کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. کودک »
  5. چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم

چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم

بازدید : 1٫075

1

چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟

مطالعه برای کودک می‌بایست به گونه ای باشد، که تجربه ای موفق و لذت بخش به او بدهد.

سعی شود تا حد امکان به صورت روزانه یا حداقل هفته ای چندین مرتبه برای فرزندتان کتاب بخوانید.
برای این منظور می‌توانید از کتاب‌هایی که به علایق فرزنداتان مرتبط باشد، استفاده کنید. همچنین سعی کنید کتاب‌هایی را انتخاب کنید که از تصایر جذاب و زیبایی برخوردار باشند.
کتاب‌های کودک معمولا دارای تصاویر بزرگ و جزئیات کمتری است . لغات این گونه کتاب‌ها نیز به صورتی بوده که برای کودکان قابل فهم باشد و آرامش و لذت بیشتری با انها دهد.
چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟

اگر کودک از شما خواست تا کتابی را مجددا برایش بخوانید، این کار را با کمال میل انجام دهید. چرا که بهترین راه برای سنجیدن میزان علاقه ی کودک به کتاب، این است که ببیند خود کودک چقدر از آن صحبت کرده یا به سراغش می‌رود.
هر زمان کودکتان را برای مطالعه آماده دیدید، کتاب‌های آشنا و مورد علاقه ی او را در اختیارش قرار دهید. چون هرچند که کودک لغات آن را حفظ کرده اما در سنین بالاتر، او این لغت‌های آشنا را در کتاب‌های دیگر دیده و قادر به تشخیص و خواندن واقعی آنها خواهد بود.چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟

از کتاب‌هایی استفاده کنید که داستان را مکرّرا بیان کرده اند و هر لغت، چندین بار در آن به چشم می‌خورد.
حتی وقتی که خود کودک قادر به مطالعه بود، هم چنان به کتاب خواندن برایش ادامه دهید. کودک از هم نشینی نزدیک با شما لذت می‌برد.
به فرزندتان بیاموزید که قدر کتاب را بداند، در مرتب نگاه داشتن آن کوشا باشد و داخل آن‌ها خط نکشد.چگونه کودک خود را با مطالعه علاقه مند کنیم؟
کتاب‌های کودک را در اتاقش و روی قفسه‌های کوتاه بچینید تا در معرض دیدش باشد؛ این کار برایش منجر به مرور آن‌ها می‌شود. همچنین سعی کنید همیشه کتاب‌های متنوعی در دسترس او قرار دهید.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
نشانه های کودکان با اعتماد به نفس پایین

نشانه های کودکان با اعتماد به نفس پایین

در زیر برخی از نشانه‌های کودکانی که اعتماد به نفس پایین دارند، آمده است. هر چه این علائم بیشتر در کودک مشهود باشد، و شدتشان بیشتر باشد، او [...]

بیشتر بخوانید »
از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم

از چه سنی موبایل را در دسترس فرزندان خود قرار دهیم

پیشرفت تکنولوژی همیشه هم خوب و سازنده نیست. فناوری هم مانند تمام مسائل دنیا دو صورت منفی و مثبت دارد. انیشتین در ارتباط با این موضوع می [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE