جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتی

بازدید : 5٫013
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتیسمفونی سنگ‌های قیمت (Symphony In Gemstones)، نام نمایشگاهی متشکل از 21 آلات موسیقی مینیاتوری می‌باشد که با استفاده از تراش سنگ‌های قیمتی مختلف ایجاد شده اند.
این نمایشگاه در سال 2012، در موزه موسسه GIA و توسط Sexauer گردآوری و برپا شد.
هر یک از این ادوات موسیقی با سنگ جواهر منحصر به فرد ساخته شده است برای مثال در این مجموعه یک ویلیون ساخته شده با تورمالین، ترومپت ایجاد شده با فیروزه ایرانی، ساکسیفون لاجورد و یا چنگ ایجاد شده با چشم گربه و تارهای طلای 14 عیار به چشم می‌خورد.
این مجموعه توسط سه دهل و یک پیانو بزرگ که از جنس عقیق سیاه و کوارتز هستند، احاطه شده است.
ایده برپایی و ایجاد این نمایشگاه از انجا نشات گرفت کهSexauer در نمایشگاه گوهر‌ها و سنگ‌های قیمتی توسان (شهری در ایالت آریزونای کشور آمریکا) که در سال 1980 برپا شد، یک گیتار که با استفاده از گوهر‌های خام و تراش خورده ایجاد شده بود را دید.
وی بعد از آن وی به فکر ایجاد ارکستری کامل با استفاده از سنگ‌های قمیتی مختلف افتاد.
Sexauer در گذشته نیز مجموعه ای بسیار دیدنی از مجسمه‌هایی به شکل حیوانات گرد آوری کرده بود که با استفاده از سنگ تورمالین ایجاد شده بودند.
وی سفارش ایجاد این سمفونی را به استاد سنگ تراش Lothar Herrmann و دستیار او David Hudson داد.
لازم به ذکر است ایجاد این آثار هنری خیره کننده حدود یک سال زمان برده و این مجموعه هم اکنون بر روی سکویی سه طبقه از سنگ مرمر در موسسه GIA به نمایش گذاشته شده است.
این مجموعه خیره کننده تا اکنون در نمایشگاهای سنگ‌های قیمتی و موزه‌های سراسر آمریکا در معرض دید عموم قرار داده شده است. .
البته لازم به ذکر است Sexauer تا اکنون در رشته موسیقی چندین جایزه بین المللی نیز دریافت کرده است و به گفته وی : موسیقی زیباست، سنگ‌های قیمتی نیز شگفت آور هستند. این دو در کنار هم اثری فوق العاده ایجاد خواهد کرد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1394/9/10
  ایده جالبی بوده . مخصوصا این کار پیانو خیلی زیبا شده