جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

خواص عقیق شجر چیست و برای خرید عقیق شجر چه باید کرد؟

بازدید : 56٫792
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

عقیق شجر معمولا به رنگ سفید و یا خاکستری دیده می‌شود. عقیق شجر همانند نگاتیو در دوربین‌های عکاسی قدیمی، تصویری از یک لحظه طبیعت را در خود ثبت کرده اند.عقیق شجر در دسته سنگ‌های خانواده عقیق قرار می گیرد. این سنگ نام خود را از واژه ای یونانی، به معنی درخت گرفته است.

عقیق دندریت یا عقیق شجر در دسته سنگ‌های خانواده عقیق قرار می گیرد. این سنگ نام خود را از واژه ای یونانی، به معنی درخت گرفته است.

عقیق شجر معمولا به رنگ سفید و یا خاکستری دیده می‌شود.
یکی از نادرترین نمونه‌های این گوهر، به رنگ سبز بوده و پدیده شجر آن سفید رنگ می‌باشد.
در گذشته عقیق شجر ، در تمامی ارکان‌های زندگی، از تجارت گرفته تا کشاورزی نقش تعیین کننده ای داشته است.
این سنگ در یونان باستان نشانه ای از روح درختان و عروس جنگل بوده، لذا یونانی‌ها این گوهر را در زمین‌های کشاورزی خود دفن می کردند تا بتوانند محصول فراوان و با کیفیتی را برداشت کنند.
از نظر تاریخی عقیق شجر با صنایع دستی مردمان عصر نوسنگی شناسایی و کشف شد.این سنگ زیبا برای اولین بار بعد از تراشیده شدن و پولیش خوردن، در قرن پانزدهم و نوزدهم، در آلمان وارد بازار جهانی شده امروزه نیز خرید و فروش این گوهر در المان بسیار پر رونق می‌باشد.

خواص عقیق شجر

عقیق شجر معمولا به رنگ سفید و یا خاکستری دیده می‌شود. عقیق شجر همانند نگاتیو در دوربین‌های عکاسی قدیمی، تصویری از یک لحظه طبیعت را در خود ثبت کرده اند.

عقیق شجر چگونه تشکیل میشود ؟

بهتر است اول به این سوال که عقیق شجر چیست پاسخ دهیم. عقیق شجر از خانواده انواع عقیق ها محسوب می‌شود و از کلمه یونانی (dendrite) دندریت به معنی درخت گرفته شده است. مشخصات عقیق شجر اینگونه تعریف شده که سنگی با زمینه سفید و طرح و نقش‌های خارق‌العاده با تم رنگی سیاه، قهوه ای یا نارنجی می‌باشد که این نقش‌ها به دلیل وجود دی اکسید سیلیسیم و دی اکسید منگنز در ساختار آن بیشتر شبیه درخت یا سرخس دیده می‌شوند.
درباره نحوه تشکیل عقیق شجر داستان جالب توجهی وجود دارد که شاید خواندنش برای شما هم جالب باشد! گفته می‌شود سنگ عقیق شجر همان عقیق سفید است که طی فرایند عجیب و باورنکردنی به صورت شجر‌های زیبا درآمده است. همچنین گفته شده عقیق شجر‌دار مانند نگاتیو‌های دوربین عکاسی سنتی، تصویری از طبیعت را در خود ثبت کرده که در اثر وقوع رعد و برق به وجود آمده است. به این صورت که هنگام وقوع رعد و برق، سنگ عقیق سفید شجری به آن لحظه واکنش نشان داده و تصویر طبیعت اطراف خود را همانند طرحی زیبا و واقعی روی خود نشان می‌دهدو گذشتگان بر این اعتقاد داشتند که با توجه به محلی که سنگ عقیق در آن قرار دارد، نقوش متفاوت و بی‌همتایی ظاهر می‌شوند که اغلب به صورت جنگل و درخت و یا حتی حیوانات به چشم میخورند.
اما امروزه حقیقت چیز دیگریست! در واقع نحوه تشکیل نگین عقیق شجر طبیعی و به وجود آمدن آن نقش و نگارهای جذاب، به دلیل فشار‌های زیادی که در دل زمین بر روی این سنگ اعمال می‌شود، باعث شده رگه‌هایی از لایه‌های درونی زمین، در دل سنگ وارد شود و به صورت نقش‌هایی شبیه درخت نمایان شود.
اگر به طور دقیق تر و علمی تر به نحوه تشکیل عقیق شجر دار بپردازیم باید گفت زمانی که ساختار کریستالی سیلیس به حالت ژله ای تبدیل می‌شود، دی اکسید منگنز به شکل دندریت و شجر رشد کرده و شکل می‌گیرد و پس از آن که سیلیس حالت ژله‌ای خود را از دست می‌دهد و سفت می‌شود نقش و نگارهای شجر مانند تشکیل می‌شود. این عمل ممکن است چندین بار اتفاق بیوفتد به همین دلیل بیشتر این نقش و نگارها به صورت سه بعدی به نمایش در می‌آیند. پس از آن نوبت تراش عقیق شجر توسط سنگ تراش است که بسته به ذوق و هنر و تجربه گوهر تراش، این نقوش بسیار زیبا درون سنگ نمایان می‌شوند.

خرید عقیق شجر

برای خرید اینترنتی عقیق شجر اولین گام ، انتخاب فروشگاه معتبر است که از بتوانید با خیالی آسوده از اصالت تمامی محصولات آن مطمئن باشید.
تمامی محصولات جواهربازار توسط کارشناسان معتمد بررسی شده و اصالت آنها بصورت کامل مورد تایید و تضمین شده است.
سنگ عقیق شجر طبیعی با طرح و نقش‌های زیبا کمیاب بوده و به همین دلیل هرچقدر نقش روی نگین‌ها واضح‌تر و زیباتر باشد ، قیمت آنها نیز بیشتر می‌شود.
  

عقیق شجر کجا یافت می شود؟

سنگ عقیق یکی از فراوان‌ترین سنگ‌ها بوده که به وفور در طبیعت یافت می‌شود. می‌توان گفت معدن عقیق شجر در ایران در منطقه خراسان جنوبی و در شهرستان زیر کوه در مجاورت شهر قاین می‌باشد که اولین بار توسط یک چوپان کشف شد به همین دلیل عقیق شجر قائن بسیار معروف است.
ناگفته نماند که معادن عقیق شجر در کشورهای هند، مغولستان، چین، برزیل، استرالیا، مکزیک، اروگوئه، آمریکا، ماداگاسکار،‌ قزاقستان و نامیبیا نیز وجود دارد.
شاید جالب باشد که بدانید انواع مختلفی از سنگ عقیق شجر وجود دارد با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارد و استخراج شده دارای ویژگی های ظاهری منحصر به فردی می‌باشند که محبوب ترین آنها عبارتند از : عقیق شجر دریایی، عقیق شجر برفی، عقیق شجر قائن، عقیق شجر قرمز، عقیق شجر یمنی و عقیق شجر فردوس که در ادامه ویژگی هر یک از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

ویژگی عقیق شجر و بررسی انواع مختلف آن

با توجه به اینکه انواع مختلفی از سنگ‌های جواهری قیمتی وجود دارد، سنگ عقیق و شجر نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای مدل‌های متنوع با طرح و نقش‌های خاص و زیبا می‌باشد که هر کدام جذابیت منحصر به فردی دارند. در حالت کلی‌تر، دسته بندی انواع عقیق شجر با توجه به معادن عقیق شجر و ویژگی‌های ظاهری آن ها صورت می‌گیرد.
به عنوان مثال عقیق یمن شجر، عقیق شجر خراسان، عقیق شجر هندی یا عقیق شجر قم اشاره به معادن این نگین دارد و از نظر خواص تفاوت چندانی باهم ندارند.
اگر از بهترین عقیق شجر و محبوب‌ترین آن بپرسید می‌توان به عقیق شجر قائنات  اشاره کرد. همانطور که از نامش پیداست معدن عقیق شجر قائن در این شهر قرار دارد و اغلب به رنگ سفید یا شیری بوده که طرح‌های فوق العاده زیبا و طبیعی با رگه‌های سیاه یا قهوه ای روی آن نقش بسته که زیبایی بی‌نظیری به آن بخشیده است.
انواع دیگری از نگین عقیق شجر در طبیعت یافت می‌شود که با توجه به نحوه شکل‌گیری نقش و نگارهای آنها لغب‌های مختلفی به خود اختصاص داده اند. مثلا علت نام‌گذاری عقیق شجر پاییزی، نمایان بودن طبیعت زیبای پاییز درون سنگ بوده که جلوه‌ای چشم نواز دارد.
همینطور عقیق شجر خزه ای که نقوشی شبیه خزه‌های سبز و خوش‌رنگ روی آن شکل گرفته و آن را تبدیل به اثر هنری زیبا کرده است.  عقیق شجر بهاره و عقیق شجر یخی نیز به دلیل نمایان شدن طبیعت چشم‌نواز بهار و زمستان روی سنگ، به این اسامی معروف هستند که تمامی این زیبایی‌ها و طرح‌های خارق العاده سنگ‌های عقیق شجر، عظمت خداوند و قدرت پروردگار در آفرینش جهان هستی و زیبایی بی همتای طبیعت را به رخ می‌کشد.

فواید عقیق شجر و تاثیرات آن بر روح و جسم

حتما شما هم شنیده‌اید که از دیرباز سنگ عقیق اصلی، سنگی مقدس در میان مردم شناخته شده و همواره در رویدادهای مهم به عنوان حامی و کمک کننده استفاده شده است. عقیق شجر نیز به عنوان زیرمجموعه ای از انواع سنگ عقیق، دارای خواص بی‌نظیری می‌باشد. سنگ عقیق شجر اصل علاوه بر اینکه دارای ظاهری زیبا و چشم نواز می‌باشد، تاثیرات بسیار مثبت و نقش موثری در سلامتی جسم و روح انسان میگذارد که در ادامه با هم مرور می‌کنیم.
عقیق شجر خواص فوق العاده ای در تامین سلامتی جسم و بدن دارد به طوریکه در رفع و بهبودی بسیاری از درد‌ها و بیماری ها موثر واقع می‌شود. اگر شما هم همواره از درد گردن یا آرتروز رنج می‌برید می‌توانید از خاصیت عقیق شجر برای بهبود دردهای جسمانی مزمن استفاده نمایید.
عقیق شجر با دارا بودن انرژی بالایی که دارد ، نقش بسزایی در تقویت هاله شما دارد و سبب بهبود احساسات منفی و غلبه بر آن‌ها می‌شود. از دیگر فواید عقیق شجر افزایش اعتماد به نفس و تقویت شهامت بوده و کمک شایانی به درک کردن احساسات و خودشناسی می‌کند.
همچنین خواص سنگ شجر سبب ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای سوم “شبکه عصبی زیر معده” و چاکرای پنجم “گلو یا حلق” می شود و متعادل کنندهاحساسات و شفای قلب است.
این سنگ نماد ثروت، شادی و طول عمر می باشد و سبب جذب فراوانی در زمینه های مختلف می‌شود.

نحوه تشخیص عقیق شجر اصل

هنگام خرید عقیق شجر باید نکاتی توجه کرد و ممکن است با سوالات متخلفی مواجه شوید. سوالاتی نظیر نحوه تشخیص عقیق شجر اصل و شناخت عقیق شجر تقلبی .
نکته مهم و حائز اهمیت که در اولین قدم می‌بایست به آن توجه کرد، اصالت گوهر است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری برخی افراد سودجو توسط دستگاه لیزر اقدام به ایجاد طرح‌های مصنوعی روی سنگ عقیق کرده و تحت عنوان عقیق شجر به فروش می‌رسانند.
اما نگران نباشید، روش‌های مختلفی جهت تشخیص عقیق شجر اصل وجود دارد که معتبرترین آنها مراجعه به مراکز گوهرشناسی و درخواست بررسی سنگ توسط افراد متخصص می‌باشد. بهترین راه برای خرید عقیق شجر اصل ، مراجعه به مراکز و فروشگاه‌های معتبر همچون جواهربازار بوده که راه حل منطقی و سبب اطمینان خاطر می‌شود.
با این حال روش‌هایی جهت تشخیص عقیق شجر مصنوعی از طبیعی ذکر شده که دانستن آنها خالی از لطف نیست. نکته اول درجه سختی عقیق می‌باشد که نسبت به عقیق تلقبی بیشتر بوده و اگر با جسم تیز روی سطح نگین خط بیاندازیم خواهیم دید که اتفاقی برای نگین نمی‌افتد.
دومین مورد اینکه وزن عقیق شجری اصل به مراتب بیشتر از عقیق شجر تقلبی بوده و می‌توان از این نکته جهت تشخیص نسبی استفاده کرد.
خواص تسبیح عقیق شجر فوق‌العاده جذاب و خاص بوده و تنوع بالای تسبیح عقیق شجر را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

قیمت عقیق شجر اصل

قیمت عقیق شجر به عوامل مختلفی از جمله سایز و اندازه، وزن نگین و نقوش موجود روی نگین بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت عقیق شجر، نوع شکل‌گیری طرح و نقش‌های نگین می‌باشد. هر چه این نقش‌ها واضح‌تر و زیباتر به نظر برسد از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود. از محبوب‌ترین طرح‌های عقیق شجر که طرفداران زیادی دارد می‌توان به عقیق شجر تک درخت اشاره کرد.همچنین نگین‌هایی که دارای طرح منظره های زیبا و رنگ‌های خاص و کمیاب هستند و از وضوح بالایی برخوردارند به مراتب قیمت بیشتری خواهند داشت.
لازم به ذکر است که عقیق شجر جواهربازار با شرط اصالت گوهر و تضمین قیمت، زیباترین‌ نگین‌‌ها را گلچین کرده و با قیمتی منصفانه در اختیار مشتریان گرامی قرار داده است.
همچنین می‌توانید در صورت تمایل از انواع گردنبند عقیق شجر در جواهربازار دیدن نموده و به عنوان هدیه‌ای خاص و بی‌نظیر برای عزیزان خود در نظر بگیرید.
کلمات کلیدی :
تمام محصولات با نگین عقیق شجر

  خواص سنگ شجر (نظرات مشتریان)

  آواتار
  قاسمی (بوشهر / سعدآباد)
  1402/10/11
  این نگین جادوییه انگار- خیلی زیبا و محو کننده است
  آواتار
  فرهادی (خوزستان / سوسنگرد)
  1402/10/2
  زیباست و شگفت انگیز سنگ عقیق شجر
  آواتار
  حلیمی (خوزستان / مسجد سلیمان)
  1402/10/1
  خیلی شگفت انگیزه نگین شجر
  آواتار
  کریمی زند (هرمزگان / بندر لنگه)
  1402/9/26
  طرحی که روز عقیق شجر هست واقعا قشنگه و این طبیعی بودنش خیلی خاصش میکنه
  آواتار
  مرادی (بوشهر / عالیشهر)
  1402/9/18
  عقیق شجر واقعا شگفت انگیز و زیباست
  آواتار
  غزاله میری (مازندران / پل سفید)
  1402/9/11
  من عاشق این نگینم.خیلی خوش طرح و نقشه
  آواتار
  مومنی (چهارمحال بختیاری / فرخ‌شهر)
  1402/9/10
  چه جالب خیلی ممنون بابت اطلاعات کاملی که در اختیار ما گذاشتید
  آواتار
  مهسا عالیان (اصفهان / سمیرم) خریدار این محصول
  1402/9/3
  من مدالی با این عقیق زیبا تهیه کردم و بسیار شیک و عالیست
  آواتار
  اکبر نورمحمدی (خوزستان / شادگان)
  1402/9/1
  واقعا نگین جذاب و سحر کننده ای هست
  آواتار
  الهه لهستانی (بوشهر / تنگستان)
  1402/8/30
  خیلی سنگ زیبا و جالبی هست به نظرم
  آواتار
  معصومه عزت پور (خراسان جنوبی / قائن)
  1402/8/28
  استاد طبیعت چه کررده.واقعا زیباست
  آواتار
  افسانه (ایلام / ملکشاهی)
  1402/8/26
  با این توضیحات دلم خواست تهیه کنم برای خودم
  آواتار
  خسرو محمدی (تهران / شریف آباد)
  1402/8/25
  انگار یک نفر نشسته این سنگ و نقاشی کرده.عالیه
  آواتار
  غلامی (اصفهان / هرند) خریدار این محصول
  1402/8/20
  من خودم از این نوع محصول خریداری کردم عالی بود
  آواتار
  عباس (فارس / داراب)
  1402/8/18
  عقیق شجر زیباترین عقیق هستش - واقعا دل آدم میره وقتی نگاهش میکنه
  آواتار
  امیرحسین (بوشهر / اهرم)
  1402/8/13
  خیلی ظاهر آرامبخش و خوشگلی داره
  آواتار
  سارا طبیبی (قم / جعفریه)
  1402/8/12
  واقعا نقوش ارامش بخشی روی این نگینه.حس یه جنگل مه الودو میده
  آواتار
  شبنم (اصفهان / جرقویه علیا)
  1402/1/26
  خواص سنگ عقیق شجر دریایی چیه؟ و اینکه چجوری میتونیم اصل بودنشو تشخیص بدیم ؟
  اصل بودن سنگها زیر نظر کارشناسها انجام میشه. خواص سنگ شجر هم در انواع متفات برابر است.
  آواتار
  ساحل آرام فر (تهران / فشم)
  1402/1/25
  من عاشق عقیق شجر هستم تنوع طرح های عقیق شجر در سایتتون خیلی بالاست برای همین همیشه خرید عقیق شجر را از سایت شما انجام میدم
  آواتار
  امیرعلی قاسمی (آذربایجان شرقی / بستان آباد)
  1402/1/24
  کاش مدال عقیق شجر طلا هم داشتید
  به نظرم با قاب طلا خیلی شیک میشد
  البته نقره های شما هم بسیار زیباست
  آواتار
  فاطمه نصرتی (اردبیل / کوثر)
  1402/1/23
  نمونه های انشگترهای عقیق کبود شجر دار در سایتتون خیلی زیبا و دلنشین بودند.
  آواتار
  بیتا سبحانی (سیستان و بلوچستان / راسک)
  1402/1/22
  ترجیح میدم خرید عقیق شجر را از سایت شما انجام بدم بدلیل تنوع بالای سایتتون
  آواتار
  سارا عسگری (چهارمحال بختیاری / کوهرنگ)
  1402/1/21
  عقیق شجر سرخ یمنی از نظر ظاهری و خواص چه تفاوتی داره؟
  تمامی عقیق ها دارای خواص یکسانی هستند تفاوت آنها از نظر شکل ظاهری نظیر نحوه تشکیل شجر و نقوش روی سنگ می‌باشد.
  آواتار
  مهمان (یزد / مهریز)
  1402/1/20
  نمونه های عقیق شجر بهاره زیبا و دلنشین هستند
  گردن آویزی با این سنگ جلوه ای باشکوه دارد.
  آواتار
  مهمان (مازندران / نوشهر)
  1402/1/19
  سلام
  عقیق خزه ای و شجر از نظر ظاهری باهم یکی هستند یا فرق دارند
  گونه ای از انواع عقیق شجر به نام عقیق شجر خزه‌ای شناخته شده است در واقع هر دوی این اسامی یک نوع عقیق هستند.
  آواتار
  کیمیا رستم زاده (فارس / اشکنان) خریدار این محصول
  1402/1/18
  عقیق شجر قیمت مناسب فقط تو سایت جواهربازار پیدا میشه
  کیفیت درجه یک و شیک بودن محصولاتتون همیشه زبان زد بوده
  رضایت شما باعث افتخار ماست سرکار خانم.
  آواتار
  محمود عیدگاهی (خوزستان / حمیدیه)
  1402/1/17
  عقیق شجر سبز خیلی شگفت انگیزه اما خیلی سخت گیر میاد .
  آواتار
  امیرحسین ملکوتی (اصفهان / نایین)
  1402/1/16
  عقیق شجر ایرانی بهترین نوع عقیق شجر است .ایران با صفای ما منبع تمام زیبایی هاست.
  آواتار
  افتخاری (اصفهان / فریدن)
  1402/1/15
  سنگ عقیق اصلی یکی از اصیل ترین سنگهای طبیعت است .زیبایی فوق العاده ای داره مخصوصا اگه طرح های زیبای شجر هم قاطیش داشته باشه.
  آواتار
  مانی بیژن خواه (گلستان / رامیان)
  1402/1/14
  قیمت عقیق شجر یمنی نسبت به نمونه های دیگر خیلی بالاتر است
  ولی ارزشش را دارد
  محصول بسیار خاصی میشود
  آواتار
  پوپک نادری (آذربایجان غربی / پیرانشهر)
  1402/1/13
  از دوستم مدال عقیق شجر زیبا و خاصی هدیه گرفتم خیلی ازش پرسیدم که این جواهر فوق العاده رو از کجا اورده که بهم گفت از سایت جواهربازار خریده است.
  مبارکتان باشد به شادی استفاده کنید.
  آواتار
  هدی ذبیعی (کردستان / دهگلان)
  1402/1/12
  به نظر من سنگ عقیق شجر منظره زیبایی از طبیعت بکر و دست نخورده درون خودش داره که هر کدوم با نقش های خاصشون جذاب هستند.
  آواتار
  آصف نادری (گلستان / گالیکش)
  1402/1/11
  سلام وقت عالی بخیر. بنده سنگ عقیق راف شجر دارم مایل هستم با عقیق یمن تعویض کنم در صورت امکان پاسخ دهید.
  آواتار
  سامان دهنمکی (مرکزی / نیم‌ور)
  1402/1/10
  از سالها پیش نگین عقیق شجر کهنه ای نگه داشتم که متعلق به پدربزرگم بود الان میخوام برای نگینم رکابی تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون.
  سلام لطفا با شماره پشتیبانی 09155201768 جهت راهنمایی بیشتر در ارتباط باشید.
  آواتار
  صدیقه طاهری (تهران / حسن آباد)
  1402/1/9
  عقیق شجر زرد خوش رنگ دارم برای فروش خریدار هستید؟
  متاسفانه خرید انجام نمیشود.
  آواتار
  ساناز قمیشی (فارس / فیروز آباد)
  1402/1/8
  عقیق شجر برفی به صورت مدال خیلی شیک میشه
  آواتار
  حامد علیداد (خوزستان / امیدیه)
  1402/1/7
  عقیق شجر فروش دارم مایل به همکاری هستید؟
  متاسفانه خرید انجام نمی‌شود.
  آواتار
  زهرا سخایی (اردبیل / کوثر)
  1402/1/6
  دیدن این سنگهای بی نظیر و زیبایی خداوند بسیار دلچسب و لذت بخش است.
  آواتار
  غلام علی (سیستان و بلوچستان / راسک)
  1402/1/5
  از سنگ عقیق شجر تسبیح های خیلی زیبایی دارین ادم لذت میبره دست میگیره
  آواتار
  مرضیه بهبهانی (فارس / کوه‌چنار) خریدار این محصول
  1402/1/4
  تسبیح عقیق شجر خیلیی بی نظیر و عالی بود خیلی زیاد دوستش دارم
  آواتار
  مهدی بابایی (لرستان / الشتر)
  1402/1/3
  از خواص عقیق شجر پاییزی شنیده بودم. خواهشمندم نگینی به صورت مدال برای بنده طراحی کنید.
  در خصوص درخواست ساخت مدال با شماره پشتیبانی 09155201768 در ارتباط باشید.
  آواتار
  سارا میری (قزوین / بیدستان)
  1402/1/2
  قدرت پروردگار را بنازم با این زیبایی که آفریده...
  آواتار
  پارسا حمدی (خوزستان / هندیجان) خریدار این محصول
  1402/1/1
  سلام بنده انگشتری با نگین عقیق شجر قدیمی دارم که مدتها پیش از سایت شما خریداری کردم.
  سوالم این است که امکان تئویض نگین وجود دارد یا خیر
  سلام. بله اگر انگشتر را از مجموعه جواهربازار خریداری کردید می‌توانید مجدد ارسال نموده و نگین انگشتر را جایگزین نمایید.
  آواتار
  امیرعلی قادری (قزوین / محمدیه)
  1401/12/29
  چه زیبا هستند همه این سنگ های طبیعی که خداوند خلق کرده
  هر کدوم یه شکل و رنگی دارن که در نوع خودشون منحصر به فردن
  آواتار
  هدیه باصفا (آذربایجان شرقی / جلفا)
  1401/12/28
  عقیق سفید شجر دار که به صورت مدال باشه لطفا برام نمونه ارسال کنید ممنون میشم
  از طریق لینک زیر نمونه های موجود را مشاهده نمایید.


  https://www.javaherbazar.com/advSearch/مدال-عقیق-شجر-سفید/
  آواتار
  حمزه فضلی (مرکزی / اراک)
  1401/12/27
  خیلی دنبال عقیق شجر رنگی میگردم امیدوار بودم بتونم اینجا پیدا کنم
  آواتار
  ابوالفضل کاردان (تهران / اندیشه)
  1401/12/26
  به نظرم خواص عقیق شجر یمنی باید بیشتر باشه چون هم از خاصیت عقیق شجر میشه بهره گرفت هم عقیق یمنی که بهتری نوع عقیق است. خدا قوت
  آواتار
  تبسم بنی اسدی (کرمانشاه / گیلان غرب)
  1401/12/25
  لطفا از عقیق سنگ شجر دستبند هم در سایت قرار دهید مشتاقانه منتظرم این محصول را اضافه کنید.سپاس
  آواتار
  مهدی دانشجو (فارس / اشکنان)
  1401/12/24
  عقیق سرخ شجر بسیار کمیابه امیدوارم در جواهربازار بتوانم پیدا کنم
  آواتار
  باقر بیگی (تهران / لواسان)
  1401/12/23
  تحسین برانگیز ترین سنگی که به عمرم دیدم سنگ عقیق شجر طبیعی هس
  آواتار
  ارش بیعانی (اصفهان / نجف آباد)
  1401/12/22
  چند سال پیش انگشتر عقیق شجر فاخر از سایت جواهربازار خریدم و تاحالا مثلش رو در هیچ سایتی ندیدم الحق که تک هستید.
  آواتار
  هادی خردمند (چهارمحال بختیاری / سامان) خریدار این محصول
  1401/12/21
  انگشتر عقیق شجر کبود به دستم رسید با اینکه یکم طول کشید اما واقعا راضی بودم
  آواتار
  هانیه مسلمی (بوشهر / آبپخش)
  1401/12/20
  چقدر هنرمندانه عکس عقیق شجر ها رو گرفتین بسیار لذت بخش هستن
  آواتار
  هستی تقویان (مرکزی / شازند)
  1401/12/19
  تسبیح عقیق شجر دودی چه مدلایی موجوده؟
  از طریق لینک زیر میتوانید نمونه های تسبیح عقیق شجر را مشاهده نمایید.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/تسبیح-عقیق-شجر/
  آواتار
  مرتضی فرهمند (سیستان و بلوچستان / فنوج)
  1401/12/18
  خواص سنگ عقیق شجر پاییزی با بهاری چه فرقی میکنه
  از نظر خواص فرقی ندارد.
  از لحاظ شکل ظاهری شجر ها و نقش و نگارهای روی سنگ و معدن تفاوت دارند.
  آواتار
  حانیه عبدالمالکی (هرمزگان / تنب بزرگ)
  1401/12/17
  مدال عقیق شجر قیمت چند است؟
  مدلهای متنوعی با قیمت های متفاوت موجود داریم از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.
  آواتار
  هدیه البرزی (گلستان / گالیکش)
  1401/12/16
  عقیق شجر زیرکوه خیلی قشنگ و خاصه لطفا شارژ بشود.
  آواتار
  مهمان (اصفهان / خوراسگان)
  1401/12/15
  عقیق شجر دریایی چیست از لحاظ خواصی فرق داره؟
  در واقع یکی از انواع سنگ شجر، سنگ شجر دریایی یا همان خزه ای می‌باشد.
  آواتار
  کمال محجوبی (اصفهان / خوانسار)
  1401/12/14
  عقیق شجر به انگلیسی سرچ کردم و چندین مقاله خارجی دربارش بسیار جالب توجه بود.
  آواتار
  جمال تبریزی (هرمزگان / پارسیان)
  1401/12/13
  سنگ عقیق راف شجر کی میارین خیلی دنبالشم
  آواتار
  محمد رستم زاده (خوزستان / آغاجاری) خریدار این محصول
  1401/12/12
  انگشتر عقیق شجر خاص و چشم نوازم به دستم رسید عااااالی و بی نظیر هست
  آواتار
  مسعود نخعی (کردستان / دیواندره)
  1401/12/11
  سنگ عقیق شجر دریایی به نظر من از عجایب دنیا هست
  آواتار
  فروزان بخشی (مازندران / پل سفید)
  1401/12/10
  خواص عقیق های شجر با هم فرقی دارند؟ مثلا خواص عقیق شجر بهاری با خواص عقیق شجر دریایی فرق میکنه؟
  خیر سنگ‌های عقیق شجر از نظر خواص باهم تفاوتی ندارند و تنها از لحاظ نقش و نگار و ظاهر به دسته های مختلف تقسیم می‌شوند.
  آواتار
  سعید پیرایش (کرمان / قلعه گنج) خریدار این محصول
  1401/12/9
  انگشتر عقیق شجر سوسنی سفارش دادم بی صبرانه منتظرم برسه
  آواتار
  مریم بخشنده (خراسان رضوی / شاندیز)
  1401/12/8
  وااای عقیق شجر نگین فوق العاده جذابیه ینی واقعا خدا چی آفریده...
  آواتار
  شاهین مستوفی (اردبیل / خلخال)
  1401/12/7
  درباره خواص عقیق شجر قائن مطالبی جذابی نوشتید
  آواتار
  احمد سمیعی (چهارمحال بختیاری / شلمزار)
  1401/12/6
  عقیق زرد شجر دار ندیدم بین کارهاتون امکانش هست موجود بشه
  در صورت امکان حتما.
  آواتار
  بحجت یعقوبی (مازندران / رویان)
  1401/12/5
  افرین به این میگن یه مقاله جذاب و پر از رمز و راز خلقت...
  آواتار
  بابک اکبرزاده (اصفهان / شهرضا)
  1401/12/4
  خیلی زمان پیشا انشگتر عقیق شجر درختی خریده بودم واقعا هم شبیه درخت بود ادم حیرت میکنه اینهمه زیبایی را میبینه
  آواتار
  فاضل بابایی (گلستان / گنبد کاووس) خریدار این محصول
  1401/12/3
  من یه انگشتر عقیق شجر از سایت سفارش دادم اصلا از دیدنش سیر نمیشم بس که زیباست.
  آواتار
  سیما حمیدی (تهران / شهریار)
  1401/12/2
  عقیق شجر ایرانی فوق العاده زیبا و چشم نوازه بهترین نوع عقیق شجرو کشور عزیزمون داره
  آواتار
  محمود رفاهی (کرمانشاه / کنگاور)
  1401/12/1
  سنگ عقیق شجر منظره طبیعی و فوق العاده ای در دل خودش نهفته داره که نشون میده چقدررر طبیعت زیبا و بی نقصه
  آواتار
  جواد خراسانی (ایلام / دره شهر)
  1401/11/30
  چندین سال پیش عقیق راف شجر رو از نزدیک دیدم فوق العاده شگفت انگیز و حیرت آور بود.
  آواتار
  محمدرضا دانشور (تهران / آبعلی)
  1401/11/29
  ایا عقیق شجر رشد میکند؟ خیلی این موضوع را شنیدم میخواستم بدونم حقیقت دارد ؟
  در واقع نقش‌های روی سنگ عقیق شجر رشد نمی‌کنند اما برخی اعتقاد دارند ممکن است در طی سالیان مختلف این نقوش جا به جایی داشته باشند.
  آواتار
  عسگری راد (هرمزگان / انگهران)
  1401/11/28
  عقیق خزه ای و شجر یکی از زیباترین سنگ های موجود در طبیعتن فوق العاده ست
  آواتار
  رستم زاده (خراسان جنوبی / فردوس) خریدار این محصول
  1401/11/27
  من از سنگ عقیق شجر تسبیح برای مادرم خریدم هر وقت باهاش ذکر میگن خیلی حس خوبی بهشون دست میده و محو زیباییش میشن
  آواتار
  محسن رشیدی (فارس / ممسنی)
  1401/11/26
  این یعنی یه تقویتی با حال
  آواتار
  چکاوک (ایلام / شیروان چرداول) خریدار این محصول
  1399/1/15
  من چند وقت پیش نگین عقیق سفید شجر دار ازتون خریدم الان دلم میخواد به مدال تبدیلش کنم . شما میتونید برام انجام بدین؟
  دوست عزیز لطفا از طریق تلفن های پشتیبانی یا نرم افزار ایتا و سروش در ارتباط باشید تا همکارانم راهنمایی کنند.
  آواتار
  حمیدرضا لطفی (ایلام / ایلام)
  1399/1/14
  سلام و درود بنده تعداد زیادی عقیق شجر کلکسیونی دارم مایل به خرید هستید؟
  در این مورد با شماره تلفن پشتیبانی 09155201868 تماس بگیرید.
  آواتار
  کیمیا مقانلو (تهران / چهار دانگه) خریدار این محصول
  1399/1/13
  پلاک عقیق شجر بهاری خریدم خیلی خیلی زیباست یه هدیه بی نظیر از سمت طبیعت است ممنون از جواهربازار
  مبارکتون باشه سرکار خانم مقانلو انشالله از خرید خود لذت ببرید.
  آواتار
  کارن قیصری (آذربایجان شرقی / بستان آباد)
  1399/1/12
  عقیق سبز شجر دار خیلی کمیابه خیلی وقته که دنبالش هستم امیدوارم مجموعه جواهربازار موجود کند.
  آواتار
  یگانه موسوی (هرمزگان / بشاگرد)
  1399/1/11
  داخل سایت یه مدال دیدم با سنگ عقیق شجر بسیار زیبا که واقعا حیرت انگیز بود از دیدنش سیر نمیشم
  آواتار
  رستمی (تهران / شریف آباد)
  1399/1/10
  سلام جناب استاد وقت بخیر .تسبیح عقیق شجر موجود هست؟
  سلام روز بخیر بله از طریق لینک زیر می‌توانید نمونه‌های موجود را مشاهده نمایید.

  https://www.javaherbazar.com/advSearch/تسبیح-عقیق-شجر/
  آواتار
  سامان صفری (تهران / فیروزکوه)
  1399/1/9
  هر چی به زیبایی سنگ شجر خیره میشم از نگاه کردن به طرح و نقشش سیر نمیشم .اینکه چقدر طبیعی تشکیل شده و کار خداست حیرت انگیزه
  آواتار
  مهدی طاهری (فارس / مرودشت)
  1399/1/8
  سنگ عقیق کبود شجر زیبایی چشم گیری داره خیلی بی نظیره
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1399/1/7
  واقعا یکی از زیباترین عقیق ها
  همین عقیق شجره قاب طبیعت در عقیق .سپاس از این مقاله ی زیبا
  آواتار
  ع رامندی (قزوین / بوئین زهرا)
  1397/1/14
  چه خلقت با ارزش و زیباییست و چه نقش جذابی دارد.
  آواتار
  ضیاء
  1396/9/2
  برای چه افراد خوب است انکشتر شجر به رنگ سفید
  آواتار
  نیما آرمانیان (اصفهان / اصفهان)
  1395/12/24
  خیلی مطلب مفیدی بود با تشکر از مدیریت عالیه جواهر بازار
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1395/11/12
  بسیار مقاله چالب و زیبایی بود . همچنین عقیق شجر یکی از شگفتی های طبیعی
  وبسیار زیبا
  آواتار
  مهمان
  1395/7/11
  عکسها و مطالب بسیار جذاب و مفید بودند و عالی
  آواتار
  علی دلجو (تهران / تهران)
  1395/5/13
  با سلام و تشکر بابت اینکه این موضوع و مطالب جالب و خواندنی رو در سایت قرار میدین.واقعا عالی هستند.ممنون
  آواتار
  جاوید نادرپور
  1395/5/7
  باسلام و عرض ادب.مطلب جالب و مفیدی رو در رابطه با شجر مطرح کردید.از زحمات شما سپاسگذارم.