جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

معدن الماس دیاویک دوستدار محیط زیست

بازدید : 4٫601
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

معدن الماس دیاویک دوستدار محیط زیستدو مسئله مهمی که در دنیای جواهرات و سنگ‌های قیمتی حائز اهمیت بوده، در درجه اول زیبایی گوهر و اینکه خریدار مطمئن باشد، گوهر مورد نظر از معدنی به دست نیامده که به محیط زیستش آسیب رسانده باشد و یا اصطلاحا گوهر کثیفی نباشد.
اولین معدن الماس در کشور کانادا در سال 1990 کشف و مورد بهره برداری رسیده است.
با اکتشاف این معادن، کانادا استخراج سنگ‌های قیمتی در دنیا گسترش داده و به مشتریان خود تضمین داد که کلیه سنگ‌ها دارای منشاء مطمئن و تضمین شده هستند.
تمامی معادن این کشور تحت قوانین استخراج معدن کانادا فعالیت می کنند. به صورتی که کلیه سنگ‌های استخراج شده، توسط لیزر شماره گذاری شده تا به خریداران اطمینان داده شود.
معدن الماس دیاویک در شمالی ترین نقطه کانادا، در سال 2003 مورد بهره برداری قرار گرفته و تا امروز حدود 8 میلیون قیراط الماس تولید کرده است.
در دسامبر سال میلادی گذشته الماسی با وزن 187. 7 قیراط از این معدن استخراج شد که Diavik Foxfire­ نام گرفت.
این گوهر تاکنون یکی از بزرگترین الماس‌های کشف شده در کانادا بوده که در حال حاضر پولیش داده شده و آماده استفاده در جواهرات می‌باشد.
برای رسیدن به معدن دیاویک می‌بایست حدود 600 کیلومتر مصافت را در یخ طی شود. همین امر سبب شده تا این معدن تنها توسط شرکت‌هایی با سرمایه گذاری مشترک، عملیاتی شود. همچنین راه این معدن در فصل زمستان تنها یک ماه قابل استفاده بوده و معمولا با فرا رسیدن فصل گرما راه دستیابی به آن مجدد تعمیر و بازگشایی می‌شود.
یکی از دلایلی که به الماس‌های این معدن عنوان ethical diamonds یا دوستدار طبیعت می گویند، آن است که معدن دیاویک با استفاده از توربین‌های بادی کار کرده و حدود 65 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از این راه تامین می‌سازد.
نکته جالب آنجاست که این معدن در وسط یک دریاچه قرار دارد. در سال 2000 بر اساس قراردادی بین دیاویک و بومیان این منطقه، معدن متعهد شده تا به حفاظت از دریاچه و آبزیان آن پرداخته و محیط زیست را حفظ کند. با گذشت 10 سال و با خالی شدن این مکان از الماس، معدن دیاویک متعهد خواهد بود هیچ آثاری از استخراج الماس در این مکان بر جای نگذارد. loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/8/22
  بسیار مطلب زیبا و خوبی بود و کاشکی می شد معدنداران کشور ما فکر زیست محیط هم می بودند
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1395/6/10
  بسیار عالی عجب مطلبی . موجب خرسندی شد