جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا

بازدید : 5٫408
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا

بخش زیادی از رسوبات یاقوت کبود در مونتانا از معدنی به نام صخره‌های یونانی یافت می‌شود.
در طول سال‌های 1890 تا 1930 حدود 65 تن یاقوت کبود از این منطقه استخراج شده و به یک کمپانی ساعت سازی در سوئیسی عرضه گردید. ( در اواخر دهه 1930 بشر به دانش ساخت یاقوت کبود مصنوعی دست پیدا کرد. )
این مناطق برای اولین بار در اواخر دهه 1800 میلادی و در طی اکتشافات طلا کشف شد. با گذشت 120 سال قسمت زیادی از این منطقه به صورت معدنی شخصی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
پس از استخراج و عرضه یاقوت کبود از این منطقه، این گوهر مورد توجه ساعت سازان قرار گرفت. loadingImage...
لذا از این گوهر از معادن محلی این منطقه استخراج شده و جای خود را در نزد جوهرسازان اهل فیلیپسبورگ باز کرد. فیلیپسبورگ نام اصلی ترین شهر در جزیره سنت مارتین می‌باشد.
صاحب فعلی این معدن در سال 2011 قسمت شمالی و در سال 2014 قسمت جنوبی این کوه‌ها را در اختیار گرفت و امروزه این کمپانی حدود 3 هزار جریب از این معادن تاریخی را خریداری کرده است.
لازم به ذکر است رسوبات یاقوت کبود در این منطقه و در زمان سیل، از بستر رودخانه نیز شناسایی می‌شود. loadingImage...
صاحبان معادن این منطقه موظف شده اند بعد از اینکه بهره برداری در این منطقه به اتمام رسید در آن مکان بذر کاشته و انجا را مجددا به فضای سبز تبدیل کنند.
یکی از بزرگترین گوهرهایی که در این منطقه یافت شده معادل 30 قیراط وزن داشته، البته سایر یاقوت‌های کبود استخراج شده از معدن صخره یونان در اندازه‌های حدود 2 میلی متر تا 2. 5 سانتی متر می‌باشد.
حدود 13 تا 15 درصد از یاقوت‌های کشف شده در این مناطق به رنگ طبیعی خود بوده و 8 تا 12 درصد نیز به رنگ فانتزی دیده می‌شوند. 

کلمات کلیدی :
  آواتار
  علی دلجو (تهران / تهران)
  1395/9/27
  چه یاقوت هایی! عین آبنبات میمونه.آدم دهنش آب میوفته