جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. ادعیه مذهبی و حرز

آیا صحبت‌هایی که درباره مضرات سنگ شرف شمس بیان شده است، حقیقت دارد یا دروغ است؟

بازدید : 5٫475
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

موضوع آمد نیامد شرف الشمس چقدر صحیح است و آیا شرف الشمس ضرر دارد؟سنگ شرف الشمس، عقیق زردی است که دعای شرف الشمس در روز و ساعت خاصی بر روی آن حکاکی می‌شود. این دعا به خواص متعددی از جمله افزایش رزق و روزی، دفع بلا، حفظ سلامتی و ایجاد آرامش مشهور است. اما در کنار این خواص، برخی افراد از مضرات سنگ شرف الشمس نیز سخن می‌گویند. در این مقاله، به بررسی این موضوع می‌پردازیم که آیا شرف الشمس واقعا مضراتی دارد یا خیر.

برخی از افراد فکر می‌کنند که شرف الشمس ضرر دارد و یا برای برخی افراد ممکن است خوش‌یمن نباشد. در کنار تمام نکات مثبتی که در داستان‌های تاریخی برای شرف الشمس ذکر شده و تجربیات مشتریان جواهربازار که از فوائد و برکات شرف الشمس نقل کرده‌اند، شنیدن اینکه شرف الشمس ضرر دارد بسیار عجیب و دور از باور است. در عین حال به لحاظ مسئولیت اجتماعی خودمان، این موضوع را بصورت دقیق بررسی کرده‌ایم که آیا مضرات سنگ شرف شمس صحیح است یا اینکه آیا انگشتر شرف الشمس آمد نیامد دارد؟ 
حقیقت این موضوعات را در این مقاله مرور می‌کنیم.
مضرات سنگ شرف شمس چیست و آیا انگشتر شرف الشمس آمد نیامد دارد

مضرات سنگ شرف الشمس

برخی افراد ناآگاه مضراتی برای سنگ شرف الشمس ذکر می‌کنند که عبارتند از:
ایجاد وابستگی و توهم: برخی معتقدند که استفاده از شرف الشمس باعث می‌شود که فرد به آن وابسته شده و از تلاش و کوشش خود دست بردارد.
دفع انرژی‌های مثبت: برخی دیگر معتقدند که این سنگ می‌تواند انرژی‌های مثبت را دفع کند و باعث ایجاد منفی‌نگری در زندگی فردی شود.
ایجاد مشکل در روابط: برخی نیز معتقدند که شرف الشمس می‌تواند در روابط بین فردی مشکل ایجاد کند و باعث ایجاد سوءتفاهم و یا حتی جدایی شود.
ولی حقیقت چیز دیگری است:
هیچ یک از این مضرات از نظر علمی یا شرعی اثبات نشده‌اند. در واقع، بسیاری از مراجع دینی و بزرگان علم و عرفان استفاده از شرف الشمس را به عنوان یک حرز و دعا مجاز و حتی مستحب دانسته‌اند.
اینکه یک دعای مذهبی که از اسامی اعظم الهی تشکیل شده ، باعث بروز نکات منفی در زندگی مسلمانان شود، موضوعی غیرقابل باور است و نباید به آن توجه کرد.

ضرر شرف الشمس چیست؟

همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد، هیچ ضرری برای استفاده از سنگ شرف الشمس وجود ندارد.
دعای شرف سراسر خیر و برکت است و با توسل به ائمه اطهار و رازونیاز به درگاه الهی می‌تواند برای برآورده شدن حاجات و دور شدن مشکلات موثر باشد (انشالله).

خواص و برکات انگشتر شرف الشمس چیست؟

انگشترها، علاوه بر زیبایی ظاهری، همواره از جایگاهی ویژه در باورها و اعتقادات بشر برخوردار بوده‌اند.
در فرهنگ اسلامی نیز، انگشترها و نقوش و دعاهای حک شده بر روی آنها، اهمیت فراوانی دارند و در این میان، انگشتر شرف الشمس، با قدمتی دیرینه و خواص متعدد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.
خواص و برکات انگشتر شرف الشمس
حفظ و نگه‌داری:
بر اساس باورهای تاریخی مذهبی، انگشتر شرف الشمس، دعایی قدرتمند برای حفظ و نگه‌داری از صاحب خود در برابر بلایا، آسیب‌ها و خطرات است.
افزایش رزق و روزی:
یکی از مشهورترین خواص انگشتر شرف الشمس، گشایش در امور مالی و افزایش رزق و روزی است.
ایجاد آرامش و دفع انرژی‌های منفی:
حک شدن نام‌های خداوند و اذکار الهی بر روی این انگشتر، سبب ایجاد آرامش و دفع انرژی‌های منفی از زندگی فرد می‌شود.
جلب محبت:
برخی معتقدند که این انگشتر در جلب محبت و ایجاد صلح و صفا در روابط اجتماعی و زناشویی نیز موثر است.
افزایش قدرت و توان:
از دیگر خواص انگشتر شرف الشمس می‌توان به افزایش قدرت و توان جسمی و روحی (معنویت) اشاره کرد.
اهمیت حکاکی صحیح دعا
همانطور که ذکر شد، خواص و برکات انگشتر شرف الشمس، ارتباط مستقیمی با حکاکی صحیح دعای مخصوص آن دارد. این دعا، شامل اسماء الهی و اذکار شرعی است که باید در روز و ساعت خاص و با آداب و شرایطی ویژه بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی شود.
نقش سنگ عقیق زرد
عقیق زرد، سنگی با خواص و فواید متعدد است که به عنوان حرز و دعا در اسلام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله خواص این سنگ می‌توان به دفع بلا، افزایش رزق و روزی، ایجاد آرامش و تقویت صفات نیکو اشاره کرد.
انگشتر شرف الشمس، به عنوان یک حرز و دعای قوی، دریچه‌ای به سوی معنویت و برکت الهی است. با حکاکی صحیح دعای مخصوص بر روی سنگ عقیق زرد و رعایت آداب و شرایط مربوطه، می‌توان از خواص و فواید متعدد این انگشتر بهره‌مند شد.
البته شرف الشمس جایگزین توسل به ائمه اطهار نیست و نباید از قدرت بی‌کران الهی و رحمت و حکمت پروردگار غافل شد.
جواهربازار با ارائه محصولات شرف الشمس اصل و با رعایت تمامی نکات شرعی حکاکی آن و اهمیت حق‌الناس، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از این گوهر معنوی و پربرکت در زندگی خود بهره ببرید.

آمد نیامد شرف الشمس (آیا شرف الشمس اومد نیومد داره؟)

یکی از رایج‌ترین صحبت‌ها در مورد شرف الشمس، آمد نیامد آن است. به این معنی که برخی معتقدند اگر این دعا به درستی نوشته یا حکاکی نشود، نه تنها فایده‌ای ندارد، بلکه ممکن است برای صاحب خود مضر نیز باشد!!
و اما حقیقت ماجرا چیست؟
درست است که برای حکاکی شرف الشمس آداب و شرایط خاصی وجود دارد، اما این به معنای آن نیست که اگر این آداب رعایت نشود، دعا مضر خواهد بود یا اینکه ضرری به صاحبش می‌رساند!
در واقع، اصل دعا و خواص آن بر اساس اسماء الهی و اذکار شرعی است که در هر صورت خیر و برکت به همراه خواهد داشت. ولی اگر آداب مربوط به حکاکی شرف الشمس رعایت نشود ، دعای شرف الشمس تمامی خواص معنوی خود را نخواهد داشت و تاثیرگذاری آن کمتر می‌شود.

آیا انگشتر شرف الشمس آمد نیامد دارد؟

همانطور که گفته شد، "آمد نیامد" شرف الشمس یک خرافه است. اصل دعا و خواص آن بر اساس اسماء الهی و اذکار شرعی است که در هر صورت خیر و برکت به همراه خواهد داشت.
این دعا توسط بزرگان دینی بسیاری تایید شده و با توجه به تجربیات موفق مشتریان جواهربازار در استفاده از خواص شرف شمس ، به شما هم پیشنهاد می‌کنیم این دعای مذهبی را به همراه داشته و از فوائد آن بهره‌مند شوید.

مرجعی معتبر برای تهیه شرف الشمس

جواهربازار به عنوان مرجع معتبر در زمینه فروش سنگ‌های قیمتی و زیورآلات نقره و ادعیه اسلامی، امکان تهیه شرف الشمس اصل و با حکاکی صحیح را برای شما فراهم کرده است.
می‌توانید محصولات شرف الشمس مورد نظر خود را با اطمینان خاطر از اصالت و رعایت تمامی آداب شرعی در زمان حکاکی آن تهیه کنید.
جواهربازار با ارائه شرف الشمس اصل و با حکاکی صحیح، به شما کمک می‌کند تا از خواص این دعای الهی بهره‌مند شوید.


کلمات کلیدی :

  مضرات سنگ شرف شمس (نظرات مشتریان)

  آواتار
  چگینی (هرمزگان / کیش) خریدار این محصول
  1402/11/23
  من می‌خوام یه انگشتر شرف الشمس هدیه بدم قیمت مناسب هم دارید؟
  بله - انگشترهای شرف الشمس در جواهربازار با قیمت‌های منصفانه و طرح‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شوند.
  برای دیدن همه انگشترهای شرف الشمس روی لینک زیر کلیک کرده و سپس از منوی فیلترها ، چیدمان را بر اساس قیمت از پایین به بالا انتخاب کنید:

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/lp-14727/
  آواتار
  گوهر کاظم زاده (کرمان / ماهان) خریدار این محصول
  1402/11/23
  شرف الشمس برای همه افراد مناسبه؟
  بله - شرف الشمس هیچ محدودیت سنی و جنسیتی ندارد.
  آواتار
  سعیدی (کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه)
  1402/11/21
  من قبلا یه تجربه بد با استفاده از یه سنگ طلسم داشتم. به همین خاطر از شرف الشمس هم می‌ترسیدم. ولی این مقاله خیالم رو راحت کرد و فهمیدم که شرف الشمس با جادو فرق داره.
  آواتار
  احمد راونجی (خراسان جنوبی / اسدیه)
  1402/11/19
  همیشه از طلسم و جادو می‌ترسیدم و به همین خاطر از شرف الشمس هم دوری می‌کردم ولی این مقاله به من فهموند که شرف الشمس یه دعای قرآنیه و هیچ ضرری نداره.
  آواتار
  حسین بهروز (خراسان جنوبی / بشرویه) خریدار این محصول
  1402/11/17
  من به توسل به ائمه اطهار (ع) اعتقاد دارم و می‌دونم که دعا و توسل می‌تونه خیلی از مشکلات رو حل کنه. به نظرم استفاده از شرف الشمس هم یه نوع توسل به خدا و ائمه هستش.
  آواتار
  سحر توکلی (اصفهان / چمگردان) خریدار این محصول
  1402/11/15
  قبلا از سنگ‌های مختلفی استفاده می‌کردم ولی تا الان هیچکدومشون مثل شرف الشمس برام مفید نبودن. خواص شرف شمس عالیه
  آواتار
  سمیه حسینی (سیستان و بلوچستان / نیکشهر) خریدار این محصول
  1402/11/13
  چند ساله که انگشتر شرف الشمس دارم و واقعا ازش راضی ام. خیلی از مشکلاتم حل شده و احساس اینه که انرژی مثبت بیشتری دارم.
  آواتار
  مریم رضایی (هرمزگان / جناح) خریدار این محصول
  1402/11/12
  خیلی به آمد نیامد شرف الشمس اعتقاد داشتم و به همین خاطر هیچوقت سراغش نمی‌رفتم. ولی این مقاله خیلی منطقی و علمی به این موضوع نگاه کرده بود و نظرم رو عوض کرد. دوست دارم یک سنگ شرف الشمس واسه خودم داشته باشم
  برای دیدن همه نگین‌های شرف الشمس که تمامی آداب شرعی آنها رعایت شده است، لطفا روی لینک زیر بزنید:

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/lp-14733/
  آواتار
  حمیدرضا اشرافیان (بوشهر / نخل تقی) خریدار این محصول
  1402/11/10
  تا حالا از سنگ شرف الشمس استفاده نکرده بودم. این مقاله نظرم رو عوض کرد و می‌خوام یه انگشتر شرف الشمس برای خودم سفارش بدم
  برای دیدن تنوع عظیم انگشترهای شرف الشمس مردانه اصل لطفا روی لینک زیر بزنید:

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/lp-3967/
  آواتار
  ناهید رمضانی (خوزستان / سوسنگرد) خریدار این محصول
  1402/11/2
  خیلی وقته که می‌خوام یه انگشتر شرف الشمس داشته باشم ولی از مضراتش می‌ترسیدم. این مقاله خیلی به من کمک کرد و خیالم رو راحت کرد. ممنون از جواهربازار.