جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

معرفی چندین نمونه از زیباترین جواهرات یاقوت کبود

بازدید : 8٫046
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

معرفی چندین نمونه از زیباترین جواهرات یاقوت کبودمجموعه جواهرات یاقوت کبود ملکه ماری آنتوانت
مجموعه جواهرات ملکه ماری متشکل از 8 قطعه جواهر ناب بوده که در آنها از 29 عدد یاقوت کبود استفاده شده است. لازم به ذکر است در این بین، 18 عدد ازاین گوهرها بیشتر از 20 قیراط وزن دارند.
مجموعه جواهرات ملکه ماری در طی انقلاب کبیر فرانسه ناپدید شده اما پس از مدتی مجددا به فرانسه بازگردانده شده و توسط ناپلئون خریداری گشت.
ناپلئون این مجموعه جواهر را به همسر خود امپراطوریس ژوزفین هدیه داده و بعد از مرگ امپراطوریس، این مجموعه به دختر وی ملکه هورتنس به ارث رسید.
این مجموعه جواهر یاقوت کبود بعد از چندین سال دست به دست شدن در بین خاندان امپراطوری فرانسه، در حال حاضر در خزانه پاریس نگهداری می‌شود.
لازم به ذکر است این جواهرات خیره کننده توسط 3 سلسله سلطنتی فرانسه (بوربون ، بوناپارت و اورلئان) استفاده می‌شد.
دیگر یاقوت‌های کبود مشهور
یکی از مشهورترین جواهرات یاقوت کبود گردنبندی بوده که تصویر آن در کتاب نقاشی مایکل وجود دارد. این جواهر شامل تعداد 108 عدد یاقوت کبود و الماس بوده که به ملکه ماریا کریستینا اسپانیا تعلق داشت.
این جواهر زیبا توسط شرکت کریستای در سال 1982 با قیمت 297 هزار دلار به حراج رسید.
در نمایشگاه سال 1862 لندن دو عدد یاقوت کبود به نمایش گذاشته شد. نمونه بزرگتر با وزن 252 قیراط و با به صورت بیضی، در سال 1840 تراشیده شده بود و گوهر دیگر نیز با وزن 165 قیراط و با رنگ زیبا تر بوده است.
بنا بر نظر استریتر گوهر کوچکتر یکی از بهترین و با کیفیت ترین یاقوت‌های کبود موجود در اروپا بوده و این گوهر از نظر کیفیت با یاقوتی که در مجموعه هوپ قرار گرفته، برابری می کند. loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  علی دلجو (تهران / تهران)
  1395/9/26
  وای وای.این سنگ هوش و از سر آدم میبره.واقعا آدمو جادو میکنه
  آواتار
  امیرعلی حسینخانی (تهران / تهران)
  1395/8/26
  این سنگ و رنگ خیلی آرامش میده