، نیم‌ست و...) قرار دارد استفاده می‌کنند و از خواص آن بسیار راضی و خشنودند.

دعای شرف الشمس برای حاجت گرفتن و برآورده شدن آرزوها توصیه شده است. دعای شرف الشمس را معمولا بر روی نگین‌های زرد رنگ (مانند عقیق ، جید و...) حکاکی می‌کنند. البته برای‌اینکه شرایط آن حفظ شود، می‌بایست تمامی آداب خاص آن را در زمان حکاکی کردن رعایت کرد. در داستان‌ها و روایات تاریخی - مذهبی آمده که با به همراه داشتن شرف الشمس (و صد البته با اذن و خواست خداوند توانا) می‌توانید خیلی راحت‌تر به آرزوها و خواسته‌هایتان برسید.دعای شرف الشمس برای حاجت و نماز خواندن رهبر انقلاب با انگشتر شرف الشمس

خواص عقیق شرف الشمس و حاجت گرفتن از آن

شرف الشمس برای دفع چشم زخم، گشایش در کارها، برآورده شدن آرزوها و حاجت روا شدن، افزایش رزق و روزی و... توصیه شده است.
همچنین خواص زیادی برای سنگ عقیق ذکر شده که بطور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
عقیق باعث ایمنی در سفر شده و رزق و روزی را افزایش می‌دهد. خیر و نیکی ، آسان شدن کارها و استجابت دعا ، دور شدن بلایا و دفع شر نیز از خواص عقیق است.
از حضرت محمد (ص) ذکر شده که: هر کس یکی از انگشترهای عقیق (سرخ زرد یا سفید) را در دست داشته باشد، خوبی و نیکی و افزایش رزق و روزی و سلامتی در زندگی وی خواهد بود و از جمیع بلایا دور شده و از شر پادشاه ظالم و هر آنچه انسان از آن هراس دارد ، در امان خواهد بود.

برآورده شدن حاجت با شرف الشمس و گره‌گشایی از مشکلات

در روز حکاکی شرف الشمس، خورشید نسبت به سایر کواکب قدرت بیشتری روی سیاره زمین دارد و آداب و اعمال خاصی برای آن گفته شده است. حرز شرف الشمس که در این روز روی نگین (معمولا سنگ عقیق) حکاکی می‌شود، شامل 5 نام اعظم خداوند بوده که به آن کلمات مبارکه می‌گویند.
گره گشایی از مشکلات و سختی‌ها و همچنین برآورده شدن حاجت و رسیدن به آرزوها از مهم‌ترین خواص و ویژگی‌های شرف الشمس است.
برای افزایش مهر و محبت بین زوجین هم استفاده از شرف الشمس توصیه شده است. به خواست و لطف خداوند و با به همراه داشتن دعای شرف الشمس ، انشالله می‌توانید در کنار همسرتان با توکل به خداوند و انجام دستورات دینی ، محبت بیشتری در زندگی‌تان احساس کنید و انشالله استحکام بیشتری در زندگی‌تان داشته باشید.
شرف الشمس برای دور شدن از شر دشمنان هم بسیار توصیه شده است. اگر در جایگاهی هستید که احساس می‌کنید دشمنانی دارید و از شر آن‌ها در امان نیستید، یکی از بهترین پیشنهادات به همراه داشتن شرف الشمس (نگین ، انگشتر ، دستبند ، نیم ست و یا...) است که این حرز شرف الشمس به خواست خداوند شر و بدی را از شما دور کرده، سحر جادوگران باطل شده و از بلایا دور خواهید بود انشاالله.
همچنین اگر می‌خواهید از وسوسه‌های شیطانی دور بمانید و به خداوند متعال نزدیک‌تر شوید، پیشنهاد می‌کنیم دعای شرف الشمس را به همراه داشته باشید تا به اذن خداوند کریم، از برکات شرف الشمس در زندگی‌تان بیشتر بهره‌مند شوید.

خواص شرف الشمس و برآورده شدن آرزوها

 •  برآورده شدن حاجات و آرزوها
 • دفع فقر
 • رزق و روزی
 • محافظت در برابر بلایا
 • گشایش امور و رفع دشواری
 • بخت گشایی و ازدواج
 • دور شدن سحر و جادو از صاحب آن
 • بیدار شدن برای نماز شب و سحرخیزی . 
دعای شرف الشمس برای حاجت مفید بود است و البته باید توجه داشته باشیم که شرف الشمس تنها یک وسیله است و نباید از یاد خداوند متعال و توانا غافل شد. همراه داشتن شرف‌الشمس می‌تواند سبب انرژی مثبت در جهت حاصل شدن این خواص باشد . برای استفاده از فوائد حجر شرف الشمس تفاوتی ندارد شرف الشمس را به چه صورتی همراه خود داشته باشید. خواص سنگ شرف الشمس اصل در همه محصولات یکی است:
انگشتر شرف الشمس ، سرویس شرف الشمس ، مدال شرف الشمس ، دستبند شرف الشمس و یا حتی نگین تک شرف الشمس ، شما را از خواص و ارزش‌های معنوی این ذکر بهره‌مند خواهد نمود .
خواص شرف الشمس برای همه افراد یکسان است. مثلا و به بیان ساده تر خواص انگشتر شرف الشمس زنانه با خواص انگشتر شرف شمس مردانه هیچ تفاوتی ندارد و همه علاقمندان می‌توانند از فواید شرف الشمس بهره ببرند.

حدیث و روایت مذهبی درباره حاجت گرفتن از شرف الشمس

این حروف رمزی در تاریخ خودش و با رعایت آداب کامل بر روی نگین (و گاهی پشت نگین) زرد رنگ حکاکی می‌شود.
بهتر است که از نگین‌های عقیق یا نگین‌های جید برای حکاکی استفاده شود که خواص آن بسیار توصیه شده است، از جمله اینکه:
پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: هر کسی انگشتر عقیق در دستش باشد، حاجتش برآورده می‌شود.
روایت دیگری از امام موسی کاظم (علیه‌السلام) آمده است که فرموده‌اند: انگشتر زرد در دست خود بکنید که باعث آسان شدن کارهاست و در آن هیچ دشواری نیست.

استفاده از دعای شرف الشمس برای حاجت گرفتن

در اسناد مذهبی - تاریخی زیادی استفاده از شرف الشمس برای حاجت روا شدن توصیه شده است.
شرف الشمس یک ذکر (یا دعا) فوق‌العاده مجرب و قوی‌ست. این حکاکی با رعایت آداب خاص خودش هر سال یک نوبت و در تاریخ مشخص شده قابل حکاکی‌ست. 
برای حکاکی شرف الشمس معمولا از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی که رنگ زرد داشته باشند (مانند عقیق، جید و...) استفاده می‌کنند. و این کار بسیار بسیار خوب و مفید است. چرا که هم از خواص دعابیشرف الشمس و هم از خواص سنگ (نگین عقیق یا نگین جید) بهره‌مند می‌شوید.
سپس این نگین را بر روی زیورآلات مختلف مانند انگشتر ، گردنبند ، دستبند ، نیم‌ست ، سرویس و... قرار می‌دهند تا از زیبایی بی‌نظیر آن هم سود ببرید.
اصطلاحا ، با یک تیر چند نشان بزنید :)

توصیه‌های بیشتر برای حاجت گرفتن

دعای شرف الشمس برای حاجت توصیه شده و در اسناد مذهبی بسیاری، شرایط ساده و خاصی را برای برآورده شدن آرزوها و حاجت روا شدن معرفی شده‌اند.
از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که : دعایی که با «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع شود، مردود نمی‌شود. (بحارالانوار ج93)
در روایت دیگری آمده برای تاثیرگذاری بیشتر در برآورده شدن حاجت، اول و آخر هر ماه یک صلوات بفرستید.
همچنین در روایت دیگری از پیامبر رحمت (ص) آمده که : هنگامی که دلتان شکست، دعا کردن را غنیمت بدانید، زیرا رقت قلب، رحمت است.
در روایت جذاب دیگری از امام جعفر صادق (علیه السلام) نقل شده است که:
چهار دسته از مردم ، دعایشان مستجاب نمی‌شود:
 1. آن فردی که در خانه نشسته و می‌گوید: خداوندا مرا روزی ده!
  خداوند به او می‌فرماید: مگر ترا نگفتم در پی کسب و کار باش.
 2. آنکه زنش را نفرین می‌کند!
  خداوند می‌فرماید: مگر من اختیار طلاق او را به دست تو ندادم.
 3. آن شخص که مال و ثروت خود را هدر دهد و سپس می‌گوید خدایا روزیم ده!
  خداوند می فرماید مگر نگفتم به مالت رسیدگی کن.
 4. کسی که مال خویش را بدون گواه و مدرک به وام دهد!
  که خداوند می‌فرماید: مگر من دستور ندادم که بر وام خویش گواه بگیرید.
بحار الانوار، ج 71، ص 344

همه چیز درباره شرف الشمس و خواص آن

شرف الشمس اسم یک نوع سنگ (یا نگین) نیست. شرف الشمس یک دعای مخصوص است که علمای زیادی آن را تایید کرده و در برخی روایات آن را به حضرت علی (علیه‌السلام) و در برخی روایات به سلیمان نبی (ص) نسبت داده‌اند. این دعای فوق‌العاده برای عموم مردم توصیه شده و پیشنهاد می‌کنیم بیشتر درباره‌ی آن توجه کنید:
کلمات کلیدی :

  دعای شرف الشمس برای حاجت (نظرات مشتریان)

  آواتار
  هنگامه سماوات (کهگیلویه و بویراحمد / لیکک)
  1402/10/14
  مادرم یک انگشتر شرف شمس به من هدیه داد. دعای خیر مادرم و انرژی شرف شمس رو کاملن توش میبینم
  آواتار
  نازنین محبی فرد (مرکزی / هندودر) خریدار این محصول
  1402/10/2
  من که به شرف شمس اعتقاد دارم و تاثیر اون رو توی زندگی خودم کامل احساس میکنم
  آواتار
  سید مرتضی حمیدزاده (خوزستان / آغاجاری)
  1402/9/27
  درباره دعای شرف الشمس برای حاجت روایی چیزهایی شنیده بودم ولی الان دیگه واقعا بهش ایمان اوردم