کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

بازدید : 787

1

ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

رابطه ی محترمانه و همراه با محبت در بین والدین و با فرزندانشان، باعث تقویت خلاقیت در کودکان می‌شود.
همچنین از این طریق می‌توان به بسیاری از حرکات، حالات، حرف‌ها و مهارت‌های فرزند که معمولا از دید پدر و مادر پنهان می‌ماند پی برد. این مورد در بروز خلاقیت کودک نیز نقش موثری دارد.

از عواملی دیگری که زمینه ی بروز خلاقیت در نوجوان را فراهم می‌آورد، بالا بردن اعتماد به نفس او از طریق گوش دادن به صحبت‌ها و عقایدش است.
روانشناسان بهترین و موثرترین تشویق را، چهره ی بشاش و لحن آرام و مهربان والدین می‌دانند. البته مد نظر داشته باشید که تشویق و تمجید‌ها باید در مورد عمل یا صحبت مشخصی باشد و به طور کلی بیان نشود.ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان


بهترین شکل تشویق‌ و تحسین‌، گفتن خوبی‌های فرزندان به طور غیر مستقیم به فامیل و دوستان، و همچنین ایجاد تصویر اجتماعی قابل قبول، از او است.
در این شرایط باید نکات مثبت فرزندانتان را برجسته کنید و محیط خانواده را مملو از محبت، صمیمیت، احترام و اعتماد سازید، تا به مرور خلاقیت‌های فرزند خود را در راه کسب موفقیت‌ها و رسیدن به استقلال مشاهده کنید.
ارتباط بین محبت و افزایش خلاقیت در کودکان

تذکر دادن مداوم، سرزنش، نصیحت کردن، پیش بینی‌های منفی، شکایت‌های دائمی ، داشتن انتظارات زیاد، سعی بر تغییر فرزند، بدون ایجاد کردن زمینه‌های مناسب با هر هدفی که باشد، باعث اصلاح رفتار نوجوان نمی شود. چرا که خواسته‌های ما تنها زمانی از سوی دیگری پذیرفته می‌شود که در قسمت مثبت ذهن او ثبت گردد.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان (قسمت اول)

چند راه جهت افزایش خلاقیت کودکان (قسمت اول)

کودکان خلاق راحت تر از پس مشکلات برمی آیند و با ذهنی بازتر از چالش‌ها عبور می کنند. پس خلاقیت فرزندان خود را افزایش دهید تا در آینده زندگی [...]

بیشتر بخوانید »
چگونه زندگی شاد و سرشار از محبت داشته باشیم؟

چگونه زندگی شاد و سرشار از محبت داشته باشیم؟

1-ببخشید، عذر خواهی می کنم! این دو جمله کوتاه خیلی شهرت دارد. می‌توان این دو رو در جواب کار مثبت ویا حتی منفی که برای شما انجام می‌دهند [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
E