جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

طراحی جدید جواهرات با استفاده از گوهرهای تراش دامله

بازدید : 3٫123
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

طراحی جدید جواهرات با استفاده از گوهرهای تراش داملهبه تازگی گروهی از جواهرسازان مقدام به طراحی و ساخت جواهرات خوشه ای با استفاده از گوهرهای تراش دامله کرده اند. این اقدام سبب به وجود آمدن جواهراتی بسیار زیبا و چشم گیر شده است.
همان طور که اطلاع دارید تراش دامله یا کاپوشن به نوعی از تراش گفته شده که هیچ زاویه ای در آن ایجاد نشده و به صورت گنبدی شکل می‌باشد.
در گذشته اغلب این گوهرها در ابعاد بزرگ تراشیده شده و در مرکز قطعات جواهر بکار گرفته می‌شوند.
اما امروزه از این گوهرها در ابعاد کوچک تر به منظور طراحی جواهرات خوشه ای استفاه می‌شود.
یکی از طراحان جواهرات فردی به نام نیکوس کولیس یونانی بوده که از با استفاده از نگین‌های تراش دامله گوشواره ای با نگین‌های فیروزه، توپاز صورتی و الماس‌های تراش برلیان ایجاد کرده است.
نام کریولی ایتالیایی نیز اقدام به ساخت جواهراتی با اشکال نامنظم کرده است.
وی با استفاده از گوهر‌های نام منظم سبز و صورتی رنگ و بکارگیری از آنها در زاویه‌های معینی توانسته نوع منحصر بفردی از جواهرات را طراحی کند.
از طرفی نیز شخص دیگری با نام پوملاتو در مجموعه جدید جواهرات خود با نام کاپری از سنگ‌های جاسپر سفید، کوارتز صورتی و اونیکس به صورت سرامیکی استفاده کرده است.
اغلب قطعات این مجموعه از طلای صورتی ساخته شده و در آن نگین‌های کوچکی از یاقوت کبود، یاقوت قرمز و تساوریت نیز استفاده شده است.
همچنین یکی دیگر از طراحان جواهر به نام ماتیولی در روش جدید در طراحی جواهرات خود از گلوله‌های طلا همچون نگین‌های تراش دامله، به جای سنگ‌های قیمتی استفاده کرده است.
وی نام the one را برای مجموعه جواهرات جدید خود برگزیده و در آن از طلای صورتی به شکل دامله، الماس دیده می‌شود.
در هر یک از مجموعه جواهرات ارائه شده، می‌تواند ترکیب زیبایی از سنگ‌های قیمتی مختلف، طلا و سرامیک‌های تراش کابوشن  را مشاهده کرد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1395/4/5
  اینم خواندنی و مفید بود
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/3/26
  طرح های قشنگی بود مخصوصا انگشترها
  آواتار
  خانم محمدی (تهران / شهریار)
  1395/3/25
  گوشواره اولی اش خیلی خوش رنگ و بی نظیره