جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

زمرد Unguentarium – قسمت سوم

بازدید : 2٫353
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

سوالات و ابهامات موجود دراتباط با زمرد Unguentariumگلدان یا ظرف زمرد؟ اغلب وب سایت‌های مربوط به سنگ‌های قیمتی، به ظرفی زمردی به وزن 2205 قیراط ، در خزانه وین اتریش اشاره داشته اند.
بعد از پیگیری و جستجوهای انجام شده روشن شد این موضوع یک ارجاع اشتباه به زمرد مشهور Unguentarium بوده که در خزانه امپراتوری وین محفوظ می‌باشد و گلدانی در کار نیست. البته ابهاماتی نیز در این موضوع وجود داشته که در حال پیگیری و بررسی می‌باشد.

سوالات و ابهامات موجود دراتباط با زمرد Unguentariumگلدان یا ظرف زمرد؟
اغلب وب سایت‌های مربوط به سنگ‌های قیمتی، به ظرفی زمردی به وزن 2205 قیراط ، در خزانه وین اتریش اشاره داشته اند.
بعد از پیگیری و جستجوهای انجام شده روشن شد این موضوع یک ارجاع اشتباه به زمرد مشهور Unguentarium بوده که در خزانه امپراتوری وین محفوظ می‌باشد و گلدانی در کار نیست. البته ابهاماتی نیز در این موضوع وجود داشته که در حال پیگیری و بررسی می‌باشد. loadingImage...

فروش زمرد Unguentarium
زمرد Unguentarium از نظر عملی ارزش خاصی نداشته و به عنوان نمادی از قدرت و ثروت امپراتوری وین شناخته شده است. این عملکرد به طور معمول به وسیله تاج پادشاهی هر کشور انجام می‌شود.
گفته شده در سال 1645 و در زمان پایان جنگ سی ساله، امپراتور فردیناند سوم جهت جمع آوری پول در جنوا تصمیم به فروش این زمرد گرفت. اما در ان زمان ارزیابی و معامله چنین قطعه بزرگی از زمرد صورت نمی گرفت. لذا پیدا کردن مشتری برای این گوهر بزرگ تبدیل به یک مشکل جدی شد.
همچنین گفته شده روس‌ها به ازای این سنگ قیمتی چندین قفسه مروارید و دوک بزرگ توسکانی نیز 3 تن طلا پیشنهاد دادند. loadingImage...
زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین
زمرد Unguentarium با وزن 2680 قیراط یکی از برجسته ترین گنجینه‌های وین محسوب شده که در حال حاضر جزو جواهرات سلطنتی اتریش و در خزانه این کشور واقع در کاخ‌هافبورگ جای گرفته است.
این ظرف زمردی پیشینه ای بیش از یک هزار سال اروپا را به همراه دارد که قرن دهم تا نوزدهم میلادی را شامل می‌شود.
کلمات کلیدی :