جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. کتابخانه
 3. بایگانی

دومین الماس بزرگ جهان فروخته نشد

بازدید : 6٫901
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

دومین الماس بزرگ جهان حراج گذاشته شد ولی با شکست مواجه شددومین الماس بزرگ بعد از الماس کولینان، بعد از تحسین و انتظارات فراوان، نهایتا در حراجی ساتبی با شکست مواجه شد.
شرکت کنندگان این حراج، هیچ یک قیمتی بالا تر از قیمت پیشنهادی شرکت مالک الماس ارائه نداره و در نتیجه این گوهر خالق العاده به فروش نرسید.

دومین الماس بزرگ جهان حراج گذاشته شد ولی با شکست مواجه شد

فروش یکی از بزرگترین الماس‌های تراش نخورده در دنیا ( دومین الماس بزرگ بعد از الماس کولینان)، بعد از تحسین و انتظارات فراوان، نهایتا در حراجی ساتبی با شکست مواجه شد.


شرکت کنندگان این حراج هیچ یک قیمتی بالا تر از قیمت پیشنهادی شرکت مالک الماس ارائه نداره و در نتیجه این گوهر خالق العاده به فروش نرسید.

شکل دومین الماس

این الماس زیبا (
دومین الماس دنیا
) که وزن آن 1109 قیراط گزارش شده و در ماه نوامبر سال گذشته توسط شرکت لوکارا (Lucara Diamond) کشف شده است.

وزن دومین الماس


این شرکت حداقل قیمت تعیین شده برای این الماس را 70 میلیون دلار اعلام کرده بود. همچنین بیشترین قیمت ارائه شده از سوی خریداران در حراجی ساتبی 61 میلیون دلار بوده است.
گفته شده این گوهر ارزشمند از معدنی در بوتسوانا، واقع در آفریقای جنوبی استخراج شده و بزرگترین الماس‌های کشف شده در طی 100 سال اخیر محسوب شده که به اندازه یک توپ تنیس می‌باشد. بنا بر اظهارات شرکت لوکارا این الماس حدود 3 میلیارد سال قدمت دارد.

دومین الماس چگونه است


مدیر عامل این کمپانی ویلیام لمب، کشف دومین الماس بزرگ جهان (بعد از الماس کولیلنان) را تجربه ای استثنائی و فراتر از انتظار توصیف کرد.
به گفته وی : کشف این الماس به وزن 1111 قیراط برای این شرکت بسیار ارزشمند محسوب می‌شود.
با این حال بنا بر گفته نشریه فایننشال تایمز، در حال حاضر بازار خرید و فروش الماس بسیار آشفته بوده و تعداد و وزن الماس‌های کشف شده به هیچ وجه پاسخگو نیاز بازار نیست.

دومین الماس منبع

کلمات کلیدی :
  آواتار
  احسان امیری (اصفهان / نجف آباد)
  1397/11/21
  wooooooooooow
  خیلی جالب بود
  خوش به حال صاحبش
  آواتار
  حسین نظردنیوی (تهران / تهران)
  1395/11/17
  عجب قدمتی داره این الماس!