جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

رونق در بازار خرید و فروش الماس های Fancy

بازدید : 3٫002
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

رونق در بازار خرید و فروش الماس های Fancyبه تازگی افزایش تقاضا در بازار خرید و فروش الماس‌های Fancy موجب افزایش رونق بازار این نوع گوهر در هند شده است.
رئیس اتحادیه جواهرات شهر سورات هند، در ارتباط با این موضوع اذعان داشته : این افزایش رونق در بازار الماس‌های Fancy به مراتب کاهش رونق بازار الماس round را به همراه داشته است.
لازم به ذکر است عبارت Fancy به مجموعه از روش‌های مدرن و پیشرفته برای تراش الماس گفته می‌شود که در مقایسه با روش‌های سنتی و کلاسیک به مراتب پیچیده تر بوده و در آن از ابزار آلات مدرن تری استفاده می گردد.
بنابر گزارشات ارائه شده توسط نشریه تایمز آو ایندیا، حدود 8 نمونه از 10 الماس Fancy، در شهر سورات هند تراشیده شده و این شهر به عنوان مرکز تراش جواهرات در هند شناخته شده است.
این روش تراش در مقایسه با برخی از انواع دیگر برش‌های الماس همچون Rounds  و  princess-cut  به مراتب پرطرفدار تر و محبوب تر می‌باشد.
همچنین لازم به ذکر است انواع تراش‌های pear، heart، radiant، oval، marquise، emerald، escher و cushion از جمله تراش Fancy بوده که سبب می‌شوند سنگ قیمتی بزرگ تر به نظر آید.
در پایان جالب است بدانید گردش مالی حاصل از خرید و فروش الماس‌های Fancy در جهان، حدود 10 میلیارد دلار تخمین زده شده است. loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  سیدحمیدرضا اتقیا (گیلان / بندرانزلی)
  1398/9/7
  عجب مقاله جذاب و جالب سوال اینجاست که در مورد سایر سنگها نیز اینچنین تراش داد یا خیر؟
  آواتار
  فاطمه مهدوی شیرازی (مازندران / بابل)
  1398/9/7
  چقدر جالبه که شهر سورات هند به عنوان مرکز تراش جواهرات شناخته شده است. 
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1395/5/1
  الماس همه مدلش جذاب و ارزشمنده
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/4/28
  ابزار هرچه پیچیده تر باشه تهیه شکل های مختلف از الماس بیشتر می شه این خیلی خوبه