جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. ادعیه مذهبی و حرز

روز شرف الشمس 1403 ⭕ همه چیز درباره وقت شرف الشمس 1403

بازدید : 7٫228
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

روز شرف الشمس 1403 چگونه «با استفاده از تقویم نجومی» تعیین شده است؟روز شرف الشمس 1403 توسط کارشناسان نجوم و با استفاده از تقویم نجومی و ابزار آن مشخص می‌شود. این روز اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد که علت آن را بصورت کامل و دقیق توضیح می‌دهیم. همچنین از نظر مذهبی نیز روز شرف الشمس اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که در این روز انجام یک سری کارهای معنوی بسیار توصیه شده است.

برای حکاکی شرف الشمس ، رعایت تمامی آداب شرف الشمس لازم است و یکی از مهمترین آنها ، این است که بدانیم شرف شمس چه ساعتی است و زمان شرف شمس 1403 دقیقا کی است؟ اگر زمان حکاکی شرف الشمس رعایت نشود، دیگر اثرگذار نخواهد بود و به همین دلیل اینکه چه روزی شرف الشمس است اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه تمامی نکات مهم درباره زمان شرف الشمس 1403 را با هم مرور می‌کنیم تا شما هم بتوانید از خواص بی‌نظیر حرز شرف الشمس بهره‌مند شوید.
روز شرف الشمس 1403 و حکاکی شرف الشمس با رعایت آداب در روز مخصوص شرف الشمس

شرف شمس 1403 چه روزی است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که تعیین ساعت و روز شرف الشمس 1403 با استفاده از تقویم نجومی و توسط منجمان مسلمان صورت می‌گیرد. پس برای تشخیص روز شرف شمس 1403 می‌بایست هم علم نجوم را کامل فرا گرفته باشید و هم از ابزار و تقویم نجومی استفاده کنید.
خوشبختانه به همت منجمان و دانشمندان مسلمان، چندین تقویم نجومی در دسترس است که یکی از معتبرترین آنها توسط دانشمند معظم آقای مصطفی گلپایگانی کارشناس ارشد نجوم و همکار استاد منصور نجومی ابن مرحوم منجم باشی شیرازی تهیه و تنظیم شده است.
تقویم نجومی روز شرف الشمس 1403
برای بدست آوردن ساعت شرف الشمس 1403 بصورت دقیق و روز شرف الشمس 1403 با ما همراه باشید.
برای استفاده از خواص ویژه شرف الشمس حکاکی 1403 باید روز و ساعت آن رعایت شود و با استفاده از تقویم نجومی و جدول قمر در عقرب می‌توان زمان حکاکی شرف الشمس 1403 را بدست آورد.

تاریخچه شرف شمس در منابع رسمی

روز شرف شمس 1403 و راز و رمز 19 فروردین چیست؟
شرف الشمس، نامی که در تقویم منجمان مسلمان ایران، به روز 19 فروردین تعلق گرفته و با آداب و رسومی خاص، به ویژه در میان مسلمانان، گره خورده است. اما تاریخچه شرف الشمس به چه زمانی باز می‌گردد و راز و رمز این روز چیست؟
ریشه در نجوم:
در علم نجوم، زمانی که خورشید در 19 درجه برج حمل قرار می‌گیرد، به آن "شرف الشمس" می‌گویند. این اتفاق در تقویم هر سال، در روز 19 فروردین رخ می‌دهد. از دیرباز، منجمان ایرانی به این روز اهمیت می‌دادند و معتقد بودند که در این روز، خورشید در قوی‌ترین موقعیت خود قرار دارد و از قدرتی خاص برخوردار است.
و همچنین در متون دینی:
در برخی روایات از بزرگان مذهبی ، به فضیلت و خواص روز شرف الشمس اشاره شده است. از جمله، نقل شده است که: "هر کس در روز 19 فروردین، دعای شرف الشمس را بر روی نگین عقیق زرد حکاکی کند و آن را با خود حمل کند، از شر دشمنان و بلاها در امان خواهد بود."
از مهمترین کارهایی که در روز شرف الشمس انجام می‌شود نوشتن دعای شرف الشمس است.
دعای شرف الشمس دعایی است که بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود. این دعا، خواص و فضایل بسیاری دارد.
از جمله:
 • افزایش رزق و روزی
 • دفع بلا و شر
 • گشایش کارها، و ...
لطفا به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که برای دریافت بهترین تاثیر از حرز شرف الشمس، باید آداب آن توسط استادکار حکاک رعایت شود. در غیر این صورت، حرز شرف الشمس تاثیرگذار نخواهد بود.
مسلمانان ایرانی می‌توانند در این روز با انجام حکاکی شرف الشمس و با رعایت کامل آداب و رسوم شرف الشمس، از فضایل و برکات این روز بهره‌مند شوند.

شرف الشمس چقدر اعتبار دارد؟

شرف الشمس چیست؟
در علم نجوم، زمانی که خورشید در 19 درجه برج حمل قرار می‌گیرد، به آن "شرف الشمس" می‌گویند. این اتفاق در تقویم هر سال، در روز 19 فروردین رخ می‌دهد. برخی از منجمان مسلمان معتقدند که در این روز، خورشید در قوی‌ترین موقعیت خود قرار دارد و دعاها و اعمال نیک در این روز، از اجابت و ثواب بیشتری برخوردارند و برای حاجت‌روا شدن بهتر است.
شرف الشمس یکی از معتبرترین ادعیه اسلامی است که در اسناد تاریخی - مذهبی زیادی درباره آن نوشته شده است. بطور خلاصه ، شرف الشمس یک حرز عالی با خواص فوق‌العاده است که از 13 کلمه اعظم خداوند تشکیل شده است. (5 کلمه از قرآن کریم، 4 کلمه از انجیل و 4 کلمه هم از تورات) که بصورت حروف رمزی روی عقیق حکاکی می‌شوند.
اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی را درباره شرف الشمس 1403 داشته باشید، قبل از هر کاری مقاله‌ی راهنمای زیر را مشاهده کنید:
با توجه به نظر بزرگان دینی که از خواص ویژه شرف الشمس بسیار گفته‌اند و استفاده از آن را برای مسلمانان توصیه کرده‌اند، دیگر هیچ تردیدی برای استفاده از شرف الشمس باقی نمی‌ماند و انشالله که با استفاده از خواص شرف الشمس همه مسلمانان حاجت‌روا شوند.
برای مشاهده تاثیرات شرف الشمس در برآورده شدن آرزوها و گرفتن حاجت توضیحات زیر را مشاهده کنید:

تاریخ شرف شمس 1403 و چطور از تقویم نجومی استفاده کنیم؟

تقویم نجومی که برخی به آن جدول نجومی هم می‌گویند یک تقویم مخصوص است که علاوه بر اطلاعات یک تقویم عادی ، اطلاعات مهم دیگری را هم برای اخترشناسان ارائه می‌دهد. با استفاده از این تقویم می‌توان موقعیت دقیق اجرام آسمانی ، مکان سیاره‌ها ، ستاره‌گان و خورشید را نسبت به یکدیگر محاسبه و مشخص کرد. با توجه به این اصل، پاسخ سوال شرف شمس کی هست را بهتر و دقیق‌تر می‌توان ارائه داد.
شرف الشمس 1403 چه روزی است؟
بر مبنای محاسبات نجومی و اخترشناسی اسلامی در برج حمل در 19 درجه بیشترین قدرت و تاثیرگذاری خورشید بر روی سیاره زمین است که از گذشته این تاریخ معادل 19 فروردین ماه بوده و نوشتن یا حکاکی شرف الشمس در این زمان انجام می‌شود و دعای شرف الشمس 19 فروردین نیز به همین معناست. 
وقت شرف الشمس 2024 نیز بر همین مبنا محاسبه شده و برابر تقویم هجری شمسی است. بنابراین شرف شمس سال 1403 با شرف الشمس 2024 یک روز بوده و تفاوتی ندارند.

بهترین زمان برای دعای شرف الشمس 1403

در تقویم نجومی مسلمانان هر سال، روزی خاص به نام "روز شرف الشمس" وجود دارد که در سال 1403، مصادف با 19 فروردین خواهد بود. در این روز، خورشید در قوی‌ترین موقعیت خود در برج حمل قرار می‌گیرد و بسیاری از منجمان مسلمان معتقدند که دعاها و اعمال نیک در این روز، از اجابت و ثواب بیشتری برخوردارند.
آیا می‌دانید شرف الشمس چه روزی است؟
همانطور که گفته شد، شرف الشمس در 19 فروردین هر سال اتفاق می‌افتد. در این روز، خورشید در 19 درجه برج حمل قرار می‌گیرد و از نظر نجومی، در قوی‌ترین موقعیت خود در طول سال است.
و اما بهترین زمان برای دعای شرف الشمس 1403 چه روزی است؟
بهترین زمان برای دعای شرف الشمس، هنگام ساعات سعد در روز 19 فروردین 1403 است. البته، برخی از افراد معتقدند که می‌توان در طول روز نیز این دعا را خواند و از فضایل آن بهره‌مند شد.
نکته بسیار مهم:
در نظر داشته باشید که برای تعیین دقیق بهترین زمان برای دعای شرف الشمس، باید به جدول قمر در عقرب نیز توجه کرد.
قمر در عقرب چیست؟
در علم نجوم، زمانی که ماه در برج عقرب قرار می‌گیرد، به آن "قمر در عقرب" می‌گویند. در این زمان، انجام برخی از کارها، مانند دعا و استخاره، مکروه است و بهتر است برخی کارهای مهم و تاثیرگذار را در زمان «قمر در عقرب» انجام ندهید.
ما ، در جواهربازار ، بهترین و دقیق‌ترین جدول قمر در عقرب را از منابع معتبر بدست آورده و آن را برای دانلود رایگان جدول قمر در عقرب 1403 برای شما در نظر گرفته‌ایم:
بنابراین، برای انتخاب بهترین زمان برای دعای شرف الشمس 1403، باید به دو عامل توجه کرد:
 1. روز 19 فروردین 1403 و رعایت ساعات سعد در این روز
 2. جدول قمر در عقرب
با توجه به این سه عامل، می‌توانید بهترین زمان را برای دعای شرف الشمس 1403 انتخاب کنید و از فضایل و برکات این دعا بهره‌مند شوید.

روز 19 فروردین و شرف الشمس

این روز فرصتی ویژه است برای معنویت و دعا.
نوزدهمین روز از فروردین ماه، روزی است که در میان ایرانیان، به ویژه مسلمانان، از جایگاهی ویژه برخوردار است. این روز به نام "روز شرف الشمس" شناخته می‌شود و بسیاری از مردم در این روز به انجام آداب و رسوم خاصی می‌پردازند.
شرف الشمس و 19 فروردین : از جمله آداب و رسومی که در روز شرف الشمس انجام می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • نوشتن دعای شرف الشمس: دعای شرف الشمس دعایی است که بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود. این دعا، خواص و فضایل بسیاری دارد، از جمله: افزایش رزق و روزی، دفع بلا و شر، گشایش کارها، و ...
 • انجام نماز شرف الشمس: نماز شرف الشمس نمازی دو رکعتی است که در این روز خوانده می‌شود. (طبق برخی اسناد تاریخی - مذهبی)
 • صدقه دادن: صدقه دادن در این روز، ثواب و اجر بسیاری دارد.
 • روزه گرفتن: روزه گرفتن در این روز، مستحب است.
اهمیت معنوی روز شرف الشمس برای چیست؟
روز شرف الشمس، فرصتی برای معنویت و دعا است. در این روز، می‌توانید با توسل به خداوند متعال و ائمه اطهار (ع) حاجات خود را طلب کرده و از خداوند یاری بخواهید.
توجه داشته باشید که انجام دادن آداب و رسوم روز شرف الشمس، برای عموم افراد و مسلمانان واجب نیست و به اعتقاد و باور افراد بستگی دارد.

بهترین راه تهیه و خرید شرف الشمس 1403

19 فروردین ، روزی که خورشید در برج حمل قرار می‌گیرد و زمین غرق در نور و برکت می‌شود. در این روز، جواهربازار ، معتبرترین و قدیمی‌ترین فروشگاه آنلاین زیورآلات نقره، فرصتی بی‌نظیر برای شما فراهم کرده است تا از حرز شرف الشمس 1403 بهره‌مند شوید.
جواهربازار بهترین و معتبرترین منبع برای تهیه شرف الشمس 1403 است. می‌دانید چرا؟

حکاکی با رعایت کامل آداب:
ما در جواهربازار، با خلوص نیت و رعایت کامل آداب، حکاکی شرف الشمس را انجام می‌دهیم. 
استادکاران حکاک ، متدین و متخصص ما ، در جواهربازار با تسلط کامل بر علم نجوم مرتبط و احکام شرعی ، حکاکی را در بهترین زمان و با نهایت دقت و ظرافت انجام می‌دهند.

***حکاکی="" دقیق="" توسط="" استادکاران="" متعهد:**<="" div="">
حکاکی شرف الشمس ظرافت‌ها و دقایق خاص خود را دارد. این کار فقط توسط استادکاران متخصص و متعهد قابل انجام است. 
جواهربازار با همکاری بهترین و مجرب‌ترین استادکاران متدین و معتمد ، حکاکی شرف الشمس را با دقت و ظرافت بی‌نظیر انجام می‌دهد.
***ضمانت="" اصالت="" و="" کیفیت:**<="" div="">
جواهربازار به عنوان معتبرترین و قدیمی‌ترین فروشگاه تخصصی آنلاین زیورآلات نقره، ضمانت اصالت و کیفیت حرز شرف الشمس را به شما می‌دهد. 
ما با سابقه درخشان خود در ارائه محصولات باکیفیت و اصل، اطمینان خاطر شما را از خرید شرف الشمس 1403 جلب می‌کنیم.
***تنوع="" در="" طرح="" و="" جنس:**<="" div="">
جواهربازار، تنوع بی‌نظیری از حرز شرف الشمس را در طرح‌ها و محصولات مختلف، از جمله نقره‌جات و سنگ‌های قیمتی ارائه می‌دهد. 
شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود، حرز شرف الشمس 1403 مورد نظرتان را انتخاب کنید.
جواهربازار با سیستم ارسال سریع و مطمئن، حرز شرف الشمس 1403 را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست شما می‌رساند.
***ارسال="" سریع="" و="" مطمئن:**<="" div="">
فرصتی را که جواهربازار برای شما فراهم کرده است، از دست ندهید!
همین امروز می‌توانید حرز شرف الشمس 1403 خود را سفارش دهید.

کلمات کلیدی :

  روز و زمان شرف الشمس 1403 (نظرات مشتریان)

  آواتار
  محمد احمدیان (تهران / تهران)
  1403/1/29
  ممنون از مقاله های کاملتون متوجه همه مسائل میشیم
  آواتار
  میلاد مرادی (تهران / نصیر شهر) خریدار این محصول
  1402/11/13
  عالی و باعث میشه ادم حس خوبی داشته باشه
  آواتار
  کریم حسین زاده (آذربایجان شرقی / آذر شهر)
  1402/11/12
  امکان ارسال به روستا رو هم دارین؟
  بله - ارسال به تمام نقاط کشور بدون مشکل انجام می‌شود.
  آواتار
  حسام کاشانی (خوزستان / ملاثانی)
  1402/11/11
  قیمت حرز شرف الشمس تو جواهربازار چنده؟
  قیمت تمامی محصولات شرف الشمس در سایت ثبت شده است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر درباره هر محصول لطفا روی محصول مورد نظرتان کلیک کنید.
  آواتار
  زیبا شمیم (فارس / گراش)
  1402/11/10
  من خیلی به این ادعیه مذهبی اعتقاد دارم و قبلا هم دنبال یه حرز شرف الشمس اصل و معتبر بودم. فکر کنم جواهربازار انتخاب خوبی باشه و بتونم به شما اعتماد کنم. ممنون از توضیحات کاملتون.
  آواتار
  مرجان نظام آبادی (اصفهان / قهدریجان)
  1402/11/9
  به نظرم یه هدیه ارزشمند و البته معنوی برای عید نوروز هم می‌تونه باشه.
  آواتار
  شایسته کریمزاده (خوزستان / سوسنگرد)
  1402/11/8
  من خودم 2 سال هست که از حرز شرف الشمس استفاده می‌کنم و خیلی ازش راضیم. خدا خیر پدرم رو بده با این هدیه ارزشمندی که واسم گرفت
  آواتار
  محترم سادات شیخانی (اصفهان / میمه)
  1402/11/7
  لطفا نمونه‌هایی از طرح‌های مختلف حرز شرف الشمس رو بزارید
  از پیشنهاد شما متشکریم. تصاویر برخی از نمونه محصولات شرف الشمس در این مقاله قرار گرفت.
  آواتار
  محسن شاپوری (ایلام / دهلران)
  1402/11/6
  همه چیز رو درباره شرف الشمس و حکاکیش توضیح دادید، از تاریخچه و آدابش تا فواید و نحوه سفارش.
  من که خیلی چیزها یاد گرفتم
  آواتار
  سمانه صدیق زاده (قزوین / اقبالیه)
  1402/11/5
  به نظرم می‌تونید به این مقاله یه بخش دیگه هم اضافه کنید که در اون به خواص و فواید حرز شرف الشمس اشاره بشه.
  از پیشنهاد و همراهی شما بسیار متشکریم. به مقاله اضافه شد.
  آواتار
  محمود شبرو (فارس / نی ریز)
  1402/11/4
  از خوندن این موضوع خیلی خوشحالم و به نظرم یه منبع خیلی مفید و جامع برای کساییه که می‌خوان درباره حکاکی شرف الشمس اطلاعات کسب کنن.
  آواتار
  نازنین محبی زاده (خوزستان / خرمشهر)
  1402/11/3
  من قبلا فکر می‌کردم که هر کسی می‌تونه حکاکی شرف الشمس رو انجام بده، ولی بعد از خوندن این مقاله فهمیدم که این کار اصلا ساده نیست شرایط خودش رو داره و باید توسط یه استادکار انجام بشه.