جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

استفاده از یاقوت کبود در حلقه های نامزدی خاندان سلطنتی

بازدید : 7٫799
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

استفاده از یاقوت کبود در حلقه های نامزدی خاندان سلطنتیاستفاده از حلقه‌های نامزدی مزین به سنگ‌های قیمتی رنگارنگ برای سالیان دراز در بین خانواده‌های سلطنتی اروپا رایج بوده است.
برخی از مواقع گوهر‌های به کار رفته در این حلقه‌های نامزدی، اشاره ای به رنگ ملی و پرچم یک کشور داشته و یا انتخاب سنگ آن به نوعی موروثی می‌باشد.
در ارتباط با نحوه انتخاب سنگ قیمتی استفاده شده در حلقه‌های نامزدی سلطنتی داستان‌های متعددی ذکر شده است.
یکی از گوهرهایی که بارها در حلقه‌های نامزدی استفاده شده، یاقوت کبود است.
این گوهر در قرون هجدهم و نوزدهم میلادی یکی از محبوب ترین سنگ‌های جواهر، در حلقه‌های نامزدی محسوب شده و دلیل آن در عقاید و باورهای مردم ریشه داشت. در آن زمان مردم یاقوت کبود را به عنوان نمادی از آسمان می‌شناختند.
استفاده از یاقوت کبود در حلقه نامزدی کیت میدلتون، سبب تشدید محبوبیت این گوهر شد. لازم به ذکر است کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام دوک کمبریج است و به دلیل سلیقه خوبش در مد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
البته این حلقه برای اولین بار در سال 1981 و مدت کوتاهی پس از پذیرش پیشنهاد ازدواج  پرنس چارلز، توسط همسر وی پرنسس دیانا انتخاب شد.
همچنین از نمونه‌های دیگر استفاده این سنگ در حلقه ی نامزدی سلطنتی می‌توان به درخواست ازدواج ولیعهد پاولس (Pavlos) یونان از ماری شانتال میلر در سال 1995 اشاره کرد.
ولیعهد یونان درخواست ازدواج خود را با ارائه حلقه ای با یک نگین یاقوت کبود موروثی و الماسی به شکل قلب، مطرح نمود.
نمونه ی دیگر استفاده از این گوهر به سال 2012 باز می گردد.
در آن سال شاهزاده نیکلاس یونان از تاتیانا بلتنیک با ارائه حلقه ای مزین به یک یاقوت کبود موروثی که زمانی به مادرش و والدین وی تعلق داشت، درخواست ازدواج کرد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/8/19
  یاقوت کبود خیلی زیبا و چشم گیره
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1395/4/18
  واقعا یاقوت کبود ابهت خاص و ویژه ای بین جواهرات داره .انتخاب برای حلقه سلطنتی تعجب بر انگیز نیست