جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. گوناگون

کشف بزرگترین زمرد جهان در افغانستان

بازدید : 19٫451
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

خبر کشف بزرگترین زمرد کبود دنیا در افغانستان، در شبکه‌های اجتماعی به سرعت منتشر شد.به تازگی خبر کشف بزرگترین سنگ زمرد در ولایت بدخشان افغانستان در شبکه‌های اجتماعی و همچنین سایت Amazing Geologist منتشر شده است. تا کنون مقامات افغانستان واکنشی جهت تایید یا تکذیب این خبر از خود نشان نداده اند. البته کارشناسان اعلام کردند تصویر منتشر شده مربوط به بلور آکوامارین بوده نه زمرد. در ادامه به بررسی این خبر می‌پردازیم.

خبر کشف بزرگترین زمرد کبود دنیا در افغانستان، در شبکه‌های اجتماعی به سرعت منتشر شد.خبر کشف بزرگترین زمرد کبود دنیا در افغانستان، در شبکه‌های اجتماعی به سرعت منتشر شد.

کاربران در انتشار این خبر از سایت Amazing Geologist استناد کردند، از طرفی سکوت رسانه‌های داخلی و خارجی افغانستان این موضوع را زیر سوال برد.

تصاویر مربوط به این خبر که در صفحه فیس بوک Amazing Geologist ، توسط عبیدالله نوری وردک منتشر شد

البته در صورتی صحیح بودن این خبر تا کنون قیمتی نیز برای این گوهر مشخص نشده است اما کارشناسان بر این عقیده اند که قیمت و ارزش این گوهر بسیار بالا می‌باشد.

تا کنون نیز هیچ یک از مقامات این کشور هیچ واکنشی به این خبر از خود نشان نداده اند.

افغانستان از نظر معادن زیر زمینی یکی از غنی ترین کشور‌های دنیا بوده، که تنها ذخایر زغال سنگ در این کشور بالغ بر 3 میلیارد متر مکعب تخمین زده می‌شود.

کلمات کلیدی :