سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی | جواهربازار کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی

سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی

بازدید : 997

1

سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی

فرستادن کودکان زیر 6 سال به کلاس‌های ورزشی امری مفید است؛ به خصوص در وضعیت کنونی جامعه که در آن کودکان به نسبت نسل‌های قبل خود، کمتر تحرک دارند. تمایل کودکان به بازی‌های کامپیوتری، موجب چاقی و همچنین اختلالاتی در سیستم اسکلتی و عضلانی آنها شده است.

تحرک در کودک از همان سنی در نظر گرفته می‌شود، که او شروع به راه رفتن می‌کند. اما برای کودکان زیر 6 سال، کلاس‌های تخصصی ورزشی ضروری بوده و همان فعالیت‌های جسمی آنها همچون بازی‌های معمولی و فعالیت‌های هوازی، برایشان کافی می‌باشد.

معمولا توصیه می‌شود ورزش‌های تخصصی ترجیحا بعد از سن 6 سالگی و با توجه به علاقه ی کودک ،با رعایت اصول و قوانین مربوطه و همچنین تحت نظر مربی ماهر انجام شود. چرا که در این سن کودک هنوز بالغ نشده و آسیب‌های ناشی از ورزش ممکن است برایش خطر‌های جدی ایجاد کند.
سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی

البته توجه داشته باشیبد حرکاتی از قبیل گرم کردن و بعد سرد کردن که از اصول اولیه ی ورزش هست، نیز باید رعایت شود.

چنانچه مشاهده کردید که کودک خیلی زود خسته و بی حوصله می‌شود، حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است آن ورزش متناسب با توانایی‌های کودک نباشد و در این صورت باید با مشورت پزشک یا مربی رشته ی ورزشی را تغییر داد.

بنابراین نشانه‌های اولیه ای که کودک در مقابل ورزش از خود نشان می‌دهد بسیار حایز اهمیت است.

سن مناسب برای ثبت نام کودکان در کلاس‌های ورزشی
در پایان خوب است بدانید که ورزش ژیمناستیک برای کودکان مبتلا به "شلی لیگامان" توصیه نمی شود؛ چون این ورزش انعطاف پذیری بدن را افزایش می‌دهد و با توجه به اینکه بدن این افراد، خود بیش از حد انعاف پذیری دارد. علی رغم اینکه کودک می‌تواند در این رشته موفق شود، به دلیل آسیب پذیری بالای این کودکان، اصلا مناسب آنها نیست.
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
با معده خالی در صبح چه چیزهایی ممنوع است ؟!

با معده خالی در صبح چه چیزهایی ممنوع است ؟!

آیا می دانید چه میوه هایی را با معده خالی نباید خورد ؟آیا میدانید چه ورزش هایی را با معده خالی نباید انجام داد؟آیا می دانید خوردن چه [...]

بیشتر بخوانید »
چرا کودکان گاز میگیرند؟

چرا کودکان گاز میگیرند؟

بعضی وقت‌ها والدین با دیدن برخی رفتارها در کودک خود نگران می‌شوند و دنبال علت رفتار و راه حل‌های آن می گردند. یکی از این رفتارها، گاز [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE