جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. گوناگون

جواهرات کشور چین

بازدید : 14٫083
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

جواهرات کشور چینامروزه کشور چین به یکی از قدرتمند ترین و اصلی ترین قطب اقتصادی دنیا تبدیل شده تا جایی که عنوان قرن چین تیتر اصلی روزنامه نیویورک تایمز در سال 2004 بوده است.
این مطلب در مورد تجارت سنگ‌های قیمتی و جواهرات چین نیز صدق می کند. این کشور امروزه به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات لوکس همچون جواهرات شناخته شده و در سال 2010 نیز توانست عنوان دومین قدرت برتر اقتصادی بعد از ایالات متحده آمریکا، را به دست بیاورد.
تاریخچه تولید جواهرات در چین به حدود 3 سال پیش بازمیگردد. در آن زمان مردمان این منطقه از طلا و نقره در تزئینات خود استفاده می کردند.
بنا بر مدارک باستان شناسی، چینی‌ها در زمان نوسنگی نیز از سنگ جید جهت تزئین استفاده کرده و این مورد با گذشت زمان و پیشرفت در تولید فلزات گرانبها تکامل یافت.
این پیشرفت را امروزه در مقبره‌های سلسله شنگ به خوبی می‌توان مشاهده کرد. البته تولید و استفاده از اشیاء لوکس و زیورآلات در سلسله مینگ و کینگ به اوج خودش رسید.
شکل خاص و شفافیت سنگ نفریت معرف شخصیت و فرهنگ محافظه کارانه مردمان سرزمین چین بوده و به دلیل علاقه خاص چینی‌های به این سنگ معمولا در جواهرات و سنگ تراشی‌های خود از آن استفاده می کنند.
در طول تاریخ چین تولید کنندگان جواهرات به بازار تسلط داشتند. در آن زمان هنگامی که امپراتور دستور ساخت محصولی را می‌داد، این محصول نمی توانست در بازار به صورت شخصی داد و ستد شود. لذا اجرای این قانون به تدریج موجب کندی و تاخیر در تجارت جواهرات چین شد.
طراحی جواهرات جدید از فروپاشی سلسله کینگ و با شروع دوره یینلو (عمارت نقره ای) آغاز شده و تا تشکیل جمهوری خلق چین در سال 1949 ادامه داشته است.
با پیروزی انگلستان در جنگ با چین در سال 1840 تا 1842 زمینه گسترش و توسعه صنعت جواهرات مهیا شده و هم زمان با انقلاب صنعتی نیز پیشرفت غیر منتظره ای در صنعت جواهر سازی این منطقه صورت گرفت. loadingImage...loadingImage...loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  علی دلجو (تهران / تهران)
  1395/9/26
  من نمیدونم چین تو چه چیزی کار نکرده و معروفیتی نداره.تو همه چی یه سرکی کشیده.