جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. ادعیه مذهبی و حرز

آیا شرف شمس برای ازدواج کردن مفید است؟ 🎁 خواص شرف الشمس برای گشایش بخت چیست؟

بازدید : 3٫134
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

آیا دعای شرف الشمس برای بخت گشایی موثر است؟ |1F60D| شرف الشمس برای محبت بین زن و مرد چقدر موثر است؟آیا شرف الشمس موجب بخت گشایی فوری دختران و پسران می‌شود؟ آیا دعای شرف الشمس برای بخت گشایی از جانب ائمه اطهار (ع) توصیه شده است؟ دلایل توصیه شده برای استفاده خواص شرف الشمس برای ازدواج چیست؟ آیا دعای شرف شمس برای ازدواج با فرد مورد نظر کارایی دارد؟

خواص شرف شمس برای ازدواج در برخی منابع مذهبی - تاریخی ذکر شده است. در ابتدا بهتر است یادآوری کنیم که شرف الشمس نام یک سنگ یا انگشتر نیست! شرف الشمس یک دعای محبوب و فوق‌العاده است که با رعایت شرایط خاص خودش بر روی جسم زرد رنگ (معمولا سنگ عقیق زرد) توسط استادکاران مسلمان و خبره حکاکی می‌شود. در برخی منابع آمده برای اینکه شرف الشمس خواص ویژه خودش را داشته باشد، باید تمامی اعمال و آداب آن در زمان حکاکی رعایت شده باشد.خواص شرف شمس برای ازدواج با فرد مورد نظر

خواص شرف شمس برای ازدواج چیست؟

در ابتدا یادآوری این نکته مهم ضروری‌ست که مسلمانان می‌بایست تمامی حوائج دنیوی و اخروی خود را فقط از خداوند رحمن و رحیم درخواست کنند و هر دعا و حرزی که در منابع تاریخی و مذهبی ذکر شده، صرفا وسیله هستند و قدرت مطلق در دست خداوند کریم است.
یکی از مواردی که در امر ازدواج بسیار مهم است، ایجاد محبت و ازدیاد آن در دل زن و مرد است. و از خواص مهمی که برای شرف الشمس ذکر شده نیز همین موضوع مهم است.
در برخی منابع آمده که شرف الشمس موجب زیاد شدن محبت بین زن و شوهر می‌شود و خواص عقیق هم که ناگفته پیداست» فوق‌العاده برای مسلمانان از هر جهت!
در حدیثی از امام جعفر صادق (علیه‌السلام) ذکر شده که : هر کس انگشتر عقیق در دست کند، عاقبت به خیر خواهد شد.
یکی از خواص شرف الشمس که مسلمانان زیادی به آن اعتقاد دارند، گشایش امور زندگی‌ست. و به همین دلیل هم افراد زیادی اعتقاد دارند که گشایش بخت و تسهیل امر ازدواج یکی از خواص شرف الشمس است.
خواص شرف شمس برای ازدواج از دو منظر قابل توجه و بررسی است:
نکته اول خواص فوق‌العاده دعای شرف الشمس که اسامی اعظم الهی تشکیل شده و نکته دوم ویژگی‌های کم‌نظیر سنگ عقیق که در احادیث زیادی از امامان معصوم (ع) و پیامبر اکرم (ص) معرفی شده‌اند.
در منابع تاریخی موراد بسیار مهمی درباره خواص شرف شمس برای ازدواج ذکر شده است.
بعنوان مثال، در کتاب «السحاب اللئالی» نوشته سید عبدالله بوشهری آمده که:
شرف الشمس از علوم غریبه است و در دفع فقر و بیماری‌ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی و بخت گشایی و ازدواج تاثیر دارد.

متن دعای شرف الشمس برای بخت گشایی چیست؟

متن دعای شرف الشمس برای تمام خواص آن یکسان است و تفاوتی ندارد. شرایط مربوط به نگارش دعای شرف الشمس برای بخت گشایی هم تفاوتی ندارد. در واقع متن دعای شرف الشمس برای تمامی خواص آن یکسان است و شرایط آن هم ثابت است.
برای دیدن اطلاعات کامل درباره شرف الشمس و شرایط و آداب آن، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:
شرف الشمس دعای پربرکتی است که با رعایت شرایط خاص خودش و توسط حکاک مسلمان هر سال فقط یک مرتبه قابل نوشتن (یا حکاکی کردن) است.
این دعا را معمولا بر روی سنگ عقیق زرد یا عقیق پرتقالی (که رنگی متمایل به زرد داشته باشد) انجام می‌‎دهند.

خواص عمومی شرف الشمس چیست؟

برای دعای شرف الشمس خواص زیادی در منابع مذهبی - تاریخی ذکر شده است. مخصوصا اگر شرف الشمس بر روی نگین عقیق اصل و با رعایت آداب خاص خودش حکاکی شده باشد که اصلاحا دیگر نورعلی‌نور است. هم از خواص ویژه دعای شرف شمس که در منابع تاریخی - مذهبی آمده بهره‌مند می‌شوید و هم از خواص فوق‌العاده نگین عقیق که در احادیث و روایات بسیاری از معصومین (ع) و پیامبر اکرم (ص) ذکر شده ، فایده می‌برید.
برخی از خواص شرف الشمس که در منابع تاریخی آمده :
 • برآورده شدن حاجات و آرزوها
 • افزایش رزق و روزی
 • بخت گشایی و ازدواج
 • محافظت در برابر بلایا
 • و...
برای مشاهده همه خواص شرف الشمس مقاله زیر را مطالعه کنید:
دعای شرف الشمس از نظر بزرگان دینی زیادی تایید شده که پیشنهاد می‌کنیم حتما از خواص این دعای ارزشمند استفاده کنید.

خواص انگشتر شرف الشمس برای ازدواج چیست؟

به منظور استفاده از خواص شرف الشمس برای ازدواج فرقی نمی‌کند که از انگشتر شرف شمس استفاده کنید یا از دستبند شرف الشمس و یا هر نوع زیورآلات دیگری که دعای شرف الشمس روی نگین آنها حکاکی شده باشد.
در واقع تفاوتی در نوع زیورآلات نیست و انگشتر شرف الشمس با دیگر زیورآلات آن (دستبند، گردنبند، تسبیح، سرویس و...) تفاوتی در خاصیت شرف الشمس برای ازدواج ندارد و از هر کدام از محصولات شرف الشمس که خواستید (با توجه به سلیقه‌ی شخصی خودتان) می‌توانید استفاده کنید.
برخی از مومنین و افراد متدین اعتقاد دارند که شرف الشمس می‌تواند برای شروع یک رابطه قوی بین زن و شوهر بعنوان یک نماد عشق و دلدادگی بکار رود. حتی برخی گفته‌اند که شرف الشمس می‌تواند موجب تقویت روابط عاطفی میان زوجین شود. و زوجین می‌توانند با توکل بر خداوند منان، با همکاری یکدیگر مشکلات و سختی‌های زندگی را در کنار هم و با آرامش حل کنند و از زندگی خودشان لذت بیشتری ببرند (انشالله).
برای بهره‌مند شدن از تمامی خواص شرف الشمس ، چیزی که اهمیت زیادی دارد، رعایت تمامی آداب و شرایط مخصوص حکاکی شرف الشمس است که استادکاران متدین و مومن ما، در «جواهربازار» با رعایت حق‌الناس و اصول فنی کار ، تمامی آن شرایط و آداب خاص را رعایت کرده و حکاکی شرف الشمس را انجام می‌دهند.
یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که برای افزایش رضایت زوجین از زندگی زناشویی بسیار توصیه شده، توجه به مسائل دینی مذهبی و رعایت اصول اخلاق اسلامی در زندگی زناشویی‌ست. عمل به توصیه‌های معصومین (ع) و ائمه اطهار و رعایت حق همسری نکات پراهمیت و خاصی هستند که آرامش و آسایش و رفاه را به زندگی زوجین هدیه می‌دهند.

معتبرترین دعا برای گشایش بخت چیست؟

از نظر احادیث معتبر مذهبی و روایات تاریخی، بهترین و موثرترین دعا برای بخت گشایی ، استفاده از سوره مبارکه احزاب است.
البته در نظر داشته باشید سوره احزاب می‌بایست با رعایت کامل شرایط خاصش نوشته شده باشد تا تاثیرگذاری آن به بهترین حالت ممکن باشد.
در نظر داشته باشید که طبق منابع مذهبی - تاریخی استفاده از سوره احزاب برای بخت گشایی دختران توسط پیامبر رحمت (ص) و امام جعفر صادق (ع) در تفسیر البرهان ج6 ص212 و خواص القرآن ص77 توصیه شده است.
کلمات کلیدی :

  شرف شمس برای ازدواج (نظرات مشتریان)

  آواتار
  عسل لواسانی (گیلان / رود سر)
  1403/1/31
  الان که تایمش تموم شده هم میشه خرید کرد؟
  بله حتما . شرف الشمس های موجود در جواهربازار در روز 19 با آداب کامل حکاکی شدند و آماده برای خرید می باشند .
  آواتار
  وحید فرهادپور (کرمانشاه / کرمانشاه)
  1403/1/3
  انگشتر خریداری کردم ولی برام ارسال نشد
  روی دوم فروردین ماه 1403 خریداری نمودید و تعطیلات رسمی ارسال انجام نمی شود. از اولین روز کاری ، ارسالها صورت می گیرد و اطلاع رسانی های ارسال نیز انجام خواهد شد.
  آواتار
  امیر خسروی (چهارمحال بختیاری / فارسان)
  1402/12/17
  سلام من هم خیلی موارد از دعای شرف الشمس ،مخصوصا انگشترش دیدم وشنیدم
  آواتار
  میرحاتم هاشمی (گلستان / گرگان)
  1402/11/23
  جالب بود ممنون از شما
  آواتار
  حسن میر هادی (مازندران / محمود آباد)
  1402/11/3
  برای حلقه ازدواج تنوع بیشتری لازمه واقعا
  آواتار
  شمیم کاظمی (مازندران / تنکابن)
  1402/10/13
  ممنونم از زحمات شما و این اطلاعات مفیدی که برای مخاطبینتون میزارین