جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

فاکتورهای نوع و رنگ سنگ های قیمتی در ارزش آنها

بازدید : 3٫463
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

فاکتورهای نوع و رنگ سنگ های قیمتی در ارزش آنهاارزش گذاری گوهرهای مختلف بر اساس وزن آنها تعیین می‌شود، البته اغلب سنگ‌های قیمتی از این قائده مستثا بوده و به صورت قطعه ای به فروش می‌رسند.
قیمت گذاری هر قطعه از سنگ‌های قیمتی می‌تواند بسیار متفاوت باشد، تاجایی که این تفاوت گاها بین یک تا ده‌ها هزار دلار می‌باشد
البته فاکتورهای بسیاری برای قیمت گذاری سنگ‌ها قیمتی وجود داشته که عبارتند از نوع گوهر (Gem Variety)، رنگ (Color )، شفافیت (Clarity )، تراش و پولیش(Cut a n d Polish) ، اندازه (Size)، شکل (Shape)، بهبود کیفی (Treatment)، منشاء (Origin)، مد (Fashion) و زنجیره تامین و عرض (Supply Chain)
نوع گوهر : (Gem Variety)
برخی از گوهر‌های همچون الماس، یاقوت کبود ، یاقوت سرخ، زمرد، گارنت و . . . به واسطه کمیاب بودن، با قیمت بالا تری نسبت به بازار خرید و فروش شده و برخی از نمونه‌های دیگر همچون کوارتز به دلیل اینکه در بسیاری از مناطق دنیا یافت شده، قیمتشان نسبتا پایین تر می‌باشد.
البته نوع گوهر نیز یک قیمت کلی برای آن سنگ تعیین کرده و سایر ویژگی‌های آن، قیمت هر قیراط را به صورت نهایی مشخص می کنند.
رنگ (Color) :
رنگ سنگ‌های قیمتی یکی از مهمترین عوامل مهم در تعیین ارزش گوهر می‌باشد. البته رنگ ایده آل در سنگ‌های قیمتی مختلف متفاوت است. اما تا حد امکان رنگ سنگ‌ها می‌بایست قوی ، زنده و خالص باشند.
سنگ‌هایی که از رنگ‌های خیلی روشن و خیلی تیره بوده، کمتر از سنگ‌هایی که طیف رنگی متوسطی دارند، مورد توجه قرار می گیرند. loadingImage...loadingImage...
کلمات کلیدی :
  آواتار
  خانم محمدی (تهران / شهریار)
  1395/10/15
  خدا رو شکر که به لطف جواهر بازار گرامی اطلاعاتم درباره سنگها و جواهرات ، چند ده برابر شده
  ممنون از پرسنل زحمت کش و گرانقدر مجموعه جواهر بازار عزیز
  آواتار
  مهمان
  1395/9/9
  مثل همیشه اصلاعات مفید و عالی هستند
  منم طیف رنگیه متوسط دوست دارم
  دستتون درد نکنه