جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. سنگ قیمتی

حدید و عجایب آن (همه چیز در مورد سنگ حدید)

بازدید : 235٫519
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

حدید سنگی پرخاصیت که از نظر ائمه برای دفع شر و پیروزی علیه دشمن توصیه شده است.



حدید سنگی ارزشمند اما نسبتا ارزان قیمت است که روایات و احادیث بسیاری در باب خواص و آثار شگفت‌انگیز آن وجود دارد. مثلا در حدیثی از امام صادق (ع) آمده است که حدید هفت جلاله را از دشمنان خود پنهان کنید و به کسی ندهید مگر آن‌که شخص شعیه و فرد مطمئنی باشد .

سنگ حدید ، سنگی سیاه یا خاکستری رنگ است که با نام‌های هماتیت یا سنگ خون نیز شناخته می‌شود.

حدید از جمله کانی‌های فراوان و نسبتا ارزان قیمت از منابع سنگ آهن بوده در گذشته با نام‌های شبانگ یا خماهن شناخته می‌شده است. پودر این سنگ می‌تواند آب را رنگی کند و حتی در آثاری کشف شده از حدود 40 هزار سال پیش ، حاکی از آن است که مردمانی از این خاصیت هماتیت (حدید) برای نقاشی آثاری بر روی سنگ‌ها بهره می‌بردند.
حدید سنگی پرخاصیت که از نظر ائمه برای دفع شر و پیروزی علیه دشمن توصیه شده است.

حدید صینی به چه معناست ؟

حدید صینی همان حدید اصل می‌باشد و منظور از حدید صینی ، حدید چینی می‌باشد . در زبان عربی به علت نداشتن حرف (چ) از (ص) استفاده کرده و به مرور زمان حدید صینی در بین مردم باب شده است . 

نحوه نگهداری و شارژ سنگ حدید :

برای شارژ سنگ حدید ، توصیه می‌شود با آب شسته نشود و برای شارژ فقط در نمک خشک دریا قرار گیرد. (سنگ درمانی، شوفل برگر، ج1، ص 143)
در برخی منابع استفاده از نور خورشید برای شارژ سنگ حدید نیز مفید اعلام شده است .

سنگ حدید و تاثیر در چاکرا

عنصر اصلی سنگ حدید زمین و خاک است و بر روی چاکرای اول یعنی ریشه تاثیر می‌گذارد . 

حدید موجب ایجاد نیرو و انرژی در فرد می‌شود. اثر حیات بخش در بدن داشته و انرژی پنهان را به حرکت در می‌آورد . غلبه بر ضعف و مفید برای دوران نقاهت بعد از بیماری می‌باشد. سنگی پر خاصیت و ارزشمند در عین حال نسبتا ارزان قیمت .
تقویت چاکرای ریشه موجب حس رضایت بیشتر ، آرامش و صبوری می‌شود.

آثار و فواید حدید با حکاکی هفت جلاله

امام صادق (ع) : بد نمی دانم در دست کردن انگشتر حدید (با حکاکی هفت جلاله) را وقتی که به دیدن کسی رود که از او ترسد از اهل شر برای آنکه شر او ساکن می‌شود و انگشتر حدید شیاطین را دور می کند.
روی نگین سنگ حدید :
سطر اول اعوذ بجلال الله
سطر دوم اعوذ بکلمات الله
سطر سوم اعوذ برسول الله
زیر نگین :
سطر اول امنْت بالله و کتبه
سطر دوم انی واثق بالله و رسله
دور نگین :
اشْهد انْ لا اله الا الله مخْلصا

در کتاب التهذیب(6 ص37) ، آمده است که : هرکه را علت لقوه باشد عادت کند بیشتر به سنگ حدید نگاه کند ، شفا یابد و داشتن آن دفع جن می‌کند.

در حدیثی دیگر از امام صادق (ع) آمده است : دوست دارم هر مومن پنج انگشتر را در دست داشته باشد (حدید - فیروزه - عقیق - درنجف - یاقوت) {جامع الاخبار - ص134 }

به نقل از امام صادق (ع) آمده است که حدیدصینی هفت جلاله برای موارد زیر توصیه شده است :
 سهل شدن زایمان .
دفع شر دشمن .
دفع چشم زخم .
رویارویی و آسان شدن مشکلات.
فراری دادن اجنه و انسان‌های شرور و سرکش .
حفاظت از صاحبش در برابر انرژی منفی و شر و اذیت مردم.

همه چیز در مورد سنگ حدید با آیه‌ی رزق و روزی

در حلیه‌المتقین آمده است که برای رزق و روزی در جمعه‌ی اول ماه رمضان با رعایت یک‌سری آداب ذکر شده ، آیه‌ی زیر را بر روی حدید حکاکی کرده و همراه خود داشته باشید :
کعسلهون لا اه لا الاول بالله
لاالاءالا آلاوک یاالله
این ذکر موجب برکت ، افزایش رزق و فراوانی می‌شود .

خواص و آثار سنگ حدید با نقش انگشتر امام علی (ع)

در صفحه مکارم اخلاق صفحه 93 آمده است که امام علی (ع) در هنگام رویارویی با دشمن یا شرکت در جنگ ، انگشتری در دست داشتند از جنس حدید که روی سنگ آن ،آیات زیر حکاکی شده بود و معروف به انگشتر امام علی (ع) است . 
این ذکر برای رویارویی با دشمن ، دفع شر و بلا ، بخشیدن قدرت و آرامش به صاحبش ، دفع شیاطین و طلسم مفید است :
اعددت لکل هول لااله‌الاالله
و لکل کرب لاحول و لاقوه‌الابالله
و لکل مصیبه نازله حسبی‌الله
و لکل ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکل هم و غم فادح ماشاءالله
و لکل نعمه متجدده الحمدلله
ما بعلی‌بن‌ابی‌طالب من نعم فمن الله
برای حکاکی این ذکر می‌توانید نام خود و نام پدر را به هنگام خرید درج نمایید تا به نام خودتان حکاکی با آداب کامل از سمت حکاک‌های جواهربازار انجام شود.

خواص و فواید روحی روانی سنگ حدید

سنگ حدید سبب شهامت ، قدرت و استقامت است. سبب تقویت تمرکز و حافظه و فکر می‌باشد و مانع از جذب امواج منفی از دیگران است. این سنگ بزدلی و ترسویی را درمان می‌کند و باعث تقویت اعتماد به نفس است. جهت غلبه بر وسواس و اعتیاد هم مفید است. حدید ، اثر چشم بد و چشم زخم را از بین می‌برد.

آداب همراه داشتن حدید برای رفتن به توالت

طبق روایات دینی و علمی ؛ بهتر است حدید با آب در تماس نباشد و اگر حکاکی مذهبی داشته باشد ، بزای حفظ حرمت و ارزش معنوی ، از همراه داشتن آن برای توالت خودداری کنید . البته اگر سهوا همراه بردید یا مکانی بودید که امکان بیرون گذاشتن حدید حکاکی مذهبی نبود ، استثنا ایرادی ندارد .

همه چیز در مورد حدید و ستاره داوود

حکاکی ستاره داوود یکی از نقش‌های محبوب  و انرژی بخشی است که بر روی حدید انجام می‌شود . برای مطالعه بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید :

خواص و فواید درمانی سنگ حدید

در ترکیبات سنگ حدید مقادیر فراوانی آهن وجود دارد از این رو فقر آهن را در جریان خون فرد کاهش داده و آن را به حد متعادل می‌رساند، بنابراین در درمان کم خونی موثر است. همچنین این سنگ برای افرادی که احساس سرما و کمبود انرژی دارند مفید است بنابراین در فرد ایجاد انرژی می کند. از حدید به عنوان طلسمی علیه خونریزی یاد شده است.
از دیگر خواص سنگ حدید تقویت قلب ، تنظیم گردش خون و رفع انسداد رگ‌هاست . از خونریزی داخلی جلوگیری کرده و در تسکین دردهای آرتروز و انقباضات ماهیچه ای مفید است.

نحوه تشخیص سنگ حدید اصل

حدید سنگی ارزان قیمت بوده و بسیار  فراوان است . بنابراین همین امر ، تقلب در زمینه‌ی ارائه حدید تقلبی را کاهش داده است . اما در نظر داشته باشید برای اطمینان از اصل بودن سنگ نکاتی را با هم مرور می‌کنیم :
سنگ حدید نسبت نسبتا سنگین است و هنگامی که نگین یا تسبیح حدید را در دست می‌گیرید متوجه وزن آن نسبت به اندازه خواهید شد و تفاوت حدید نسبت به شیشه رنگی یا پلاستیک و ... مشخص می‌شود . سنگ حدید سختی بالایی دارد و می‌تواند روی شیشه خش ایجاد کند .
در نهایت مانند تمامی سنگ‌های معدنی ، حدید نیز توسط کارشناس خبره و باتجربه به راحتی قابل تشخیص است .

حدید و جذب آهنربا ؟

این باور که حدید باید آهنربا را جذب کند و این راهی برای تشخیص سنگ حدید است ، باوری کاملا نادرست و نامعتبر می‌باشد .

 بعضی از سنگ‌های حدید به علت داشتن خاصیت مغناطیسی جزئی ، آهنربا را جذب می‌کنند ولی درکل این خاصیت برای تمامی سنگ‌های حدید شامل نمی‌شود.

حدید نر و ماده

حدید نر و ماده ، اصطلاحی اشتباه می‌باشد و بدون منبع علمی یا مذهبی که هیچ اعتباری ندارد ! 

در بعضی باورها که به نادرست شکل گرفته است ، به حدیدهای براق و روشن‌تر حدید ماده و به سنگ‌های حدید مات و تیره‌تر حدید نر گفته می‌شود که البته هیچ پایه و اساسی ندارد و صرفا خرافات است .

قیمت حدید چقدر است؟

در حال حاضر تعداد 1٫966 محصول حدید در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات حدید از حدود 46٫000 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول حدید با قیمت 24٫900٫000 تومان به فروش می‌رسد.

نگین / سنگ حدید برای چه ماهی است؟

بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد حدید برای متولدین ماه‌های فروردین ، آبان ، دی و بهمن پیشنهاد شده است.
البته در نظر داشته باشید: اگر ماه تولد شما در لیست بالا نیست ، هیچ نکته‌ی منفی وجود نداشته و هیچ منعی برای استفاده از حدید برای متولدین ماه‌های دیگر وجود ندارد.
تاکید می‌کنیم: طالع بینی سنگ ماه تولد صرفا یک پیشنهاد برای استفاده از سنگ‌ها بوده و به معنای اجبار در انتخاب سنگ‌های قیمتی نیست!

دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت حدید اصل و خواص آن

درباره خواص حدید و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های حدید و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره حدید را بصورت صوتی گوش کنید:
کلمات کلیدی :
همه محصولات با نگین حدید

  استفاده از حدید (نظرات مشتریان)

  آواتار
  مهدی گلستانی (بوشهر / بوشهر)
  1402/8/11
  با سلام خدمت دست اندر کاران جواهر بازار ضمن خسته نباشید و تشکر از شما، الخصوص استادان و سازندگان محصولات فروشگاه و بچه های روابط عمومی اقا محصولات جواهر بازار علی رغم کیفیت و تضمین اصل بودن قیمت عالی هم داره.من تو این مدت کمک خرید چندین داشتم راضی بودم این مدال حدید که گرفتم خیلی راضی هستم چون قبلا مدال حدید داشتم چون مدال تو زنجیره و میفته رو سینه ارامش خاصی داره حالا شاید این حرف من زیاد مبنا علمی نداره ولی برا من این اتفاق میفته
  آواتار
  زینب فرمنش (کرمان / کرمان)
  1399/11/11
  سلام من این دستبند رو خریدم از شما زیباست و واقعا احساس آرامش دارم از وقتی دستم کردم
  آواتار
  مجید خدابخشی (تهران / ری)
  1399/6/7
  باسلام و درود
  ضمن سپاس از عزیزان جواهربازار
  من خریدهای زیادی از سایت شما داشتم همه خریدها با کیفیت و عالی و راصی کننده بوده از جمله چندین نگین حدید که خیلی دوستشون دارم هفت شرف، هفت جلاله ، عین علی ، چهارقل و مدال حدید وان یکاد
  یه دستبند چرم از سایت شما خریدم وسطش نگین هفت جلاله مستطیل شکل و هر طرف اون یه نگین شش ضلعی عین علی و هفت شرف قرار دادم خیلی جالب شده
  آواتار
  امین یخه پاک (خوزستان / اهواز)
  1398/1/8
  سنگ فوق العاده قوی هست
  آواتار
  خانم محمدی (تهران / شهریار)
  1397/9/4
  حدید ابهت خاصی داره مخصوصا تو انگشتر
  آواتار
  مهمان
  1397/7/28
  من حدید هفت جلاله رو دارم و امتحان پس داده
  واقعا شر رو دفع میکنه و در مواجه با اهل شر ، دست کردنش بسیار عالی هست.
  آواتار
  مهمان
  1397/7/28
  کلا بهتر هست به سنگ و نقره هیچ ماده ای بجز آب نزنید
  آواتار
  علیرضا
  1397/5/28
  ایا ابلیمو برای سنگ حدید ضرر دارد
  آواتار
  مهمان
  1396/9/27
  سلام خدمت جواهر بازار
  ممنون بابت خواص سنگهایی که ارائه میدید
  حدید سنگ پرخواص و زیبایی است
  آواتار
  شهسراب
  1396/9/18
  با سلام من امروز 4 نگین حدیدراکه خریده بودم دریافت کردم و خیلی خوشحالم ،واقعا هم قیمتهامنصفانه هستند هم کیفیت بالا فقط خدا کنه اشخاصی که اینها را حکاکی میکنند رعایت تمام اصول مربوطه را داشته باشند.(قبلا سوال کردم اطمینان دادندنسبت به حکاک ) به هر حال متشکرم از جواهربازار.
  آواتار
  مهتاب
  1396/5/13
  سلام وقت بخیر مطالب بسیار عالی بود سپاسگزارم فقط اینکه سوالی داشتم خواص سنگ حدید مشترکه باهر نوشته ای ک روی ان نوشته شده باشه باز باعث قوت قلب و دوری دشمن و . میباشد ؟من انگشتر ان را خریدم که نوشته روحی فداک یا بن الحسن.ایا باز این نوشته هم همون خواص درمانی را دارد

  بله خواص سنگ حدید مختص خود سنگ بوده با هر متن حکاکی که داشته باشد .

  آواتار
  ریحانه روشنفکر (سمنان / سمنان)
  1396/3/4
  خیلی مفید و جالب بود.ممنونم ازتون
  آواتار
  ریحانه روشنفکر (سمنان / سمنان)
  1396/2/15
  من هیچ اطلاعاتی درباره حدید نداشتم مرسی از شما
  آواتار
  حسن
  1396/1/19
  سلام من حدیدبا نوشته اللهم صلی علی محمد وآله محمد وعجل فرجهم دارم.آیا این هم خواص خوبی خواهد داشت
  آواتار
  علیرضا
  1396/1/10
  سلام خدمت دوستان خیلی عالی هستش
  آواتار
  سید عباس علوی (تهران / تهران)
  1395/12/3
  یکی از زیباترین سنگهای طبیعی حدید است که دارای خواص بیشاری میباشد و به نوعی یک حرز میباشد
  آواتار
  نیما آرمانیان (اصفهان / اصفهان)
  1395/12/3
  سنگ بسیار زیبایی است مخصوصا وقتی آیه شریفه آیت الکرسی بر روی آن حک شده باشد
  آواتار
  فاطمه سورانی
  1395/12/2
  سنگ حدید واقعا زیباو شگفت انگیزه من اون درخششو خیلی دوست دارم .سپاس از مقاله مفیدتون
  آواتار
  حسین نظردنیوی (تهران / تهران)
  1395/11/27
  چه جالب. نمیدونستم صینی همون چینی هست.
  آواتار
  حسین نظردنیوی (تهران / تهران)
  1395/11/27
  منم یه نگین حدید هفت جلاله از جواهربازار گرفتم و خیلی دوستش دارم. تماشا و داشتنش احساس خوبی داره.
  آواتار
  رضا ایمانی
  1395/11/7
  من انگشتر رو با نگین حدید از مشهد خریدم خیلی راضیم
  آواتار
  مهمان
  1395/10/24
  من خیلی وقته نگین حدید دارم که می خواستم انگشترش کنم ولی نمیشد امروز با خوندن این مقاله تبدیل به انگشتر میشه
  آواتار
  علی سقطی
  1395/10/20
  عالی هست قیمت یخورده بالاست
  آواتار
  مهمان
  1395/9/30
  مطلب اندک و مفیدی بود
  آواتار
  جاوید نادرپور (اصفهان / اصفهان)
  1395/7/5
  با عرض سلام ادب و احترام از درج مطالب مفید.در مورد سنگ حدید.سپاسگذارم.
  آواتار
  Reza
  1395/7/4
  ممنونم از اطلاعات پر محتواتون
  آواتار
  مجیدفایز
  1395/6/17
  متن عالی وآموزنده بود من از دوتا انگشتر حدید استفاده میکنم که یکی آیت الکرسی حک شده ودیگری سوره توحید.باتشکر
  آواتار
  مهمان
  1395/6/7
  سلام دنبال انکشترحدیدصینی بانکین اصلی ورکاب دلخواه
  آواتار
  قاسم عباسی
  1395/5/21
  خیلی ممنون ازاطلاعات خوب شما
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1395/4/23
  این مقاله خیلی جالب و و کامل و عالی بود حدید یکی از سنگ های باارزش و مفیدی برای استفادس
  آواتار
  عبدالسروش شهبازی (اصفهان / اصفهان)
  1395/4/15
  تشکر.مطالبتون خیلی خوب و علی رغم بسیارب از سایتها و فروشگاههای دیگر اینترنتی خالی از خرافه بود
  آواتار
  جاوید نادرپور (اصفهان / اصفهان)
  1395/4/15
  سلام .روز خوش پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر رو خدمت تمامی عزیزان جواهر بازار تبریک وتهنیت عرض میکنم.مطالب مفیدی رو در رابطه با سنگ حدید بیان فرمودید.سپاسگذارم.
  آواتار
  مهرآفرین حکیم (گیلان / لاهیجان)
  1395/4/15
  من همیشه برام سوال بود که واژه صینی به چه معناست. تشکر از مطالب مفیدتون.
  آواتار
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1395/4/8
  رنگ مشکی تو جواهرات همیشه شیک دیده میشه
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1395/4/3
  حدید یکی از سنگ مورد علاقه من است با درخشندگی چشم گیری که سنگ حدید داردهر ببنده ایی را خیره و متحیر خود میکند بخصوص سنگ حدید با دعای هفت جلاله یکی از بینظیرتریان جواهرات است با خواص بسیار
  آواتار
  خانم محمدی (تهران / شهریار)
  1395/3/25
  خیلی براق و چشم نوازه
  آواتار
  حسین نظردنیوی (تهران / تهران)
  1395/3/17
  خیلی سنگ زیباییه و وقتی در هوای سرد قرار میگیره یه خنکی مطبوعی داره و آدم دلش میخواد سنگش بزرگتر بود تا بیشتر این خنکی رو حس کنه.
  آواتار
  هاجر زیتونی (هرمزگان / بندر عباس)
  1395/3/17
  خیلی مطلی خوبی بود ممنون از جواهر بازار
  آواتار
  آقاسید هاشمی (آذربایجان شرقی / هریس)
  1395/3/8
  مطالب مفید و آموزنده ای بود.متشکریم
  آواتار
  مریم طهماسبی (تهران / تهران)
  1395/3/5
  میشه بفرمایید از محصولاتتون کدومیک خالصترینه؟ حدیدرومیگم . چون گفته بودید هرسنگی یه خلوصی داره

  دوست عزیز تمامی محصولات با نگین حدید ، از نوع حدید سینی (صینی) می باشند که بهترین نوع حدید محصوب می شود .

  آواتار
  مریم طهماسبی
  1395/3/5
  خواصش عالیه تعداد جواهراتشو زیاد کنید با همین سنگ اصل وخلوص بالا
  آواتار
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1395/3/3
  حدید نگین جذاب و پر خاصیتی هست . من عاشق برق آینه ایشم
  آواتار
  فرید
  1395/2/5
  سلام
  من به عنوان اولین خرید از جواهربازار ، انگشتر حدید گرفتم که بسیار از خریدم راضی هستم . انشگتر و سنگ از کیفیت خوبی برخوردار هست و من از حدید بسیار خوشم میاد ، جدا از خواص سنگ، جلوه ی بسیار خوبی هم داره.
  آواتار
  ایمان راد (خراسان رضوی / سبزوار)
  1394/10/2
  سلام من اخیرا از جواهر بازار دو عدد انگشتر کهربا خریده ام که از خرید خود رضایت دارم و به جناب نسترنی عزیز بابت گردآوری چنین مجموعه بی نظیر از جواهرات و داشتن نیروهای خبره در تمر جواهرات تبریک میگویم.تصمیم خرید حدید صینی دارم لطفا در این باره راهنماییم کنید

  از بابت رضایت شما بسیار خرسندیم . دوست عزیز بر روی لینک زیر کلیک کنید :

  محصولات با نگین حدید

  آواتار
  مهمان
  1394/8/10
  سلام.من ی دختر دو ساله دارم که وقتی *** میخوام بدونم تاثیر روی کاراییش داره؟

  سلام . خیر دوست عزیز مشکلی ندارد .

  آواتار
  مهمان
  1394/8/9
  درود
  خیلی عالیه شر اجنه و دشمنان رو دور کنه. عظمت خدارو شکر.
  آواتار
  فاطمه سورانی (تهران / تهران)
  1394/7/3
  سلام من عاشق سنگ حدید سینی منقش به حکاکی هفت جلاله هستم .واین سنگ بی اندازه زیبا و عالیست
  آواتار
  امین lمهرجو
  1394/6/22
  بسیار سنگ زیبایی است مثل ایینه برق میزند
  آواتار
  رضا
  1394/6/22
  درزندان ساواک عده ای از انقلابیون به حدید دست یافتند هرکس که به بازجویی و دادکاه میرفت تبرئه و ازاد میشد ودائم بین زندانیان دست به دست میشد این انکشتر هنوز هم موجوده
  آواتار
  مهمان
  1394/6/21
  باسلام شما میگید هفت جلاله ولی اینا شش جلاله بیشتر نیست پس هفتمیش کو

  طبق شرایط و آداب حکاکی 7جلاله : 3 آیه روی نگین ، 3 آیه پشت نگین و 1 آیه دور تا دور نگین حکاکی می شود .

  آواتار
  علی
  1394/5/4
  سلام من سنگ حدید میخوام چطور و از کجا اصلشو پیدا کنم؟

  لینک زیر را مشاهده نمایید :

  حدید

  آواتار
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1393/11/6
  مدالهای جدید حدید این سایت خیلی زیباند.
  آواتار
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1393/11/6
  علت نامگذاریش را خواندم خیلی جالب هست.
  آواتار
  سحر نوعی (گیلان / رشت)
  1393/11/6
  حدید سنگ دوست داشتنی هستش. ممنون خیلی مفید بود
  آواتار
  مهمان
  1393/11/1
  من یه حدید دارم ولی فکر نمی کردم این قدر خاصیت داشته باشد از شما تشکر میکنم
  آواتار
  علی سرابی (خراسان رضوی / مشهد)
  1393/9/17
  جدا چقدر جالبه وقتی ریشه لغات این همه اسرار رو بر ملا میکنن
  آواتار
  پریسا قطبی (کردستان / سنندج)
  1393/8/15
  تشکر از جواهر بازار عزیز تا حالا در مورد حدید چیزی نمیدونستم مطالب خوبی بود
  آواتار
  زارع (فارس / صفاشهر)
  1393/8/7
  چه اطلاعات خوبی تا الان نمیدونستم ممنون از جواهر بازار عزیز
  آواتار
  سارا صفری (تهران / تهران)
  1393/7/18
  ممنو جواهر بازار عزیز!. نوشته مفیدی بود.
  آواتار
  فاطمه حسینی (بوشهر / جم)
  1393/6/31
  هم این مطالب مفید و اموزنده بود هم سنگ حدید بسیار بسیار ارزشمند است
  آواتار
  فاطمه حسینی (بوشهر / جم)
  1393/6/31
  این سنگ یه داروخانه کامل میباشد خدایا به عظمتت شکر
  آواتار
  فاطمه ژاله نیا (خراسان شمالی / شیروان)
  1393/6/23
  هرچند به رنگ های تیره علاقه ای ندارم،ولی با این همه خاصیت حیفه این سنگو نداشته باشم.
  آواتار
  محمدتقی عمرانی (تهران / تهران)
  1393/5/22
  خیلی شکیل و رویاییست
  آواتار
  محمدتقی عمرانی (تهران / تهران)
  1393/5/22
  رنگ بسیار خاصی دارد
  آواتار
  سحر نوعی (گیلان / رشت)
  1393/4/23
  خیلی جالب و مفید بود .ممنون
  آواتار
  علی صادقی
  1393/4/14
  آیا اگراین سنگ خاصیت آهنربایی داشته باشد نشانه مرغوبیت آن است ؟

  سلام آقای صادقی عزیز.

  سوالات خود را می توانید در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید.

  آواتار
  علی صادقی (تهران / تهران)
  1393/4/6
  سنگ حدید بدلیل داشتن آهن برای آقایان مضرنیست ?میتوانند مدام دردست داشته باشند?

  آقای صادقی عزیز

  برای طرح سوالات خود می توانید به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.