جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

طراحی جواهرات مروارید در دوران معاصر

بازدید : 3٫576
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

طراحی جواهرات مروارید در دوران معاصرتلاش برای ساخت مروارید توسط انسان به قرن‌های پیش باز می گردد. سرانجام چینایان باستان دریافتند با قرار دادن شئی در صدف می‌توان مروارید تولید کرد. میکی موتو در سال‌های 1954 میلادی اقدامات خود را جهت تولید مروارید‌های پرورشی آغاز نمود.
سرانجام مروارید‌های ساخت میکی موتو در دهه 1950 وارد بازار شد و بدین ترتیب آرزوی بانوان در خصوص استفاده از جواهرات مروارید، تحقق یافت.
امروز میکی موتو توانسته به دلیل کیفیت و طراحی خیره کننده محصولاتش، به شهرت برسد. تاکنون نیز پرچم این کارخانه در ناحیه ای از توکیو برافراشته مانده است.
تغییرات زیادی در نیمه دوم قرن بیستم از سوی طراحان جواهرات، به طرح‌های ارائه شده اعمال شد. همچنین در دهه‌های 1960 و 1970 طرح‌های جدید جواهرات توانستند روش و قواعد سنتی را شکسته و شاهکارهای خلاقانه ای را به نمایش بگذارند. در مقابل برخی از جواهرسازان مشهور به دنبال ایجاد ارتباطی بین طراحی مدرن و سنتی بودند.
در دهه 1980 نیز توجه بیشتر جواهرسازان از ارزش مروارید، به روی ایجاد سبک و طرح‌های جدید معطوف شده بود. در این دوران جواهرات مروارید با فلزات گوناگون و اغلب به صورت تخت ارائه می‌شد.
امروزه درجه زیبا شناسی در طراحی جواهرات مروارید بسیار زیاد شده و گوناگونی طرح‌های بسایر مورد توجه قرار گرفته است.
مرواریدهای طبیعی و پرورشی هنوز هم نقش مهمی در صنعت جواهرات ایفا کرده و مورد توجه بانوان هستند.
این گوهر امروزه به عنوان نمادی از زن شناخته شده و درخور بسیاری از مراسم و مجالس می‌باشد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1395/6/10
  جذابیت مقالات یک طرف جذابیت این عکس های زیبایی زیورآلات و جواهراتم یک طرف