جدیدترین محصولات
 1. خانه »
 2. کتابخانه »
 3. آموزشی »
 4. منطقه ای دارای الماس های عظیم

منطقه ای دارای الماس های عظیم

بازدید : 1٫562

1

منطقه ای دارای الماس‌های عظیم

هنگامی که خبر کشف و استخراج الماس‌های عظیم در تیتر اخبار بازگو می گردد، توجه بسیاری از افراد به آن سو معطوف می‌شود. این عمل شاید به دلیل علاقه افراد مختلف به این گوهر باشد.
به تازگی ریوتینتو واقع در لندن الماسی با کیفیت بسیار خوب و با وزن 187. 7 قیراط را استخراج کرده لازم به ذکر بوده این گوهر یکی از بزرگترین الماس‌هایی بوده که تا کنون در کانادا یافت شده است.
در چند هفته گذشته الماسی به نام کارو ای کی 6 (Karowe AK6) با وزن 1111 قیراط سرفصل کلیه اخبار مربوط به گوهر را به خود اختصاص داده بود. چرا که بعد از الماس کولینان با وزن 3106 قیراط در سال 1905، تا کنون الماس با این وزن یافت نشده بود.
این امر الماس کارو 6 را به دومین الماس بزرگ در دنیا معرفی کرد.
این گوهر همانند الماس کولینان ازدرجه IIA برخوردار است. این رتبه بیانگر رنگ سفیدی است که دلیل شفافیت و خلوص این گوهر به چشم می‌خورد.
الماس کارو در معدنی به نام کارو کشف شده است. این معدن در منطقه ای بوتسووانا قرار گرفته که به شرکت لوکالا کانادا تعلق دارد.
این الماس با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و با کمترین احتمال شکستند از دل زمین استخراج شده است.
منطقه بوتسووانا به عنوان نقطه ای شناخته شده که پتانسیل تولید الماس‌های یا کیفیت و عظیم را دارد. در گذشته نیز دو الماس هر کدام با وزن 200 قیراط در این معدن استخراج شده است. منطقه ای دارای الماس‌های عظیممنطقه ای دارای الماس‌های عظیممنطقه ای دارای الماس‌های عظیم

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/9/30
  '8:36
  الماسها تراش نخوردش خیلی قشنگه چه برسد وقتی که تراش بخوره
آشنایی با مروارید خلیج فارس

آشنایی با مروارید خلیج فارس

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر از پیش با مروارید خلیج فارس آشنا کنیم : در گذشته تنها سواحل دریای آب گرم بودن که به عنوان مرکز صید مروارید [...]

بیشتر بخوانید »
پادکست سنگ دُرنجف

پادکست سنگ دُرنجف

در نجف سنگی صاف و شفاف همانند شیشه است و از خانواده ی سنگ‌های کوارتز می‌باشد.

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE