جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

انواع مختلف بند ساعت

بازدید : 13٫790
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

انواع مختلف بند ساعتیکی از اجزای مهم در هر ساعت مچی، بند آن است. در حال حاضر بندهای مختلف در بازار عبارتند از : بند‌های چرمی، پلاستیکی(رابر) و فلزی.
بندهای چرمی برای ساعت‌های مچی :
loadingImage...
بهترین نوع چرم برای بند‌های ساعت، چرم طبیعی است. البته لازم به ذکر بوده تنها لایه نازک رویه و قسمت زیرین بند ساعت، با چرم طبیعی کار می‌شود.
همچنین به خاطر داشته باشید ضخامت بند ساعت‌ها، دلیل بر کیفیت بالای آنها نمی باشد. چرا که معمولا از یک قسمت پلاستیکی برای افزایش ضخامت بند ساعت‌ها استفاده می‌شود.
بندهای پلاستیکی یا رابر برای ساعت‌های مچی :
loadingImage...
این نوع بندهای معمولا از پلاستیک ساخته شده و بسیار متنوع، رنگارنگ، شیک و ارزان می‌باشد .
این گزینه برای افرادی که حساسیت پوستی دارند، بهترین انتخاب است.
بندهای فلزی برای ساعت‌های مچی :
بند‌های فلزی ساعت مچی معمولا از فلزات طلا، نقره، تیتانیوم، برنج، استیل و روی ساخته می‌شود.
loadingImage...
1 - بند‌های استیل : معمولا از سه نوع استیل در ساخت بندهای ساعت استفاده می‌شود. هیچ یک از نمونه‌های بندهای استیل دچار زنگ زدگی نشده اما در میزان انعطاف پذیری و ایجاد حساسیت با یکدیگر متفاوت می‌باشند.
استیل 304 : از این نوع استیل معمولا در ساعت‌های ارزان قیمت و کپی استفاده می‌شود.
استیل L 316 : این نوع استیل تنها در دو یا سه کشور تولید شده که معمولا ضد حساسیت هستند. استیل L 316 دیر تر از نمونه 304 خورده شده و در ساعت‌های معروف و محبوب دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.
استیل 904 : این نوع استیل تنها در ساعت‌های برند luxury مورد استفاده قرار گرفته و در مقایسه با سایر نمونه‌های استیل از مقاومت، زیبایی و براقی بیشتری برخوردار می‌باشد.
loadingImage...
2- برنج : استفاده از این فلز در سال‌های گذشته متداول تر بوده است. بند‌های ساعت برنجی در طی زمان استفاده ، بر اثر عرق دست، دچار خوردگی می‌شوند اما در عین حال از بند‌های ساعت فلز روی مناسب تر و بهتر هستند.
loadingImage...
3- تیتانیوم : فلزهای تیتانیوم معمولا دارای رنگ خاکستری هستند و دچار خوردگی نمی شوند. همچنین این بند‌ها سبک و ضد حساسیت می‌باشند.
loadingImage...
4 - روی : از این فلز در ساخت قاب و بند ساعت‌های ارزان قیمت استفاده می‌شود. فلز روی معمولا نرم است که بر اثر استفاده دچار خوردگی شده و آبکاری آن چندان ماندگار نخواهد بود.
loadingImage...
5 - نقره : از فلز نقره به ندرت در ساخت ساعت استفاده شده و معمولا همراه با نگین‌های درخشنده به کار گرفته می‌شود.
loadingImage...
6 - طلا : از فلز طلا در ساعت‌های ارزشمند، همراه با نگین‌های برلیان و موتورهای گرانقیمت استفاده می‌شود.
کلمات کلیدی :