جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

آینده روشن در انتظار صنعت سنگ های قیمتی منطقه

بازدید : 3٫512
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

آینده روشن در انتظار صنعت سنگ های قیمتی منطقهبر اساس گزارشات ارائه شده، میزان صادرات سنگ‌های قیمتی کشور پاکستان در سال 1391 حدود 50 درصد افزایش داشته است.
این آمار در مقایسه با سال‌های قبل، با بیشتر از 331 درصد صعود مواجه بوده که سبب شده میزان درآمد این کشور در حوزه سنگ‌های قیمتی از یک میلیون دلار،   به حدود 238 میلیون دلار افزایش پیدا کند.
البته در سال‌های اخیر سرمایه گذاری‌های کلانی به منظور  بهره برداری از معادن کشور افغاستان نیز صورت گرفته است.
این سرمایه گذاری‌ها در معادن طلا و فیروزه افغانستان انجام گرفته لذا امید می‌رود این کشور نیز همچون پاکستان، در آینده ای نزدیک جز یکی از صادرکننده‌های عمده سنگ‌های قیمتی در منطقه باشد.
بنابر گزارشات رسمی کشور افغانستان در تاریخ نوامبر سال  2012 صادرات سنگ‌های قیمتی در این کشور به میزان 144. 71 درصد افزایش داشته اما خاطرنشان می کنیم این میزان به در مقایسه با ماه قبل دارای رشد منفی بوده است.
میزان درآمد حاصل از صادرات سنگ‌های قیمتی افغانستان در اکتبر 2012، 165 هزار دلار و در نوامبر همان سال 127 هزار دلار اعلام شده است.
لذا امید می‌رود در آینده ای نزدیک بتوان قطعات طلا و جواهر پاکستان و افغانستان را در نمایشگاه‌های بین المللی مشاهده کرد. چرا که این دو کشور پتانسیل عظیمی در رشته گوهرشناسی، طراحی و تراش جواهرات و همچنین خرید و فروش سنگ‌های قیمتی، در سطح منطقه از خود نشان داده اند.
بنابراین می‌توان آینده ای روشنی برای این صنعت در منطقه را پیش بینی کرد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1396/12/3
  بسیار مقاله خوبی بود واقعا سنگهای خوشرنگ و زیبایی هستند
  آواتار
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1395/4/5
  چه رافها و بلورهای خوشگلی
  عالی
  آواتار
  خانم محمدی (تهران / شهریار)
  1395/3/27
  جالب بود
  نمی دونستم افغانستان هم انقدر منابع طلا داره که صادر کنه.